Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Azizim Hüdayim

Necip Fazıl Ve Tayyip Erdoğan Arasında Geçmiş...

Recommended Posts

Estağfurullah ne özürü gülbeyaz gönüldaşım. Şu mesaj itibariyle bir yanlışımı izale etmek istiyorum. Daha öncesi bir kaç mesajda tarafınıza sivri çıkışım olmuştu. Ve siz de bana mukabelede bulunmamıştınız. Hani az biraz taşkın ifade de vardı. Onun için ben çok çok özür diliyorum. Genelde vaziyeti eleştiririm ama şahıslar kreşten fırlamış oldukları için mevzu şahıslara indirgenir, admin dalar mevzuya, konu kilitlenir falan filan. Neyse, karşıma çıkıp bir kelime etmekten aciz olup karşıtlarımın mesajını repleyerek havalara zıplama densizliğine düşen kişilere lafım yok. Selmanbey gönüldaşımızın burada başlatmış bulunduğu bu furyayı devam ettirerek sizden onbinlerce üyenin gözü önünde özür beyan ediyorum. Alicenaplık edip bana laf da çarpmadan üstelik kardeşim diye hitap ettiniz. Valla fena mahcup oldum. Size bir hal ile şerefdar eylemek istiyorum. Allah nasip ederse tanışalım ha? :) Ben kimseyi tanımadım buradan, pek de hevesliyim de hiç bayan gönüldaşım ile sağlam irtibat kurmak nasip olmadı. Hatta şimdi düşündüm de sırf bayanlara has bir toplantı dahi tertip edebiliriz.

Sayın yöneticimiz Leyl bizi okuyorlar mı acep? :)

GÜlbeyaz hanım özele buyrun. :)

Ne özrü esf.Bilakis ucu açık şeyler bırakıp da can sıkıcı bir söz ettimse tekrar özür dilerim.

• Like 1

haa şöyle ebkem kardeşim .özür dilemeye gülbeyaz kardeşimzden başlamışsınz,devamı gelir inşallah...

genelde vaziyeti eleştiririm demişsinz fakat şahsıma söylemediğiniz hakaret kalmadı.size bir tek kelime dahi etmemişken bunu sürdürdünüz.

karşıma çıkıp bir kelime etmekten aciz dediniz. ....size cevap vermedi isem bu acizlikten değil,fıtratımın cedel yapmaya müsait olmayışından ve 3 senelik yöneticiliğim boyunca sizin gibi forumda huzursuzluk yapan birçok kişiyle karşılaşmış olmamdandır.kötü söz sahibine aittir ...durduk yere ınsanları kışkırtmakla ve gereksız polemık yaratmakla hıcbıryere varamazsınz.forumlarda isteyen istediği kişiye rep verebilir.buna kimse karışamaz.herseyi üstünüze alınmayınz.forumda gördüğünüz /begenmedıgınz herhangi bir yanlış durum sözkonusu olduğunda bunu yönetime bildirirsinz onlar gerekeni yapacaktır.

bilgilerinizi ve enerjinizi cedel için değilde daha hayırlı işlerde kullanın(kardeşlerinizle cedel /münakaşa yapmayın emri var)mümin elinden ve dilinden diğer müslümanların emin ve güvende olduğu kişidir buyurur ahlak timsali efendiler efendisi Resul-u Zişan Efendimiz(sav)

Sizden ricam artık farklı farklı konulara olur olmadık yazılar yazmamanızdır(konunun daha fazla uzatılmaması adına).benım bu forumda hıckımse ıle bır sorunum yok olmamıstırda...

uslubumu sertleştirmediysem bu aldığım imanı terbiyedendir.biz güzel söz söylemeyi şiar edinmeye calısanlardanız.ben sizi nahl 125.ayette buyurulduğu gibi

Rabbimin yoluna ve Resul ahlakı ile ahlaklanmaya çağırıyorum.gerisi size kalmıştır.

Rabbim hepimizi resul ahlakı ile ahlaklandırsın(amin)

bu yazı nefis hesabına yazılmamıştır.

hayırlı forumlar.

Neyse her konuda olduğu gibi bu konuda da zigzaglı bir şekilde,inişli ve çıkışlı bir şekilde tartışmalar oldu.Sesler yükseldi.Gerektiğinde tansiyonumuz fırladı,gerektiğinde düştü.Ama sonumuz gene tatlıya bağlansa çok çok iyi olur...

Ayrıca seviye düşmedi çok çok teşekkür ederim;)

haa şöyle ebkem kardeşim .özür dilemeye gülbeyaz kardeşimzden başlamışsınz,devamı gelir inşallah...

genelde vaziyeti eleştiririm demişsinz fakat şahsıma söylemediğiniz hakaret kalmadı.size bir tek kelime dahi etmemişken bunu sürdürdünüz.

karşıma çıkıp bir kelime etmekten aciz dediniz. ....size cevap vermedi isem bu acizlikten değil,fıtratımın cedel yapmaya müsait olmayışından ve 3 senelik yöneticiliğim boyunca sizin gibi forumda huzursuzluk yapan birçok kişiyle karşılaşmış olmamdandır.kötü söz sahibine aittir ...durduk yere ınsanları kışkırtmakla ve gereksız polemık yaratmakla hıcbıryere varamazsınz.forumlarda isteyen istediği kişiye rep verebilir.buna kimse karışamaz.herseyi üstünüze alınmayınz.forumda gördüğünüz /begenmedıgınz herhangi bir yanlış durum sözkonusu olduğunda bunu yönetime bildirirsinz onlar gerekeni yapacaktır.

bilgilerinizi ve enerjinizi cedel için değilde daha hayırlı işlerde kullanın(kardeşlerinizle cedel /münakaşa yapmayın emri var)mümin elinden ve dilinden diğer müslümanların emin ve güvende olduğu kişidir buyurur ahlak timsali efendiler efendisi Resul-u Zişan Efendimiz(sav)

Sizden ricam artık farklı farklı konulara olur olmadık yazılar yazmamanızdır(konunun daha fazla uzatılmaması adına).benım bu forumda hıckımse ıle bır sorunum yok olmamıstırda...

uslubumu sertleştirmediysem bu aldığım imanı terbiyedendir.biz güzel söz söylemeyi şiar edinmeye calısanlardanız.ben sizi nahl 125.ayette buyurulduğu gibi

Rabbimin yoluna ve Resul ahlakı ile ahlaklanmaya çağırıyorum.gerisi size kalmıştır.

Rabbim hepimizi resul ahlakı ile ahlaklandırsın(amin)

bu yazı nefis hesabına yazılmamıştır.

hayırlı forumlar.

Sayın pürmelal hala arkasındayım ben evvela vaziyeti eleştiririm. Lakin muhatabımın lafımı zatına alması üzerine okun yönü değişir ve karşılıklı münakaşa doğar.

Ben şahsınıza değil sitedeki faal yanı af buyurun faal olamama durumuna ki tamamen kopyala yapıştır tamamen okunma albenisi olmayan(yani benim açımdan), birer ilişer cümleden hatta üç kelimeden oluşan cümleler diyebilirim ki site nezdimde yerlerde sürünmüştür. Buranın işlevi o değildir bayan, bakınız kaç gündür (benden kaynaklanan demiyorum kesinlikle) hani daha çpk fikir beyanına müsait konular ve mesajlar var. Ben Tem otoyolu tarzı işleyen bir aktif içerikten muzdaribtim arkadaşım, ve emin olun paylaştığınız çoğu konuyu okumadım bile. Sağda solda sitelerden buraya taşı yapıştır yani net konuşuyorum sıkıldım artık. Bu buraya verdiğim değerden ve gönüldaşlarımın muhakeme gücünü inandığımdandır.

Size direk hakaretle girmedim mumin arkadaşım da dedi bana, size hani buranın formatı hakkında mesaj atmış. Anlaşılan onu da kaale almadınız ve ne baksam aktif içeriğin tümünü dolduran ve kısmen hiç yorum almayan mesajlarınızı görünce ben Nirvana'ya uçuşa geçtim, sinirlendim, köpürdüm ve dedim evet meydan kimlere kaldı. Çünkü o küçük küçük uyarıları "takmadınız" bayan. Bakın yine demişsiniz yöneticilik falan, irica ediyorum yönetim alın bu değeri, kullanın bu gücünü! Hem böyle faal bir kişi bence yönetimde dahi yok, şaşırtıcı..

Ben sizdeki tutuma ifritim, cedelleşmeden hazzetmiyor olabilirsiniz, attığım siham-ı kazalarıın altına gelecek istediğiniz kadar konuşun kaale almıyorum diyecektiniz. Gidip ta çocuk gibi yönetimi şikayetiniz çok gülünçtü. Fark ettiyseniz ondan sonra laflarım ağırlaştı. Bunu aramızda da çözebilirdik. Sonra geliyorlar ahkam kesiyorlar, ne oldu?

Anlamadınız bayan benim ne demek istediğimi anlamadınız, burada hitap kitlesi geniş, evet liseli çocuklara da hitap edebilirsiniz. Ama ben yığınlı alıntı söz okumaya burada alışık değilim ve de tüm aktif içeriğin bir zamanlar o tarz iletilerle dolmasına razı gelmedim. Bakınız arkadaşın biri burada münakaşanın keyfiyetinden bile rahatsız olmuş. Biz beklentileri yüksek insanız arkadaşım.

Neyse herhalde değinmediğim noktalar olmuştur mesajında ben böyle mesajlara cevap yazarak vakit kaybetmek istemiyorum. Ha şu ahlak bilgisi kitabına gelince, ben hak edene hak ettiği değeri verdiğime inanıyorum. Beni edepsiz sayabilirsiniz, kesinlikle aynı frekansta, benzer mizaçta değiliz, hatta burada kimse değil. Beni salt fikir ile muhatap alırsanız sevinirim. Laflarınızı da sadece okumakla kaldım.

Neden gülbeyaz hanıma tutum o da size bu, tam bir olgunluk sergiledi bayan, yukarıya koşmayıp kendi aramızda gelip bana deseydiniz böyle diretmeyecektim kararımda. Bakınız demek ki özür dileyebilen biriyim. Ne Firavun kibri ne de Cehil inadı taşıyorum. İşini bilene öyle meyl ederim ki, işlemesini bileceksin.

Gencim, kanım deli akar, farklı beklentilerim var, burnu yukarda gibi görünürüm ama kedi gibi uysalım, asabiyet de lazım ama:)

Hadi gelin tatlıya bağlayalım, buradaki gönüldaşlık herşeyi affetmeye kadirdir. İddia ediyorum gönüldaşlık bir ırktır. Size tavsiyem, paylaşımcı olmak kadar burada okuma ve istifade etme iştiyakınız da olsun. Buyrun evliya sözleri, düşündürücü sözler, kıssadan hisse, Sadi Şirazi sizi bekliyor efedim..

bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum. bir şeyler yazıp çıkacağım. bu mesajımdan sonra üyeliğimin de iptal edilmesini istiyorum.

dünya çapında bir mütefekkirin, incir çekirdeği çaplı ve o çap içinde kendini büyük zanneden sizler, kendinize çekidüzen verin!!! Size bakıp O zatı mahkum etmelerine sebep olmaya hakkımız?

Ya gülemiyorum bile, hale bak.. Ne bu ya,millet kenara köşeye pusu kurmuş gedik bulayım da taramalı gibi çapraz ateşe tutayım diye mi bekliyor? Nedir bu kardeşim ya kaç gündür paçamdan tutan tutana..

Eğer takip ediyorsan bir mesajını görür o engin beyinciğinden istifade ederdik. Zerre kadar samimiyet görmüyorum sizde. Kallavi laf edip şahsımı büyük bir vicdan azabı içinde bırakacağını mı sanıyorsun?! Madem bizim çapımız incir, e buyur gel sizin okyanus genişliğinizdeki bataklığınızdan faydalanalım biz de. Figüran seni, karakter olamamış tip! Örnek bir Üstad'a gönül vermiş "adam" profili değil, ezik ergen gibi davranıyorsun, nere giderseniz gidin! Burada (sadece) bir başlıkta münakaşa doğmuş ki şimdiye kadar kolay kolay tartışma çıkmamıştır burada herkes dut yemiş bülbül maşallah, ha bundan sitenin onlarca takipçisi bizi koyurup gidecek öyle mi? Hayy muhakeme gücünü kediler yesin.. Ucuz kafalı!

O mübareği mahkum eden sizin gibi yol başında belli olup yolun sonunda arkasından el salladığımız günübirlik cüce adamlar! Biz nelere mağdur kalıp da buradan dönmemiş insanız, şimdi mazimi çarşaf çarşaf serecek değilim! Yine de kalkıp şöyle laflara maruz kalıyorum ya pess! Bunu da imtihan telakki ediyorum.

Şimdi nereye toz oluyorsanız olun! Bizim sıcakta muhallebi gibi dağılan, sesi şifonun sesini aşmayan, hareketi kaplumbağa hızına rakip insana ihtiyacımız yok!

Şarlo güdüğü seni!

Ebkem Gonuldas, terbiyeni muhafaza edip musluman bir kardesini kotu sifatlarla cagirmazsan senin icin daha iyi olur... Senin bu kotu sifatlarina dokunmayan site yonetimine diyecek brsey yok zaten!..