Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
-gölgeler-

N-f-k.com. Üyelerinin Yaş Ortalaması

Recommended Posts

Bu forumda beni ençok sevindiren ve heycanlandıran şeylerden bir tanesi, yaş ortalamasının düşük(genç) olmasıdır. Benim yaşım 22 arkadaşım. Bakalım haklıymıymışım?

28 eylül tarihi itibariye 24ümden gün almış bulunuyorum:) sanırım 23 oluyorum dolu dolu bu durumda:)

ama sanırım sitenin yaş ortalaması 19-20 civarı ya da 21. ya da 22..:D daha doğrusu sitenin demeyelim de genelde aktif üyelrin yaş ortalaması diyelim..

Selamlar,

Ben de 23 yaşındayım. Allah kısmet ederse yakında 24’üncü basamağa çıkacağız. Allah hayırlı uzun ömür nasip eylesin cümlemize.

Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik... :D

Ben 18 yaşımdayım. Dava da hayırlara vesile olacaksak Allah uzun ömürler versin. Öteki haliyle boş bir hayat ne yarar?

Selametle...

Büyük Doğu gençliği,arslanlardan gür sesli,

Sahabi mayasından,yüce Fatih'in sesli...

Bu dizelerki belli ki Üstad'ın gençliğe olan inancını yansıtan dizelerdir ve bu dizeler gibi yaşayabilmek ve bu yolda yürüyenlerle beraber DAĞLARDA ŞARKI SÖYLEyip bütün kainatın her bir karış zerresinde bir umutsuzluk bırakmadan süngülerin ucunda aminlerle gençliğimizin çağında yürüyebilmek ne büyük gayedir EY YÜCE ALLAH'IM

Yaşım ki 19 ve ben içimde nefis denen düşmanla kavgamı bitirip uğrunda gözyaşıma kıyacağım.Çünkü biliyorum ki uğrunda ölebilmek için önce kendi içimi yani nefsimi öldürmeliyim ki;başkalarına da bu gayeyi anlatabileyim.Ey Rabbim sen hem bana hem de bu yolda yürüyenlere yardım et.

AMİN...

21

şimdi boşuna bakma saate zaman geç oldu, dün annem elimi tutarken bugün 29'da doldu, vakit can almaz ancak can yakar,

fakat bir bekle bak, nakavt olursan çok sakat, mücadeleyle geçen hayatta son round, kazanmak herkes ister,

ne istediğini bilmektir önemlisi var mı listen, hayallerin, hırsın, cesaretin, sabır selametimse intikam felaketimdir,

ne mektebimde vardı huzurum, ne vardı evde, çıkıp bir başıma ağlamaktı belki caddelerde, hayallerin kurulduğu ve düşlerin yok olmadığı, bu gözlerinse dolduğu, zamanın donduğu bir yerdeyim, düşünceler dumanlı dağlar aynı, gözse puslu, bir bakmışım mesafeler uzun ve tozlu, benimse yol yürür gider bir seyyah olurum, ne paranın bir değeri vardır aslında, ne de şerefle onurun...(cEZa&seZeN

zaman ne çabuk geçiyor...18

Esselamü Aleyküm.

Değerli Arkadaşlar.

Kafa kağıdımda 1972 doğumlu olduğum yazıyorsa da, şahsıma sorduklarında yaşım henüz; 6 diyorum... :D

Esselamü Aleyküm.

Değerli Arkadaşlar.

Kafa kağıdımda 1972 doğumlu olduğum yazıyorsa da, şahsıma sorduklarında yaşım henüz; 6 diyorum... :D

E sende benden büyüksün. Bu hesaba göre yaşım -3 oluyor, efendim...

Aslında yaş söylemektense doğum yılı söylense daha doğru olacaktır. Bu konu ilerleyen dönemlerde tekrar gündeme geldiğinde biz aynı yaşta kalmayacaz ama doğum yılımız aynı kalacak :D Evet evet şaka yapmıyorum çelebi :D

Selamlar,

Kafakağıdım benim de genç olduğumu söylüyor. Profilim doğru söylüyor, 20 yaşındayım. Siteyi 16 yaşımdayken kurmuştuk. İnşallah istikamet üzre hayırlı, uzun, sıhhatli, mutlu ve muvaffakiyetlerle örülü bir hayat süreriz her birimiz. Üyelerimizin yalnızca genç olması değil, keyfiyet dairesinde gayet büyük bir değer ifade eden çaplı kişiler olması da istikbalimiz için beni ziyadesiyle umutlandırıyor. İnşallah yarınlar güzel olacak, çünkü bugünün gençleri güzel... Evet, gençliğin içerisinde hiçbir amacı, tasası, çilesi olmayanlar, nebati ve hayvani hayat sürmeyi marifet telakki edenler çoğunlukta; fakat toplumları şekillendirenler akıl ve amaç sahipleri olduğundan bu hakikat çok da mühim değil bence. Bataklık sineklerinin kalabalığı, yapayalnız bir güneşin yanında ne kıymet ifade eder? Güneş olabilmek, parlayabilmek; işte bütün meselenin düğümlendiği nokta...

Saygı ve selamlarımla

Maşallah, Allah u Teala nazardan saklasın. Gencecik üyeleri var n-f-k.com'un

NFK-Fan, ben seni 46 yaşında falan zannediyordum (:

Aslında yaş söylemektense doğum yılı söylense daha doğru olacaktır. Bu konu ilerleyen dönemlerde tekrar gündeme geldiğinde biz aynı yaşta kalmayacaz ama doğum yılımız aynı kalacak :D Evet evet şaka yapmıyorum çelebi :D

Aslında bu söylediğinizde mantıklı boşuna dememişler akıl akıldan üstündür diye

1987 doğumluyum ben de. Bir zamanlar 87 yaşında hissediyordum kendimi ama şu an elhamdülillah olduğum yaşta hissediyorum.Bu yaşımı arayacağım söyleniyor hep hatta son zamanlarda haykırarak söylüyolar ama yapılabilecek bişey yok.Hatta yaşlı teyzeler,amcalar aman yaşlanma kızım diyo :D Yaş geçiyor diye üzülmemek lazım,üzülsen de üzülmesen de geçiyor zaten :D

vesselam