Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
yer-gök

M. Esad Coşan Hz. Sohbetleri

Recommended Posts

Ben de diyorum ki ehl-i_ kalender gardaşım nerde. İstenilmeyen yerde durmak yanlıştır doğru söylüyorsunuz.

Ve bundan daha doğru olanda "doğru söyleyenin dokuz köyden kovulması".

tarık026 salyalarını agardaşıma dökerek yazı yazmadığını idda ediyor. Belli çok usta bir kalem...

Sorunlarını gönül koyup,küsüp gitmeyle çözme uslubuda heralde bu akıldanelikten geliyor olsa gerek.

Benim değer verdiğim insana da sayacak haksız yere lafları , bende karışmayacam buda başkabir inci . Akıl danemizden.

...//(edit:mehmet) ehl-i_ kalender kardaşımıda ondan kovdunuz demi. Yazıklar olsun ne diyim.

Herkez kendisine yakışanı yapar.

Sizi Mehmet akifin şu sözleriyle Allaha havale ediyorum.

Konuyu baştan sona okuyun sonra yazın Eğer Allahtan zerrece korkanınız var ise.

M. Esad Coşan Hz. Haşa hiçbir sözümüz yoktur olamaz da. Lakin dalkavukların işi müşküldür bu saatten sonra

TÜKÜRÜN! - Mehmet Âkif Ersoy

TÜKÜRÜN!

Tükürün milleti alçakça vuran Darbelere!

Tükürün onlara alkış dağıtan kahpelere!

Tükürün Ehl-i Salîbin o hayasız yüzüne!

Tükürün onların asla güvenilmez sözüne!

Medeniyet denilen maskara mahluku görün!

Tükürün maskeli vicdanına asrın, tükürün!

Halka iman gibi telkin ile, dinin sesini

Susturan aptalın idrakine bol bol tükürün! ...

Veriniz baş başa; zira sonu hürân-ı mübin:

Ne hilafet kalıyor ortada billahi, ne din!

?Medeniyet!? size çoktan beridir diş biliyor.

Evvela parçalamak, sonra da yutmak diliyor.

Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Biri ecdâdıma saldırdı mı, hatta boğarım! ?

- Boğamazsın ki! / - Hiç olmazsa yanımdan koğarım.

Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;

Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.

Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,

Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu ...

İrticâ ın şu sizin lehçede ma?nâsu bu mu?!

Mehmet Âkif Ersoy

Edit/NFK-Fan: Defol sefil ahlaksız!

Allah'ım ne insanlar var ya! yak kardeşim o zaman tüm fıkıh kitaplarını, bi tane bile bırakma zira ekserisi bu senin idrak edemediğin meselenin izahını içerir. Allah sizin gibi bağnazların şerrinden korusun ne diyeyim.

Ayrıca böyle mantıksız ve tepeleme ön yargılı savunmayı da normal insanoğlu yapmaz. Sen acaba başka bir şubesi misin o arkadaşın?

...//(edit:mehmet) ehl-i_ kalender kardaşımıda ondan kovdunuz demi. Yazıklar olsun ne diyim.

Asıl sana yazıklar olsun. Meseleyi anlayamıyor da, nereye çekiyorsun. Alakasız bir sorunun ne şekilde rencide edici olduğu gün gibi ortada. Sen ya ne dediğinin farkında değilsin, ya da üslubunu, lafını bilmezin tekisin! Millete attığın iftiraya bak, terbiyeni, ahlak seviyeni gör!

Sayın üyelerimiz,

Ayvaz rumuzlu üyenin haddini bilmez yaklaşımı ve terbiye sınırlarını aşan kelamı üzerine kendisi de siteden atılmıştır. Bu iğrenç üstü iğrenç yaklaşım, ona uyarı verme, siteden uzaklaştırma cezası tatbik etme aşamalarını bile ortadan kaldırıp direkt siteden atma noktasına getirmiştir. Allahu teala dillere izan, gönüllere nizam nasip eylesin. Lütfen mevzuyu burada bırakıp ana konu etrafında devam edelim.

Saygılarımla

Yokluğumda konu hayli dağılmış. Ne zamandır siteye gelemedim de. Bu yüzden sohbetleri eklemekte ara baya açılmış oldu. Bundan ötürü ilgilnenen arkadaşlar kusuruma bakmasın. Yine M.Esad Coşan Hazretlerinin iki sohbetini daha içeren yeni linkini veriyorum, toplam 36 mg civarında:

M.E.Coşan-Sohbet

Her fırsat bulduğumda yeni sohbetler eklemeye devam edeceğim.

Paylaşmak istedim:

Belki aranızda denk gelen/dinleyen olmuştur, ben konuşmanın ortasında denk geldim. Merhum Muhsin Başkan'la alakalı birisi konuşuyordu Akra'da. Sanırım ölümü resmi olarak açıklandıktan sonraydı. Hatıralarını ve düşüncelerini dile getiriyordu. Son olarak şöyle dedi: Bir gün sayın Yazıcıoğlu'na sordum: Sayın Başkan, biliyorum ki Muhammed Raşid Erol Hz.leri hayattayken ona intisabınız (bağlılık, alaka) vardı. O, öldükten sonra kime intisab ettiniz deyince: ''Ben, merhum M.Coşan Esad Hocaefendi'ye intisab ettim/ederdim'' dedi.

Bunları söyleyen konuşmacı daha sonra ağlamaya başladı ve konuşmasını bitiremeyip ayrıldı. Allah (c.c) hepsine rahmetiyle muamele eylesin ve mekanları O'na (s.a.s) komşu olsun.

Gayet güzel bir arşiv. Alim ve Allah dostu olup da sohbet kayıtları bu kadar bol olan çok az insan vardır. Muhakkak istifade etmek gerekir bu sohbetlerden. Teşekkür ederiz nurulhak.

Saygılarımızla...