Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
ranüna

Futbol Duası:)

Recommended Posts

derisi pörsülmüş, sekerat-ı mevt sahfasına gelmiş bir ruhu istemiyoruz kardeşim sağol :)

Bizi güzel ve haklı bir oyunla yendiğinize de inanmıyorum. Göz var nizam var, diğer maçları referans alabilecek kadar hafıza var. O maçta kimse güzel futbol oynamadı. Maçın hakkı 0-0 dı. Ama top yuvarlak :D Tıpkı seneler önce çekilen sert bir şutun H.Şükür'ün kafasına çarpıp ta kalecimiz Recep'i yanıltıp gol olması gibi birşeydi bu maçta. Bir iki hatanın üzerine biraz topun yuvarlaklığını ekle sonuç bu.

Sizi tebrik etmeli miyim? Fair Play denilen şey benden uzak dursun canım. Futbol barış, kardeşilk demek değildir. Bunun yanı sıra futbol için bir birine fiziki rahatsızlık verenlerden de nefret ederim. Adam gibi izlersin maçını, yaparsın tezahuratını. Yenersen sevin yenilirsen üzül. Sadece rekabet güzeldir. hıh fair play ruhuymuş, yemişim fairinizide playinizide :D

Tıpkı seneler önce çekilen sert bir şutun H.Şükür'ün kafasına çarpıp ta kalecimiz Recep'i yanıltıp gol olması gibi birşeydi bu maçta. Bir iki hatanın üzerine biraz topun yuvarlaklığını ekle sonuç bu.

O maçı hatırlıyorum. :D Rüzgarlı bir gündü... Olimpiyat Stadı :)

Hani çok şey gördük futbola dair... Sahalardan inanılmaz manzaralar yansıdı. Ama böylesi asla unutulmaz.

Bu dua unutulmaz... Hoca öyle detaycı ve öylesine kendini kaptırmış ki... Sözleri "amin" demek için ellerini açan futbolcuları bile güldürüyor...

İşte unutulmayan o dua :D

http://www.youtube.com/watch?v=9CNIPs-NdaA...feature=related

Allah'ım gece gece nerden çıktı karşıma bu video :)

çok komik ya hu !! böylesinide ilk defa gördüm...................

Yorumsuzmuş. Tabii ki yorumlu. Kesinlikle saçmalık. Bir kere takımlar sahaya 11 kişi ile çıkmalı. Bu bir futbol kuralıdır. Futbol kuralının uygunlanmadığı yer ve zamanlarında da maçın iptali söz konusudur. Ben bu maçın skorunu 7-1 diye biliyordum. Şimdi de 7 kişiyle çıktıkları söyleniyor. Hergün bir yenisi daha ekleniyor maşallah. :) Bakalım yarın ne çıkacak.

Yorumsuzmuş. Tabii ki yorumlu. Kesinlikle saçmalık. Bir kere takımlar sahaya 11 kişi ile çıkmalı. Bu bir futbol kuralıdır. Futbol kuralının uygunlanmadığı yer ve zamanlarında da maçın iptali söz konusudur. Ben bu maçın skorunu 7-1 diye biliyordum. Şimdi de 7 kişiyle çıktıkları söyleniyor. Hergün bir yenisi daha ekleniyor maşallah. :) Bakalım yarın ne çıkacak.

öğrenmenin yaşı yoktur :D

yorumlar resmen futbol muharebesine dönüşmüş...ama heveslenmeyin şampiyon trabzonspor:d

yorumlar resmen futbol muharebesine dönüşmüş...ama heveslenmeyin şampiyon trabzonspor:d

galatasaray'dan sonra fenerbahçe hariç her takımın şampiyonluğu tarafımdan tebrik ve taktir edilir :)

galatasaray'dan sonra fenerbahçe hariç her takımın şampiyonluğu tarafımdan tebrik ve taktir edilir :)

beşiktaşta var lütfen onuda atlamayalim...

beşiktaşta var lütfen onuda atlamayalim...

Beşiktaş hariç mı yoksa Beşiktaşın şampiyonluğunun takdiri mi ? çözemedim,neyı kasdettin trabzonlu hemşerim..

deniz mavidir kardeşim fenerbahçe ve gs hariç her takımın şampiyonluğu takdir edilir dedi de bende beşiktaşınkide edilmemeli babında bişey söyledim ama bu pek hoşuna gitmedi galiba...

deniz mavidir kardeşim fenerbahçe ve gs hariç her takımın şampiyonluğu takdir edilir dedi de bende beşiktaşınkide edilmemeli babında bişey söyledim ama bu pek hoşuna gitmedi galiba...

Deniz mavidir in söylemeye çalıştığı şeyi ya sen yanlış anlıyosun ya ben.. senin dediğini kasdetmedi sanırım..

Benim anladığım, öncelik gs nin şampiyon olması,sonrasında fener olmasında kim olursa olsun dedi gibime geliyor hemşerim..

Deniz mavidir in söylemeye çalıştığı şeyi ya sen yanlış anlıyosun ya ben.. senin dediğini kasdetmedi sanırım..

Benim anladığım, öncelik gs nin şampiyon olması,sonrasında fener olmasında kim olursa olsun dedi gibime geliyor hemşerim..

evet haklısınız ben yanlış anlamışım neyse sizde trabzonlusunuz galiba

Evet Trabzonluyum.. ama İyi Beşiktaşlıyım

bence bizim çaykaraya beşiktaşlıyım diye gitme hemşerim

bence bizim çaykaraya beşiktaşlıyım diye gitme hemşerim

Çaykara deresinde çok karpuz kesmişliğimiz vardır.. Akçaabatlıları severler .. Sebatta oynarken çok dayak yemişliğimizde vardır seyirciden.. o istikakı doldurdum ben toprağım..

Çaykara deresinde çok karpuz kesmişliğimiz vardır.. Akçaabatlıları severler .. Sebatta oynarken çok dayak yemişliğimizde vardır seyirciden.. o istikakı doldurdum ben toprağım..

vay be abicim bayağı yaşamışsın ama o çaykara deresi kurumuş be...neyse Allah yar ve yardımcın olsun hemşehrim

hooooop :)

öncelik gs nindir...fener hariç hepsi takdir edilir...fener şampiyon olmuşsa bi bit yeniği vardır denilir.:D

Gözünün yağını yiyim bir kere de farklı bir şey söyle :) Bak yemeye razıyım :D

dualarla..

Bak kızıyorum ama :)

Fenerli Asil Ruhumuda yatan canavarı uyandırtmak istiyorsunuz.

çıldırııııııııııııın çıldırııııııııııııııııın cimbom için çıldırııııııııııııııııııııııııııııııııın..............:)

Konu ana ekseninden baya sapmış. Neyse önemli değil, önemli olan vefakar ve cefakar TRABZONSPOR taraftarlarını burada da görmemdi, fevkalade sevinçliyim şu an. :)

Yine, yeni, yeniden… Bu sene de şampiyonluğa oynuyoruz değil mi desmondx kardeş? :D :D

Türkiye'de iki büyük camia vardır. En büyüğü Fener, diğeri ise kalan diğerleridir. Kalanların içinde büyüklük sıralaması yaparsak GS, BJK, TS ve diğerleri gelir. Bu çarpıtılamayacak bir gerçektir.

Durum böyle diye bir birimize düşman kesileceğiz diye bir durum söz konusu değil. Geçen haftalarada Galatasaraylı Anıl Aydın için gerekli olan ilik nakli için Fenerbahçeliler ön ayak oldular. Daha öncesinde de buna benzer örnekler yaşandı.

Şimdi ise Sarı-Kırmızılı ultrAslan taraftar grubu, Çin'de kök hücre nakli ile tedavi umudu olan Fenerbahçe taraftarı Görkem Çakmak için seferberlik başlattı.

Bunlar güzel şeyler. Takılmalarda, kızdırmalarda güzel tabiki. Hele GS'yi yenmek helede fark atmak hepsinden daha güzel :)

Türkiye'de iki büyük camia vardır. En büyüğü Fener, diğeri ise kalan diğerleridir. Kalanların içinde büyüklük sıralaması yaparsak GS, BJK, TS ve diğerleri gelir. Bu çarpıtılamayacak bir gerçektir.

Durum böyle diye bir birimize düşman kesileceğiz diye bir durum söz konusu değil. Geçen haftalarada Galatasaraylı Anıl Aydın için gerekli olan ilik nakli için Fenerbahçeliler ön ayak oldular. Daha öncesinde de buna benzer örnekler yaşandı.

Şimdi ise Sarı-Kırmızılı ultrAslan taraftar grubu, Çin'de kök hücre nakli ile tedavi umudu olan Fenerbahçe taraftarı Görkem Çakmak için seferberlik başlattı.

Bunlar güzel şeyler. Takılmalarda, kızdırmalarda güzel tabiki. Hele GS'yi yenmek helede fark atmak hepsinden daha güzel :)

elbette çok güzel şeyler... :D takılıyoruz sadece birbirimize.... :D

ama ben yine de arsenal diyorum..biz 4-1 siz 5-2 diyorum :D

biz ilk 3yıldız diyorum....

biz uefa kupası aldık diyorum...

bizer reali süper cup da yendik diyorum

:D

başka da bişi demiyorum :D

Herkes kendi hissesinden bir şeyler söylüyor.Bana göre de, Türkiye'nin en büyük camiası Galatasaray'dır.Bu tartışılmaz bir gerçek.Ezeli rekabetse ayrı bir güzellik.Olmadan olmaz.İşin tadı tuzu bir bakıma.Neyse bir şekilde cereyan eden tartışmaya dahil oldum, kayıtsız kalmadım mevzuya.

deniz_mavidir dediklerine iştirak etmekle beraber rumuzunu değiştirmen lazım bence.Maviden, lacivertten, turkuazdan uzak durmalı bir Galatasaraylı.Gel şu denizi kırmızı yap sen.Hem bak kalp vakfı bile diyor ki, 'Kalbini sev KIRMIZI giy'..

Hasıl-ı kelam; Sen yenil bize inat; Biz sevelim herkese inat CİMBOMUM!..