Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
NFK-Fan

Gülmek Isteyen Buyursun Gelsin

Recommended Posts

Selamlar,

Bugün, Google'da üstadla alakalı bir arama yapmıştım.

Karşıma çıkan sonuçlardan birisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Gülmekten kırıldım gerçekten. sizlerin de gülmeye hakkı var, değil mi efendim? Buyurun, aşağıya alalım sizleri.

NECİP FAZIL KISAKÜREK’İN MÜSLÜMANLARI ALDATMA ÇABALARI

Sosyalizmin önde gelen savunucularından idi. Daha sonra İslama yöneldiğini insanlara yutturmak gibi bir çabaya girmiştir. Bunun en basit bir örneği Kur’anda 20’ye yakın ayette rüzgardan bahsedilmektedir. Bunlardan bir tanesi olan A’râf Sûresinin 57 . Ayetinde Yüce Allah ‘’O, rüzgarları rahmetinin önünde müjde olarak gönderendir. Nihayet rüzgarlar ağır bulutları yüklendiği vakit, onları ölü bir belde (yi diriltmek) için sevk ederiz de oraya suyu indiririz. Derken onunla türlü türlü meyveleri çıkarırız. İşte ölüleri de öyle çıkaracağız. Ola ki ibretle düşünürsünüz’’ diye buyuruyor. Peki Necip Fazıl Kısakürek ne yumurtluyor bakın

Surda açtık bir gedik mukaddes mi mukaddes,
Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es...

Bakın aslında rüzgar bir semboldür, ayettir, ibrettir, Yüce Allah o rüzgarla yine bazı kavimleri helak etmiştir. O rüzgar Süleyman Peygamberin emrindeydi. İşte Allah’ın yaratmış olduğu, insanlara nimet olan rüzgara necip fazıl küfür ediyor.

Müslümanların inançlarıyla gizliden alay etmeye, sarsmaya çalışıyor.

:angry: smile.gifsmile.gif

Eminim, bazılarınız bu yazının şaka amaçlı yazıldığını düşündü... Fakat siteyi incelediğimde bu beyin fukarası şahsiyetin bunları ciddi ciddi yazdığına kani oldum. Site baştan aşağıya, farklı kişiler ve gruplar hakkında düzenlenmiş bu tarz yazılardan müteşekkil.

Site linkini, bu beyinsiz insanımsının hitinin artmaması amacıyla vermiyorum. İsteyen, bu siteye nasıl ulaşacağını iyi bilir zaten.

Bedava sitesi tek bir ana sayfa ve bir tane de ufak bir link içeriğinden oluşan bu şahsiyetin yaptığı site başından sonuna kadar incelenip her cümlesine tek tek tokat atılabilecek bir muhtevaya sahip.

Aslında açıklama yapmaya gerek yok. Her şey ortada... Ama "laf olsun, torba dolsun" diye bir iki satır yazalım.

1. Üstad gençliğinde sosyalizmin önde gelen savunucularından değil, bizzat Peyami Safa'yla beraber sosyalizm savunucularının önde gelen fikrî hasımlarındandı.

2. Hakkında, "tek bir mısraı bir millete şeref vermeye yeter" mealinde bir söz söylenen şahsın, düşüncelerini yaymak için "İslama yöneldiğini insanlara yutturmak gibi" sinsice bir amacı olamaz, buna gerek yoktur. İslamı savunmayan bir eda takınsaydı her tarafta heykellerini göreceğimiz kapasiteye sahip olan üstadın buna ihtiyacı yoktur. Zaten hayatının devamı, davasındaki sadakatini açıklamaya yeter.

3. "Surda açtık bir gedik mukaddes mi mukaddes,
Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es..."

Sizce de burada bir yanlışlık yok mu? biggrin.gif İnsan alıntı yapacağı şeyi hiç olmazsa google dan kontrol eder. Bu fikirleri ortaya süren zekanın, şu iki mısrayı bile aklında tutamayacağı zaten açıktır. Nesine güvenmiş acaba?

4. "Bakın aslında rüzgar bir semboldür, ayettir, ibrettir, Yüce Allah o rüzgarla yine bazı kavimleri helak etmiştir. O rüzgar Süleyman Peygamberin emrindeydi. İşte Allah’ın yaratmış olduğu, insanlara nimet olan rüzgara necip fazıl küfür ediyor."

Edebiyatın e sinden, teşbihin t sinden, yorumun da y sinden anlamayan bu zeka fukarasının şu satırları hakkında yorum yapmaya gerek duymuyorum. Rüzgarla neyin kastedildiğini anlamıyorsun madem, niye aptalca konuşup kendini rezil ediyorsun, bre kazma...

Dediğim gibi, sitenin başından sonuna, webmaster tarafından yazılmış her cümle tek tek eleştirilebilir... Arada bazı doğru fikirleri savunurken bile saçmalamayı başarmış bir şahsiyet hakkında denecek daha fazla şey yok aslında.

Saygı ve selamlar...

Gerçekten de komik, hatta komikten de öte..

NFK-Fan arkadaşımızın da dediği gibi, iki mısrayı aklında tutamayan, bırakın akılda tutmayı, "acaba doğru mu yazdım be" diye bile düşünmeyen ya da açıp bir kitaptan ve ya bir internet sitesinde bakıp kontrol edemeyen bu özürlü vatandaşımız, "ahmak" iltifatına layık olmayı gerçekten hak etmiştir, kendisi tebrik ediyoruz.

Tabi, aslında bu ve bunun gibi "zavallı" insanlar bizim için, bir nevi halimize şükür etmemiz gerektiğini hatırlattığı için gereklidirler.

Allahım sana şükürler olsun...

YİĞİDE ETEK GİYDİRİRCESİNE AKLA GİYDİRDİKLERİ GÜLÜNÇ VE HİCAP VERİCİ BU KİSVENİN ALTINDA HAZIRLANAN BU WEB SİTEYE ÜÇ BEŞ AY ÖNCE KARDEŞİMİN RASTLADIĞI GİBİ BENDE GOOGLE'DE RASTLADIM.LAKİN FAZLA NAZAR-I İTİBARE ALMAYIP İBRET DOLU BİR GÜLÜMSEMEYLE GEÇİŞTİRİP AKLIN,SATIHÇI VE ZAVALLI ELLERDE DÜŞEBELECEĞİ ELEM VERİCİ NOKTAYI TEKRAR MÜŞAHEDE ETMİŞ OLDUĞUMU DÜŞÜNEREK,ÜZERİNDE KÜÇÜK BİR TEFEKKÜRLE İKTİFA ETTİM.

BU TİPLER UMUMİYETLE,EMSALLERİNE TARİHTE DE RASTLADIĞIMIZ KURMA OYUNCAKLAR GİBİ İSTİKAMETİNİN TAYİNİNİ SADECE KURU AKLA TESLİM EDEN SADECE KENDİ AKLININ MANKURTU SIR İDRAKİNDEN;DERİNLİKÇİ VE YAKICI DÜŞÜNCEDEN;KALB VE BEYİN İRTABINDAN YOKSUN; MESELELERİ SADECE DIŞ YÜZÜNDEN OKŞAYAN VE OKUYAN ZAHİRİLER,MUTEZİLER VE TEYMİYECİLER GÜRUHUNDAN ZAMANIZA PEYDAH OLAN NUMELİK ŞAHSİYETLERDİR.BUNLARLA HİÇ BİR FİKRİ VE ENTELEKTÜEL BİR ALIŞVERİŞE GİREMESSİN.NEREDE O KAİNATI KALBUR KALBUR ELEYECEK KAFA(kalb)!

:angry: :) :) :D :D :D

Ne denir bilemiyorum,açıkçası hala inanamıyorum bu kadar saçmalanabileceğine,bu denli beyinsizlik ....Sıfatlandırmak için uygun kelime bulamadığım bu insan müsveddesi için söyliyecek bir şey bulamamdığım gibi dumur olmuş durumdayım,evet ilk okunuşta herhalde şaka falan dedim ama niye böyle bir şaka yapılsın ki,hakaretin de bir usulü bir zekadan nasibi vardır ,inceliği ve gerçekliği ayağı yere basan tarafları vardır.Burda "insan müsveddesi" üstada hakaret amaçlı yazdığı bu şeyle kendine en büyük hakaretlerden bir demeti yüklemiş de farkında değil.Ne diyelim ,Allah salim akıldan ayırmasın bizleri,amin.

Bu beyinsiz mahlukat belli işini kötü yapanlardan.Adamın dil uzatmadığı kimse kalmamış.Ama amatörce.

selametle

Selamlar,

Evet, daha önce de dediğim gibi saldırdığı doğru noktalar olsa bile oraya saldırış tarzıyla ve saldırma yönüyle, saldırırken takındığı tavır ve kullandığı düşüncelerle haksız çıkmayı başarmış müstesna bir şahsiyet olsa gerek webmaster.

Saygı ve selamlarımla

:)

** Üstad’ın yurt dışında olduğu bir sırada, ardından atıp tutan birisini ona haber verirler. Üstad: “Ne yani der, ucuna sivrisinek kondu diye 35’lik topu ateşleyemem!” **

yapmayın yani, şimdi "35'lik topu" hak etmeyen eleştiriler bunlar : :)

selametle ,,

:) :D :)

Eleştiri yaparken maymunlaşmamak isteyen bu adamdan ibret alsın. Google vasıtasıyla siteyi buldum. Okudum. Benim de bazı yönleriyle haz etmediğim kişilere, gruplara saldırmış. Ama o kadar aptalca bir tavır takınmış ki, ben bu adamın, saldırıyormuş gibi göründüğü kesimce tutulmuş olabileceğini düşünmeye başladım. "Bakın, bize böyleleri saldırıyor" anlamında hoş bir mesaj verilebilir böylelikle. Olmaz böyle bir rezalet çünkü...

Demek üstad Allah'ın mahluku rüzgara küfrederek müslümanları aldatmaya çalışıyor haa.. hahahahahaha

O malum şahıs böyle küçük oyunlarla bir yerler geleceğini sanıyor heralde vah vah.

Söz sultanlarının bir beyiti çok güzel cevap olur.

Zuhuru perde olmaz zuhura

Gözü olan delil ister mi nura

bir insanı lekelemek bu kadar basit işte.

ama benim tiksindiğim konu bir konu veya bir şey uğruna bunların yapılması.

kendini yücelttiğini sanıyolar başkalarını suçlayarak.

ALLAH affetsin...

"Ey kahbe rüzgar"...

Bre kendini bilmez, bre düşünce fukarası...

"Kahbe rüzgar"dan kasıt, sana bu fikirleri aşılıyan zihniyettir...

Güler misin ağlar mısın???

3. "Surda açtık bir gedik mukaddes mi mukaddes,

Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es..."

Sizce de burada bir yanlışlık yok mu? İnsan alıntı yapacağı şeyi hiç olmazsa google dan kontrol eder. Bu fikirleri ortaya süren zekanın, şu iki mısrayı bile aklında tutamayacağı zaten açıktır. Nesine güvenmiş acaba?

gerçekten de komik ama ağlasam mı gülsem mi bilemedim?üstad olsaydı ne derdi acaba bu şaşkına..

Üstadın bir tabiri var "Aptallığını heykelleştiren ahmak"

Milleti meal okuyup yorum yapmaya teşvik edenlerin mahsullerinden olan bunun gibi ahmaklar ayetleri kendi kafalarından yorumlayıp nerelere sapıttıklarını görüyoruz. Bu ahmağın dini de üstada sövmekmiş. yazık çok yazık....

Zamanı kokutanlar mürteci diyor bana

Yükseldik sanıyorlar alçaldıkça tabana

N.F.K

Mesele hiçbir zaman bu tür ahmaklar değildir.İyi daima karşısında kötüyü bulacaktır.Ve birşeyleri nekadar çok yapma gayretinde bulunulursa o kadar çok kıt akıllı/düşman ruhlu çıkar. Bu tür ahmaklar herzaman çıkar.Ve bu tür ahmaklar aslında zahirinde kendi niyetinde olan basitliği/saldırgan çapulcu anlayışı karşıya enjekte etmeye çalışsa bile gerçekte tersine döndüğünün farkında da olmuyor. Ve yukarıdaki gibi kimimiz için tebessüm sebebi kimimize göre gülme sebebi oluyor.Bize göre de saldırdığı kişiye iftira sebebi ile cehennemde "güzel bir köşk" elde etmiş oluyor.

Maneviyatın eksikliğinde elde bulunan nimetleri nefsi doğrultusunda kullanıp insanlığa klasik bir yöntemle yüzyıllardır değişmeyen klasik, aşağılık insan tipini yansıtan/aldatmaya çalışan bu haşerelere gerektiğinde uygun yöntemleri kullanarak müdahele de etmek lazımdır.

Ama bizler şu atasözümüzü anarak noktayı koyalım: İt ürür Kervan yürür...

Yine Üstada Yakışır yanıt Üstaddan Geliyor Arkadaşlar O mubarek Ağızdan Şu Cümleler Dökülür Bi keresinde...

"Memleket agaçtan yana her gün biraz daha kel'leşirken ahmaktan yana ortalığı güneş sızmaz ormanlar alıyor" yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin lütfen Serdar YAKAR'ın Necip Fazıl Ve Mücadelesi Kİtabından dı sanırım

UYUZ İTİN BİRİ HAVLAMIŞ İŞTE. ARKADAŞLARIMDA TEPKİ GÖSTERMİŞ.

Bu mevzuya on numara yakısır bi fıkra mevcut zihnimde, fakat site ahlakına yakışmayacağından dolayı edebim müsade etmez.

benzeri sayılabilecek bir durumla geçenlerde karşılaştım.

yaşar nurinin yardakçılarından bir zevat MUHAFAKAR kavramı için :

Kur'an-ı Kerim'de muhafakar kelimesinin putperestler için kullanıldığını ve günümüzde ben muhafakarım diyenlerin dinen hükmü de budur diyordu.

epey güldüm. bir kere olsun Kur'an'ın arapçasını okumuş olsaydı o da kendi haline gülerdi.

acımak lazım böyle tiplere. onlar dirayetten yoksun zavallılar.

bu arkadaşa bi tebrik kartı yollayalım.biz ne kadar zamandır üstada hakaret eden beyinsizdir diyordukta inanmıyorlardı.arkadaş sayesinde kanıtlanmış oldu.

Adam verdiği örnekten kendine pay çıkaramayan bir akıl fukarasıymış. Bunlara verilecek en güzel cevabı Üstadın mısralarını örnek göstererek vermiş zaten...

Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es...

komikmis gercekten

komikten öteye gidemezler zaten

Cahillerle uğraşılmaz fakat kendini cahil gösterenlerle hiç uğraşılmaz.

Nitekim Ebu Cehil'in Efendimizin peygamber olduğuna dair bir süphesi yoktu. Gelgörelim ki kabile arasındaki kıskanclık,inat,gurur vs.vs.. sebebiyle gerceğin üzerini örtmek istemisti. Bu durumda aynı olabilir kanaatimce. Üstad'ı arastırıpta böyle sonuclara cıkmak mümkün değil