Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
serdengeçti

Hele Bi Okuyun Gözünüz Aşınmaz Ya :)

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar!

Evimizde bir aydır(Sokakta sahipsiz halde bulduğumuz) üç tane birbirinden şirin kedi yavrusuna bakmaktayız.Fakat evdeki büyük kedimiz bu yeni gelen kedicikleri bir türlü kabullenemedi.Bu sebeple tuvalet terbiyesi almış,2si kız biri erkek, bu kediciklere birer tane ya da tamamını alabilecek yeni bir aile arıyoruz.Hayvansever üyelerimizi insaniyet namına hayra davet ediyoruz.Bu yavrucukları o küçücük halleriyle tekrar sokağa bırakmayalım.

Kedi esirgeme kurumu yok mu?

Zavallı kediciklere sıcak bir barınak yaptırmayan devleti esefle kınıyorum. Yaptıracaksın efendim. 5 yıldızlı oteller gibi hemde. Yazık değiller mi?

Tamam geçtik sokak çocuklarını. Artık alıştık onlara. Ama sokak kedileri, sokak köpekleri çok acımasızca birşey. Mazallah yakında bunlar sokaklarda beyaz işe bulaşırlar. Kötü olurlar, elleri ayakları titrer. Eroin bulamazlar, zenci kediler ayarlar onlara fahiş fiyatlara filan. Üşürler dışarda. Çöpleri filan karıştırırlar. Ölünce bir mezarları dahi olmaz.

Hey kediler. Biliyorsunuz sizi seviyorum :D

Büyük kedimiz sorun çıkarmasa hiç vermeye niyetimiz yok ama, Büyüğün yeri başka şimdi :D

Ben gönüllüyüm. Memnuniyetle alabiliriz. Alışığız sülalecek. :D Bir süre sonra gece hayatına alışıyorlar, eve uğramaz oluyorlar zaten. :D Nerede, ne zaman sorularını detaylarıyla konuşuruz. :D İnşallah iyi arkadaş olurlar. :D

Bu mevzuda Ü.Y. kardeşimin ilk anda beni hatırlaması bile başlı başına büyük bir lütuftur benim için. Sağolun Ü.Y.

Gönül ister ki, dünyanın bütün kedilerini içinde toplayan devasa boyutta bir kedistan kurulsun ve ben de orada o minicik, sevimli kediciklere bakayım, günlük okşama, oynama, yumak çevirme faaliyetlerinde etkin rol oynayayım :D Evet, gönül bunu ister. Ama geçelim bunu, evde üç-beş kediye bile bakmama izin yok. Seve seve almak isterdim onları. Lakin evde kedi sevmeyenler var. Babam hiç hoşlanmaz, küçükken dedemlerin bahçeli evine bazen kedi gelirdi ben de yakalamak için peşlerinden koşardım ama babam kedileri kovalardı pis bu hayvanlar diyerek... Hala da aynı zehapta devam ediyor maalesef... Hâlbuki kediler temiz hayvanlardır, devamlı üzerlerini yalarlar :D Rahmetli dedem abdest alıyorlar derdi..

Neyse ki nedamet kardeşim gibi kedilere sıcak ve güvenli bir yuva sağlayan kedi dostları var :D Sevgili nedamet, sizinle iftihar ediyorum :D Benim yerime de okşayıverin lütfen :D

Serdengeçti kardeşim, sizin bu konudaki hassasiyetiniz de çok güzel. Allah razı olsun.

Sağolsun nedamet kardeşim Kediciklerle ilgileneceğini söyledi :D görüştük kendisi ile ,Evdekilerle konuşup son durumu aktarıcak :D

yavrular13gq2.jpg

veletlerin bulundukları gün çekilmiş fotoğrafı :D Bulundukları kutu içinde mışıl mışıl uyuyolar :D

1 tanesi eksik oda aşşağıki resimde :D

yavrular14on6.jpg

Son Durum...

Ben fazla emin konuşmuş gibi olmuşum. Mahcup da oldum üstelik. Evde muhalefet edenler oldu. Kedi nüfusumuz 5 olunca bu tepkileri anlayışla karşıladım ama kediciklere de yazık olacak. Hem ha 5 ha 8.. :D Ben ikna etmeye çalışırken sizlerin de aklında bulunsun diye söyledim. Ayrıca kedileri sahiplenip daha sonra cami avlusuna bırakma niyetinde olan üyelerimiz var. Bizzat kendi ağızlarıyla itiraf ettiler. Ne garezleri varsa artık. Aman ha dikkat.. :D

Keşke Reyhan Ablam alabilse... O zaman belki ufak bir kedistan kurabilirdi kendisi. :D Hayalleriniz baki olsun yine de... :D

Dediğim gibi yuva aramaya devam... :D

"Ayrıca kedileri sahiplenip daha sonra cami avlusuna bırakma niyetinde olan üyelerimiz var. Bizzat kendi ağızlarıyla itiraf ettiler. Ne garezleri varsa artık. Aman ha dikkat.."

Vay vicdansız!..Kimmiş Nedamet'im o?Söyle de hayvan sevgisi dersi verelim :D

:D :D

Burasıda Ümmü Hureyre'lerle doldu maşallah biggrin.gif Hayvansever olduğunu iddia edenler gelsin de, hassasiyet ve sevgi görsünler.

Ah Neşe. İyi ki varsın. Sen olmasan ortalık kedi düşmanından geçilmeyecek. :D Benim alamayacak olmama sevinen daha tuhaf üyeler de var. Onlar apayrı tehdit unsuru. 23.30 seferiyle patlatmalı hepsini. :D

Haklısın kardeşim,benim,senin gibi hayvanseverler de olmasa ne olacak bu hayvanların hali?.. :D Ben mesajı aldım,haddini bildireceğim o caniye!Neymiş alalım,cami avlusuna bırakalım,belki zengin bir aile bulurmuş!Ya sabır,ya sabır!.. :D

Alıp cami havlusuna bırakma niyetindekileri o kedilere parçalattırırım :D :D

nedamet kardeşimdende ALLAH razı olsun, düşünmesi bile hoştu, ama sonuçta bu kedilerin başımın üstünde yeri var. Büyük kedi huzursuzluk yapsa bile alışır zamanla elbet, ama İnş. kedileri alacak bi hayırsever buluruz :D Zaten bakımları yapılmış aşısıda olmuş kediler, bir alacak çıkar elbet ( İNŞALLAH ) :D

"Alıp cami havlusuna bırakma niyetindekileri o kedilere parçalattırırım"

Bu kadar sert çıkmasaydınız Balaban kardeşim,belki iyi niyetle söylemiştir,hani zengin bir aile bulur,daha iyi bakar gibilerinden :D

Yaw kedi bakmanın zengini fakirimi olur :D yediği neki serçe parmağım büyüklüğünde mideleri var:D

Neyse pur nese kardeşim . msj alındı . doğru sert çıkmamak lazım hehehe

bu hayvanları sevip, bakımları için talepte bulunmayı isterdim ama evde ben de dahil olmak üzere herkes alerjik reaksiyon gösteriyor bu garibanlara , Allah yardımcıları olsun inşallah yalnız ve maddi durumu tavan yapmış , kendine yoldaş arayan bir sahip bulunabilir :D....