Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Cile54

Sensizlik..

Recommended Posts

Sensizlik..

Nedir bu yüreğimdeki acı?

Sensizlik değil mi bunun adı?

Hasret mi, ızdırap mı, kara sevda mı?

Sen değil misin bu yaraların ilacı?

Zehir zemberek sensiz zamanın tadı,

Yokluğun ok gibi yüreğime saplı.

Aklımın yırtılmış tüm sayfaları,

Sana savrulacak o rüzgarı aradı.

Çöle dönmüş şu gönlüme bir bak,

Muhabbetin bu çöle çağlayan ırmak,

Sanma, bir gün sana kanacak,

Aşkın bu çölü hep kasıp kavuracak...

Saat 01 civarlarında yazılmış bir şiir :D Fazla kurcalamayın :D

Bence de güzel olmuş,ya arkadaşlar ben tek satır bile yazamam ,şair ruhlu olmak diye bir şey mi var dersiniz?

Sensizlik..

Çöle dönmüş şu gönlüme bir bak,

Muhabbetin bu çöle çağlayan ırmak,

Sanma, bir gün sana kanacak,

Aşkın bu çölü hep kasıp kavuracak...

Saat 01 civarlarında yazılmış bir şiir :D Fazla kurcalamayın :D

gerçekten çok güzel .... ellerinize hislerinize sağlık ..

Bence de güzel olmuş,ya arkadaşlar ben tek satır bile yazamam ,şair ruhlu olmak diye bir şey mi var dersiniz?

ben şairliğin bir nebze Allah vergisi olduğuna inanıyorum ama tabi ki şairin kendini geliştirmeside şart yoksa çürür gider özellikleri

Bence de Allah vergisi tabiki. Ama bu Allah vergisi bir yetenek herkeste yok. Örneğin ben şiir yazıyorum ama "ben bu yeteneğe sahibim" diyemem. Şiiri herkes yazar, ama o yetenek herkeste yok.Bazıları sadece duygularını döker kağıda, duyguları yoğun olduğu zamanlarda. İşte ben de öyle yapıyorum, duygu yoğunluğunda elime alıp kağıdı kalemi üç beş basit kelimeyi bir araya getirmekten öte değil benimkisi. Ya da sadece benim tekniğim böyle bilemiyorum. Yani daha önce şiir yazan bir arkadaşla bunu konuşmadım. Mesela bu konu altında da konuşulabilir. Yazan arkadaşlar nasıl yazıyorlar şiirlerini veya denemelerini. Anlatırsanız güzel şeyler çıkabilir.

Selametle

İnsan düşünürken nasıl yazar,düşüncelerinin içinde kaybolup gitmez mi?

Öyle kaybolmuşken kelimeler olmadan düşünürken nasıl kelimelere dökülecek düşünceler,imkansız gibi.Sanırım Allah vergisi olan kısım da burada,tasvir etme gücü.Kelimeleri anlatılmaz hisleri ,düşünceleri hissettirecek kadar ,düşündürecek kadar hatta zaman zaman yaşatacak kadar iyi kullanmak tasvirlerinde...Şiir yazayım demedim hiç ,şiirlerle aram da pek iyi değildir üstadın şiirleri gibi gerçekten insanın içine işleyenler dışında.Ama yazan arkadaşlarım var ,acaba bir çeşit rahatlama yöntemi olarak mı kullanıyorlar harfleri,yada sizler yazınca neden yazıyorsunuz?

Öyle kaybolmuşken kelimeler olmadan düşünürken nasıl kelimelere dökülecek düşünceler,imkansız gibi

Sanırım biz onun için yazamıyoruz :D :D

Öncelikle bu şiir hiç de amatörce yazılmış bir şiire benzemiyor.

Diğer arkadaşlara katılıyorum şiir yazmak tabii ki yetenek işi ama kaideleri uygulanarak ve sürekli üzerinde çalışılarak geliştirilmesi mümkündür.

Uzmanlar insanların düşüncelerini dile getime eksikliğini kelime haznesinin azlığına bağlıyorlar.çünkü düşüncesinin tamkarşılığı olan kelimeyi bulmada zorluk yaşanırmış.

Şiir için iş değişiyor ,sınırlayıcı kafiye kullanmak gibi unsurlar var.bu konuda oldukça titiz davrananlarvar. mesela Yahya Kemal şiirin sonundaki" serin selviler "i bulmak için 20 sene şiirini bitirememiş diyorlar.

Şahsen düz yazıyı daha kolay yazdığıma inanıyorum ama ara verince zorlandığımı hissediyorum.

O halde neymiş çalışmaya devam ediyormuşuz.

Öyle kaybolmuşken kelimeler olmadan düşünürken nasıl kelimelere dökülecek düşünceler,imkansız gibi

Sanırım biz onun için yazamıyoruz :D :D

Haklısın galiba ;)

Nedir bu başımdaki şu dayanılmaz ağrı

Rüzgara mı gerdik ne, gam yüklü yanık bağrı

Kara sevda mı, migren mi, amansız sinüzit mi,

Nerdesin şanlı aspirin, fakirlerin ilacı.

Zehirden acı gelir bana herşeyin tadı

Ok gibi, mızrak gibi ağrı başıma saplı

Keçileri kaçırdım, devrelerim kapalı

Gezerim bu çöllerde, yürek ağır yaralı

Kavruk çöllere döndüm, gel de ateşime bir bak!

Seraplar görüyorum, uzaklarda bir ırmak,

Sanıyorum ki ruhum, ona doyup kanacak.

Bu ateş beni yakıp küllere ayıracak

Aşık trradomir söyler doğru yanlış her sözü,

Nazire dilenenin kalmaz mangalda közü,

Önün göremez olur, kör olur kara gözü,

Tartar da konuşmazdan, öyle der dili sözü.

Mevzu anlaşıldı sanırım.

Bi daha nazire mazire isteme arkadaşım. Sana da yazık, bana da... İnsanın başını ağrıtıyorsunuz, ateşini çıkarıyorsunuz, keçilerini kaçırıyorsunuz... Saçmalatmayın beni.

gerçektende müşkülpesent adamımdır vesselam ... kolay kolay şiir şair beyenmem ancak çile ellidörtü iyi yazmış diye tebrik edecekken .. anadolunun bağrından kopup gelmiş .. sevgili tırradonun şiir gözüme ilişince bir an ben bunca zaman boşa uğraşmış didinmişim bu beni saniyede solladı diye ilkin kıskandımsa da sonra takdir gıpta eetim gerçektende metin şentürkün dediği gibi böylesi görülmedi çok güzel olmuş eline sağlık...

vur dedik öldürdünüz :D)

Panturk ten bahsediyoruz :P B)

Bu arada sitemizdeki aşıklarda yavaştan yavaştan ortaya çıkıyor :D ;) B)

Yok yok, panturk'un olaya girmemesine bir bakıma sevindim. Kara kara bir de panturk'u var bu işin diye düşünürken (Gerçi Trradonir panturkten beter etti ama) onun yazmaması beni mutlu etti..

:D

Estağfurullah. Siz yaptınız, biz bozduk(hoş talep sizden geldi, o ayrı). Ayrıca Panturk bizim üstadımızdır. Biz nazireyi ondan öğrendik.

Achartave'e smiley naziresi yapıcam bi ara da, hatırlatın..

Eh cilenin nickimizi o kadar görmesine rağmen yanlış yazmasını ihtiyarlığına veriyoruz.. Bülent Ecevit sendromu :D (MSN'de yandım ben, bana bodyguard olacak var mı?).

Estağfurullah. Siz yaptınız, biz bozduk(hoş talep sizden geldi, o ayrı). Ayrıca Panturk bizim üstadımızdır. Biz nazireyi ondan öğrendik.

Achartave'e smiley naziresi yapıcam bi ara da, hatırlatın..

Eh cilenin nickimizi o kadar görmesine rağmen yanlış yazmasını ihtiyarlığına veriyoruz.. Bülent Ecevit sendromu :D (MSN'de yandım ben, bana bodyguard olacak var mı?).

Hayır , yani , fakat, lakin benim sözüm panturk e değil hiç kimseye değil hepimiz kardeşiz :P dünya çok güzel

Polyyanacılık oynayalım :D

ayrıca panturk e söz söylemek benim ne haddime ;)

Nedir bu yüreğimdeki acı?

Sensizlik değil mi bunun adı?

Hasret mi, ızdırap mı, kara sevda mı?

Sen değil misin bu yaraların ilacı?

Cile54, Cok guclu bir kalemin var masAllah ve ben senin yazilarini hayranlikla defalarca okuyorum

yuregine saglik :)

insallah birgun kitabinida ayni hayranlikla okurum

bence dusunmuyorsan bile dusun kitap yazmayi (ozel istek :) Siir kitabi istiyorum :) ) kalemi guclu yazarlara ihtiyacimiz var

Selametle..

Estağfirullah arkadaşlar.. beni utandırıyorsunuz :) Düşüncelerin için teşekkür ederim Daisy... Ama eğer, kitap çıkartabilecek seviyeye geldiğimi hisseder isem -ki çok zor- bastıracağım "tek" kitabı, şiirlerimin ve nesirlerimin gerçek sahibine bir başka deyiş ile benim yazmamı sağlayan; "O"na, edeb ve güzellik timsali insana hediye ederim.. Kusura bakmayın..