Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Ali NFK

Bediüzzaman Bir Ehl-i Sünnet Büyüğüdür!

Recommended Posts

Ayrıyetten Ehl-i Sünnet bayanlarının 1400 seneden beri bırakın başörtüsünü peçe taktıklarını ve ilaç alma, akraba ziyareti gibi durumlar hariç evlerinden çıkmadıklarını belirtmekte yarar var.

Evet ne garibtir ki Hadis-i Şeriflerle yerilmiş halkımızında argo bir atasözüyle durumlarını izhar ettiği çeyrek tesettürlüler sadece ve sadece o cemaatte mevcuttur, diğerlerinin hiçbirinde rastlanmamıştır(rastladım diyen varsa kendime tokat atıcağım)

Bir Hadis-i Şerif:

Ümmetimin Son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacaktır bunların başlarının üstü deva hörgücü gibi bulunacaktır Onlar cennete giremez Cennetin kokusunu bile alamazlar.(Ahmed bin Hanbel-Üsne ve Taberânî)

Burda Efendimiz ALeyhisselam kimi kasdediyor bilmiyorum ama deve hörgücü ifadesini dikkatlice incelemenizi tavsiye ederim.

arkadaşım asıl o cemaatte öyle çeyrek tesettürlüler yoktur deve hörgücü şeklinde baışını bağlayan vr o cemaatden oolmayan bir sürü arkadaşım var

arkadaşım asıl o cemaatte öyle çeyrek tesettürlüler yoktur deve hörgücü şeklinde baışını bağlayan vr o cemaatden oolmayan bir sürü arkadaşım var

Burada Bediuzzeman ve onun yolundan giden Hakiki Nur Cemaatini kasdetmedim, ayrıyetten Hadis-i Şerife direk şuandaki örtü şekli diye mana vermiyelim çünkü eğer öyle değilse bizi küfre kadar götürür sadece yanlış tesettürü bildirmek için yazdım ben onu.