Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Abdulhamid

Gülermisin Ağlarmısın?

Recommended Posts

Besmele geri kalmışlık göstergesi'

Habertürk'te Sevilay Yükselir canlı yayında Sudan ile ilgili öyle "derin" bir analiz yaptı ki, izleyenler pot mu cahillik mi anlayamadı. Konuyu toparlamak Fatih Altaylı'ya kaldı.

Konu; Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El-Beşir'in Türkiye ziyaretiydi.

Programın adı: "Olaylar ve Gerçekler"

Programının sunucusu Sevilay Yükselir, Sudan'ın "çok geri kalmış bir ülke" olduğunu anlatıyor. Buraya kadar bir şey yok...

Olay bundan sonra...

Geri kalmışlığın nedeni bakın neymiş;

-Sevilay Yükselir: "Ama gerçekten çok gerideler, onu söyliyeyim yani, çok gerideler; Bismillahirahmanirrahim diye konuşmalarını açıyorlar."

Sevilay Yükselir'e göre Sudan'ın geri kalmışlığının kanıtı "besmele" ile konuşmalarına başlamalarında... Bu örneğine, program arkadaşı Fatih Altaylı şu yanıtı verdi;

-"Bir çok Müslüman ülkede konuşmalara "Bismillahirahmanirrahim" denilerek başlanır"...

Besmele geri kalmışlık göstergesi'

Habertürk'te Sevilay Yükselir canlı yayında Sudan ile ilgili öyle "derin" bir analiz yaptı ki, izleyenler pot mu cahillik mi anlayamadı. Konuyu toparlamak Fatih Altaylı'ya kaldı.

Konu; Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El-Beşir'in Türkiye ziyaretiydi.

Programın adı: "Olaylar ve Gerçekler"

Programının sunucusu Sevilay Yükselir, Sudan'ın "çok geri kalmış bir ülke" olduğunu anlatıyor. Buraya kadar bir şey yok...

Olay bundan sonra...

Geri kalmışlığın nedeni bakın neymiş;

-Sevilay Yükselir: "Ama gerçekten çok gerideler, onu söyliyeyim yani, çok gerideler; Bismillahirahmanirrahim diye konuşmalarını açıyorlar."

Sevilay Yükselir'e göre Sudan'ın geri kalmışlığının kanıtı "besmele" ile konuşmalarına başlamalarında... Bu örneğine, program arkadaşı Fatih Altaylı şu yanıtı verdi;

-"Bir çok Müslüman ülkede konuşmalara "Bismillahirahmanirrahim" denilerek başlanır"...

Bence bu ne pot kırmak ne de cahıllık..eger bu kadın benım ulkemde yaşıyorsa ve bu devlet TÜRK-İSLAM devletıyse cahıl kalamaz bılmek zorundadır efendım!!ve boyle bır konuda pot da kıramaz..bilmemek cahillik değildir ama bılıp de sadık kalmamak cahilliktir...

Kendilerini bilinçli olarak gören ve gösteren bir kesimin çoğunun sergileyebileceği bir basitlik...Bir ülkenin geri kalmışlığına böyle aptalca bir neden gösterebilecek kadar akıllarının çalışmadığının ifadesinden başka bir şey değil bu.Bir insanın o beyni bu kadar da boşa taşıyor olması gerçekten şaşırtıcı.Allah akıl,fikir versin bunlar gibilerine,ne diyeyim...

Hey Allah' ım..

Buna benzer potlar ilk değil o camiada. Mesela Cumhuriyet gazetesiydi sanırım manşetinde "Bu yil da hac mevsimi kurban bayramina denk geliyor." demesi. Sonra bi de şey vardı bir öğrenci yurdunda çocuklara iki rekat öğle namazı kıldırılıyor.

Hem cahil hem de ihbar mahiyetinde ki bu haberleri, insanı; "bu insanlar nerede yaşıyor?" diye düşündürtüyor..

Bir "gerizekalı" için yapılabilecek en iyi yorum, hiçbir yorum yapmamaktır.

Kelimelerin kifayetsizliğini hissediyorum.

Bismillahirrahmanirrahim.

Sevilay ablanın, bir ülkenin itibarını tayin edebilmemiz için cihânın istifadesine sunduğu bu girift ve hayli kıymettar tahlil vasıtasından husule gelen borcu ademoğlu ödemekle mükelleftir. İşbu sebeple Ablaya Allah rızası içün bir ahır bulana yüz bin lira vereceğim. Aha çek burda...

açıkcası ben fatih altaylıya çok şaşırdım...yani onun bu düzeltme girişimine..çünkü kendisi kendini bilmezlik de rakip tanımayanlardan....

Oraya çıkarılan sunucuların zeka seviyesine bakılmadığından, böyle bir hadiseye şaşırmamak lazım.

Oraya çıkarılan sunucuların zeka seviyesine bakılmadığından, böyle bir hadiseye şaşırmamak lazım.

sevmiyorum o adamı...hatta sevmemek değil bendeki..daha da ileri bi şey...nefreti de aşıyor....

sanırım başörtülü kızlar için kullandığı kelimeyi biliyorsunuzdur.. :rolleyes:

bu ne haddini bilmezliktir.....:D

aslında biz bu insanların cahilliğine yabancı değiliz..hatta cehaletten de öte bazen sövmeye kadar ileri giden öyle hareketleri var ki...mesela geçen sene, akşam haberlerini sunan spikerleri (murat ongun )sanırım insandan bozma bu adam müsveddesi,''aa'' muhabirinin çektiği bir fotoğrafa kafayı öyle bir takmıştıkı sanki ülkenin bir numaralı göndemi haline getirmişti.çünkü fotoğrafı çeken muhabir kocatepe camisini ve anıtkabiri aynı kareye sığdırmasını başarmıştı.ben bir ankara yabancısı olarak arada ne kadar mesafe var bilemiyorum, o da aradaki mesafenin uzaklığından dolayı bu fotoğrafın mümkün olamıyacağını,fotoğrafın kesinlikle fotomontaj olduğunu iddia etmişti.hatta daha da ileri giderek ''aa'' nın genel müdürü'nün işten alınması gerektiği gibi bi sürü zırva vs..eğer bu fotoğrafı yeniden çekmeyi başarırlarsa herkesten özür diliyecem demişti bay ongun..ertesi gün o muhabir aynı kareyi (kocatepe camii ve anıtkabiri) çekmeyi hemde noter huzurunda başardı. ama bay ongun'un özür dilediğini falan görmedim. demek istediğim şudur arkadaşlar:bunlar bunu hep yapıyor ve bilinçli yapıyor.çamur at ,yapışmassa izi kalsın...

sevmiyorum o adamı...hatta sevmemek değil bendeki..daha da ileri bi şey...nefreti de aşıyor....

sanırım başörtülü kızlar için kullandığı kelimeyi biliyorsunuzdur.. :rolleyes:

bu ne haddini bilmezliktir.....:D

Sadece başörütüsü değil, hemen her dini konuda din düşmanlığı yapmaya çalışıyor. Bir haber sitesinde yazı yazıyor, velhasıl layığını buluyor yavaş yavaş giderek batıyor.