Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Azizim Hüdayim

Necip Fazıl Ve Tayyip Erdoğan Arasında Geçmiş...

Recommended Posts

Bence bu sorunun cevabını manevi oğul kardeşimizden alalım. Ben şahsen çıkamadım işin içinden.

Siz ne hakla üstadın -en azından manevi oğlunun- görüşlerine aykırı hareket edip alay edersiniz!

Aklıma gelmişken, Ege bir yunan gölü değildir. Ege bir Türk gölü de değildir. Binaenaleyh, Ege bir göl değildir!

Düsman cephe nin basbakan a nefret kustuklari bir dönemde bizimde onlarla el birligi ile basbakan a sövmemiz beklenemez, ben sayin basbkan in her yaptiklarini her icraatini sorgususz sualsin kabul edenlerden degilim fakat ondan kim nefret ediyor ona bir göz atalim kürtücler nefret ediyor türkcüler nefret ediyor mezhep taasuplari nefret ediyor chp nin gecmis zulüm dönemininin özlemini cekenler nefret ediyor birde ülkücü gecinen fakat ülkücülük le alakasi olmayan parti lider doktrin ve sorgusuz itaat ile ulusalcilik oynayan yaslanmis kurtlar nefret ediyor o zaman biz neden nefret edelim ki ? bizim bunlarla bir gönül bagimiz yok ki nefret edelim.

Sizin bu bütün söylediklerinizi, zaten Başbakan kendi söyledikleriyle silip süpürüyor. "Amerika bizim dostumuzdur" bunu hiçbir müslümanın söylemeye hakkı yoktur. Ha derseniz ki bunu söyleyen Süleyman Demirel gibi insanlar da söyledi diyorsanız o sizin bileceğiniz iş.

Bir müslüman Irak'ta öldürülen 2 milyon mazlumun katilinin elini sıkamaz! Ki siz burada toz kondurmuyorsunuz bu adama.

Dünya tarihinde kaç tane müslüman, yahudilerden "Üstün Hizmet Madalyası" aldı?

Sizin söylediklerinizin hiçbiri benim orada yazdıklarıma cevap olabilecek nitelikte yazılar değil. Ayasofya konusunda Başbakan'ı savunacak herhangi kayda değer bir cevap veremediniz? Bazılarınız bir kişiye körü körüne bağlanmak yerine mantık duygularını kullanırsa bu iş çözülür.

Geçmişteki ve şimdiki konuşmalarına bakın. Erbakan hocanın Tayyip Erdoğan hakkındaki konuşmalarına bakın.

Tayyip Erdoğan'ın Hoteller zinciri var, karısının "Medical Park" isminde özel hastaneler zinciri var, oğlu bilmem kaç bin dolar Amerika'da burs alarak okuyor ve gemiciği var. Kendi öz yeğeni 50 kilo esrar yakalattı, serbest kaldı. Oğlu trafik kazası geçirdi, bir çocuğu öldürdü ve ölen çocuk 7de 7 suçlu çıktı, haklı olmasına rağmen.

Tüm bunlar müslüman bir insanın yapabileceği şeyler değil. Eğer ki siz bunları savunuyorsanız daha, size söyleyecek hiçbir sözüm yoktur.

Ve son olarak o "Amerika bizim müttefikimizdir, dostumuzdur!" sözüne karşın şöyle bir ek yapalım;

Maide Suresi 51 Ayet- "Ey iman edenler! Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz ALLAH, zalim kavmi doğru yola iletmez!"

"Tayyip Erdoğan'ın Hoteller zinciri var, karısının "Medical Park" isminde özel hastaneler zinciri var, oğlu bilmem kaç bin dolar Amerika'da burs alarak okuyor ve gemiciği var. Kendi öz yeğeni 50 kilo esrar yakalattı, serbest kaldı. Oğlu trafik kazası geçirdi, bir çocuğu öldürdü ve ölen çocuk 7de 7 suçlu çıktı, haklı olmasına rağmen."

Bunlar hakikat mi ya? Hayret.

Bir de arkadaş burada kimse körü körüne bağlı falan değil. Elbet nakıs tarafları vardır yok saymıyoruz, ben de bir BOP meselesidir muammalığını hep korumuştur yahut habire "okyanus ötesi"ne gönderilen selamlar, bu diyalog işine sıcak baktığını biliyoruz. Aslında yorumlara baktığınızda cevabı göreceksiniz. Sütten çıkmış ak kaşık diye diretilmediğini sadece daha iyisi olmadığı, gelmiş geçmiş başbakanlarla mukayese edildiğinde Allah'ın izniyle işin şuurunda olduğunu dile getirmişler.

Merhum Erbakan Hoca'nın tutumunu değerlendirmek güç değil, malum ekmek yediği kapıya ihanet hesabı. Alın merhum hocadan bir laf daha;

"AKP’ye oy vermek, siyonizme oy vermek demektir. ’Köle olmak istiyorum’ demektir"

Çok aşırı bir cümle bu, bizatihi taşkınlıktır. Bir de gavur de, kafir de tam olsun değil mi?

Ya arkadaşım bu meseleler senin benim cümlelerimle hallolmaz ve de yargılanamaz. Siyaset derin iş. Bir gerçek var, Sayın Erdoğan bu diplomasiyi en azından en az zararla ifa edenlerden. O hastane zinciri, yok otel, dolar, uyuşturucu bunlar ucuz hesaplar. Hem Allah korkusu olan insanlar sanmıyorum ki kan emicilik yapsın. Burada CHP zihniyetinden bir fark bırakmadınız, ayıptır yahu.

Yerden yere çalmak yerine biraz da yaptığı, vesile olduğu hayırları göz önüne alsanız.

• Like 1

Güzel arkadaş, senin meclisinin duvarında "Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" yazmıyor mu?

Oy vererek böyle bir meclisi meşrulaştırmak senin hesaba göre küfür olsa gerek.. Hele ki böylesi bir şirk düzeninin vekili olmak küfrün katmerlisidir herhalde.

Mantık dedin arkadaş! Senin mantığa göre üstad da cehennemlik, bilumum siyasiler de.

Devam..

Nasıl olur da böyle laik, demokratik, Allah'ın emirlerini kale almayan bir ülkede yaşar, ona vergi verir, ona asker olursun sen ?! Allah'a itaat etmeyene itaat mi ediyorsun?

Genelevlerinden alınan vergilerin karıştığı bütçeyle ödenen bir devlet maaşını nasıl alırsın!

Ne hakla Allah'ın çizdiği sınırlara meydan okuyan karma bir okulda okursun, çocuğunu okutursun sen!

Allah'ın arzı geniş değil mi?

...

Dahasına lüzum yok, bu kadarı kafi.. Buyrunuz size ters mantık!

Bir de kendi üstünüzde deneyiniz.

KELİMEYİ TEVHİD, KELİMEYİ ŞEHADET DİLİNDEN DÖKÜLEN VE EBEDİYETE İNTİKAL EDEN ŞAHSİYETLER HAKKINDA YERLE YEKSAN EDEN ELEŞTİRİLERDE BULUNMAK, KÜFR İLE SUÇLAMAK BİZ KULLARA RABBİMİN VERDİĞİ BİR SELAHİYET DEĞİLDİR.

NE OLUR " ALLAH " DİYEN, RESULUM MUHAMMED (S.A.V ) DİYENLERİ YARGILAMAK BİZE AİT BİR YETKİ DEĞİLDİR.

RABBİM YÜREKLERİMİZE SEVGİ VE HOŞİGÖRÜYÜ YERLEŞTİRSİN. AMİN

Allah hepimizin yüreğine sevgi ve hoşgörüyü yerleştirsin, cümlemize, lakin bir de hakikat var burada.

Sadece yaptığı kötülükleri değil, iyilikleri de söyleyin diyor arkadaşımız, bu yapılan negatif yönler islam alemini ve ülkemizi etkileyecek şeyler olursa, buna karşılık bunları görmezden gelip iyi şeylerine mi bakalım?

Bu ülkede anayasayı değiştirecek, dağdan davulla zurnayla inen teröristlere kucak açacak kadar güç kuvvet var da Ayasofya'yı açacak güç kuvvet yok mu? Bu ne çelişkidir böyle?

Tağut bir şekilde yönetilen İran lideri Ahmedinejad bile Avrupa birliğinde sırf kadın olduğu için bir başbakan(ismi şu anda aklımda değil)'ın elini sıkmamıştı, şu an Erdoğan 2 milyon müslüman katili Amerikan başkanlarının, tarih boyunca Filistinlilere zulmeden siyonistlerin, yahudilerin ellerini sıkıyor. Sormazlar mı adama, "sen kendi dininden insanları öldüren emperyalistlerin elini sıkıyorsun?" diye?

"Bunun aslı astarı yoktur, sadece formalite gereği" diyecek olan insanlar varsa, onların islamı hangi yönden anladıkları, daha doğrusu anlamadıkları apaçık ortadadır. Verilen ayete karşılık Erdoğan'ın söylediği söz de bellidir. Yahudilerden aldığı ödüller, arkadaşın dediği gibi "BOP"a nasıl eşbaşkan olduğu da bellidir. Tüm bu olanlara rağmen daha kötü yanlarını bırakıp iyi yanlarına bakalım demek, at gözlükleriyle bakmaktan başka bir şey değildir. Vesselam..

Şu başlık da ne hale gelmiş!... Ama oldu olacak...

Ayasofya meselesi öyle basit değil, hele dağdan inenlerle kıyaslanmaz bile yahu!.. İran, hükümet, Amerika filan ve Ayasofya ha... Güldürme beni...

Türkiye Cumhuriyetini bir çöz de öyle Ayasofya'yı konuşalım seninle... Öyle bedavadan dava yok! Türkiye Cumhuriyetinin sırları ne zaman çözülür, ha işte o zaman Ayasofya açılır... Derin sulara dalmadan dava sahibi olmak istiyorsun!...

• Like 1

Laf kalabalığı bunlar güzel arkadaşım. Cevap yerine "onu çöz, bunu çöz öyle gel" demek laf kalabalığından başka bir şey değildir. Karşıdaki insanı küçümsemektir.

Ah canım!.. Küçümsemek mi?.. Hayır ama belki mevzuu ile alakalı derinliğini öğrenmek...

Kuyuya bir taş attık ama su hemen ses verdi...

E hadi gir şu meseleye, Ayasofya meselesine de görelim neler biliyorsun... O zaman anlarız laf kalabalığını kimin yaptığını...

Ayasofya bir paketin düğümüdür... Hadi güzel kardeşim bir şeyler söyle bize bu düğümden, bekliyorum?

Al sana meydan... Saha senin...

• Like 1

Bugün bir görüşmem için Kadıköy'e geçtim. Akşam vakti, kalabalık, deniz, otobüs derken bir kaç arkadaşı hummalı bir çalışma içinde gördüm. Ellerinde afiş duvarlara yapıştırıyorlardı. Merak ettim gittikten sonra yanaştım sakin sakin okuyayım dedim. Yaklaşır yaklaşmaz koca harflerle TKP. Aha bir komedi yine beni bekliyordu. Aşağıda resmi site adreslei vardı. Sitelerini ziyaret etme tenezzülünde bulundum. İşte o güzel yazı, buyrunuz.

" Hükümetin arkası sağlam çünkü iyi satıyor

tkpninsesi_2012_01_09_dikey_0.jpg

Yakın tarihimizin en “güçlü” hükümeti var başımızda. Ne iyi! Eski Genelkurmay Başkanlarının gözünün yaşına bakmıyorlar, Fransa’ya kafa tutuyorlar, İsrail’i korkutuyorlar. Neredeyse bir köyü bombalarla yakıp yıksalar kimsenin gıkı çıkmayacak. Amerikan dışişleri dünyada hiç bir zalime vermediği desteği veriyor onlara, “Türk hükümetiyle mutabakat halindeyiz.” Amerikan sözcüsü böyle diyor. Amerikan dışişleri arasıra dile getirdiği üzere “kaygılara sahip” ama “hükümetin arkasında.” Arka sağlam olunca, icraat da kavi oluyor. Hükümet astığını asıyor, kestiğini kesiyor. Peki arka nasıl bu kadar sağlam oluyor? Nasıl olacak? Hizmetle oluyor! Amerikalılar da çok seviyor artık bu kelimeyi. Suriye’de iç savaş kışkırtıcılığı lazım, hizmet ordusu devrede. Fransa’yla, Rusya’yla, Almanya’yla rekabet önem kazanmış Sam amca için. Hizmet ordusu orada da devrede. Ve en önemlisi... Ortada yağmaya açılmış koca bir ülke var. İhale aç, yaptır, işlettir, devrettir. Türkiye büyük ülkedir. Peşkeş çek, sat satabildiğin kadar! Ne kadar satarsan, o kadar sağlam arkan. "

Arkadaşlar hafife almayın müthüş bir edebiyat var ortada. Fena garez besledim, nasıl parsel parsel satıyorlar bu toprağı haysiyetsizleri millet kuru ekmek yiyor onlar Amerikan yandaşlığı peşinde dedim, hem Suriye'nin başına gelenler de AKP'nin yüzünden, İsrail'e kafa tutmak mı al sana Mavi Marmara, senin dneyine diklenmek, el öp sürün, Fransa'ya yaptırım ha, senin cumhu baban böyle mi öğretti sana, batı batı diye geberecektin ne ara unuttun, hain seni, seni hınzır seni! Generallerin gözünün yaşı, ha bu mesele mühim hemi de çok! Bize bu aslında yeni gelmemeli, bizim gözyaşına bakmadığımız bir de Yassı ada vardı, bizim vicdanımız nasır bağladım bayım, nasır tuttuk! Mahkemede kalp krizi geçiren mi dersiniz, kadın vekillerin de tekmelenmesi mi dersiniz, ranza demirleriyle boyunlarını kesen mi dersiniz, camdan aşağı atlayan yahut itilen bakan mı dersiniz, dairelerinden tekmelenerek adeta it yavrusu götürür gibi götürülen savaş gazilerini, askeriyeden asiller mi dersiniz, hadi itibarı bırak kenara maddi hesaplarını da donduran milleti dilenir hale getiren mi dersiniz.. Vesaire ilaahir.. Bizim gözyaşına merhametimiz çoktandır buz kesti bayım, buz!

Allah azizüntikamdır, mutlak adalet sahibidir! Bu itlerin başına gelen az bile az! Mazimizi unutmadık biz. Vatanı satmak ha, gavurlata kafa tutmak ha.. Haysiyetsiz biraz dik durdun diye adamlığın mı zarar gördü. Bunlar böyle kertenkele gibi sürünmeye alışmışlar, tokalaşmaya kafalarını kaldırınca iyice yere gömüldüklerini zannediyorlar. Ay ne iğrenç bir zihniyettir bu! Acıyorum be, bu mudur hakikaten bu devlete, bakana bakışları!? Ne ucuz bir politikadır bu, bence Deniz Gezmiş ve tayfası bu öküzlerden daha bilinçliydi, daha haysiyetli, onurluydu. Kaçıncı yüzyıldayız ya, Sam amcaymış, hay kafana taş düşsün senin Sam kadar! Toz ol!

Tayyip Erdoğan'ın Hoteller zinciri var, karısının "Medical Park" isminde özel hastaneler zinciri var, oğlu bilmem kaç bin dolar Amerika'da burs alarak okuyor ve gemiciği var. Kendi öz yeğeni 50 kilo esrar yakalattı, serbest kaldı. Oğlu trafik kazası geçirdi, bir çocuğu öldürdü ve ölen çocuk 7de 7 suçlu çıktı, haklı olmasına rağmen.

Şu gemicik meselesi...

Erdoğan'ın oğlunun gemiciği var mış? Hadi var diyelim... Ne var bunda, ben de bunu anlamadım? Bir insan gayri meşru yollardan bir kazanç sahibi ise, tamam!.. Ama meşru bir yoldan bir gemi sahibi ise ne var bunda? Yol meşru olduktan sonra dünyanın bütün gemileri benim olsa kime ne? İddia sahibi bu gemilerde bir usulsüzlük olduğunu söylüyorsa, buyursun kanıtlasın belgeleri ile birlikte... İşte şu vergide şöyle yapmış, devletin şu havuzundan aktarma yapmış filan gibi gerekçelerle kanıtlasın, işte meydan! Ayrıca ortada bir gemi var mı yok mu, bunu da bilmiyorum... Ama varsa, bu gemiler elde edilirken bir usulsüzlük yapılmışsa, belgeleriyle koyun ortaya...

Erdoğan'ın oteller zinciri var mış... Bak bak... Ne var bunda eğer varsa? Erdoğan oteller zincirini birbirine eklerken bir usulsüzlük mü yapmış? Yaptıysa, bunu nasıl yapmış, belgeleriyle koyun ortaya, okuyalım bizde... Bu ticarette bir usulsüzlük yoksa diyorum, Türkiye'nin bütün otelleri Erdoğan'ın olsa kime ne? Hani otellerin arsası için belediyelerinden yer mi temin etmiş bedavadan? Vakıf arazilerine binalar mı yapmış, ne yapmış söyleyin Allah aşkına?.. Biz de bilelim...

Hanımının da hastaneler zinciri var mış? Ne ayıp, ne ayıp!.. Usulsüzlük varsa, buyrun efem!..

Erdoğan'ın kardeşinin durumu bilinen bir şey... Erdoğan'ın bu mevzuu ile alakalı söyledikleri de ortada... Orada kardeşine hiç bir şekilde sahip çıkmıyor...

Asıl ben başka bir şeye geleceğim...

Adnan Menderes neler çekti, neler... Kıbrıs'ı satmış, ülkenin topraklarını yabancılara satmış, gençleri kıyma makinesinden geçirmiş... Bunlar Menederes'in asılması için ortaya atılan yalanlar... Ve Menderes idam edildi... Peki bu yalan haberler nereden çıktı? Var mı bir fikrin? yoksa sana göre Menderes bunları yapmış mı? Menderes Amerikan uşağı diye suçlanıyordu ama, 60 darbesini yapanlara iyi çocuk diyen zümre kimdi?

Andıç davası idianamasini biraz oku, oku da senin bu iddialarının kaynağını, çıkış noktasını görüver... Bu tür haberler nerelerden oluşturulmuş, beyinlere kazınmış çok net bir şekilde gör... Haberlerin oluşturulduğu kozmik oda ateistlerle dolu... Hani Ayasofya diyorsun ya... Yazık... Ateistlerin kaleminden çıkan herzeleri alıp kendine silah yapıyorsun, o silahlarla da güya Ayasofya davası beşindesin... Ne mantık, ne mantık! Ve böylelikle Ayasofya davasını savunuyorum diye sanırken, nerelere hizmet ettiğinin farkında bile değilsin...

Ayasofya mevzuunda samimisin ama... vesselam...

• Like 4

Aman Ebkem, sen adamı öldürürsün gülmekten!..

Tavşan mı birinci olur, kaplumbağa mı? Mantık ne der?

Şimdi efem, efem şimdi şu mevzuudaki mantık dairesi nasıl bir şey? Mevzuu şu:

Bu Kominist şeyleri askerlere hakaretin bin türlüsünü ediyorlardı, değil mi? Evet, öyle... Hatta Kıbrıs'ta Türk Askerinin ne iş var gibilerinden bir şeyler kusuyorlardı, değil mi? Evet, öyle... Öyleyse, yahu öyleyse o vakit bu adamlar Genelkurmay emekli başkanına niye sahip çıkıyorlar? Ebkem çıldıracağım, az kaldı! Şu işin bir mantığı vardır, o mantığı anlat bana!...

Tartışmaya bak ya...

Kimin zihninde ne değişiyor sanki?

Cedel ne getiriyor?

Daha da önemlisi ne değiştiriyor?

Bize ne lazım biliyor musunuz?

Fıkıh! Bu iş, bu durum, bu mesele şeriatta böyledir. Falanca adam (mesela Başbakan) tersini yapıyor ama! Yahu Allah selamet versin, Allah imanını korusun de geç... Yeter ki bu tavır seni haramı helal yapmaya itmesin.

Diğer mesele de Üstadla bağı... Yahu ne zorluyorsunuz ki? Başbakan'ın siz bi makalesini bi demecini mi okudunuz Büyük Doğu'yla ilgi? Vermek zorunda mı? Yoo! Niye zorunda olsun ki? Biz işimize bakalım. Büyük Doğu davasının İslam'a ve Müslümanlara kaliteli bir yaşam vadettiğine inanıyorsanız siz işinizi yapın gerisini boş verin.

Allah Allah ya, tartışmaya bak he...

Tartışmaya bak ya...

Kimin zihninde ne değişiyor sanki?

Cedel ne getiriyor?

Daha da önemlisi ne değiştiriyor?

Bize ne lazım biliyor musunuz?

Fıkıh! Bu iş, bu durum, bu mesele şeriatta böyledir. Falanca adam (mesela Başbakan) tersini yapıyor ama! Yahu Allah selamet versin, Allah imanını korusun de geç... Yeter ki bu tavır seni haramı helal yapmaya itmesin.

Diğer mesele de Üstadla bağı... Yahu ne zorluyorsunuz ki? Başbakan'ın siz bi makalesini bi demecini mi okudunuz Büyük Doğu'yla ilgi? Vermek zorunda mı? Yoo! Niye zorunda olsun ki? Biz işimize bakalım. Büyük Doğu davasının İslam'a ve Müslümanlara kaliteli bir yaşam vadettiğine inanıyorsanız siz işinizi yapın gerisini boş verin.

Allah Allah ya, tartışmaya bak he...

Yahu Selmanbey bey kardeşim... Ne ilginç adamsın!.. 'Şu gemicik' diye başlayan yazımda hiç zorlanmışa benziyor muyum? Gayet rahatım... Yani hiş zorlanmadım, kolay oldu!..

Kardeşim sen 'fıkıh' deme bana, sonra 'peki' deyip gidiyorsun yahu... Şu yazdıkların hoş da Selmanbey bey, Necip Fazıl'ın 'Benim gözümde menderes' kitabını öneririm okumadıysan... Sonra Raporlar, Başmakaleler filan...

Şu başlığı da çok fena yaptık... Bunun için kendi adıma özürdilerim.

Eyvallah Hacegan Gönüldaş, ben zaten sana sitem etmiyorum. Fakat şu sitede adam akıllı ne zaman tartışılacak ben çok merak ediyorum. Biri Hamidullah'ı savunur vurun sapığa, biri ibn teymiyyeden örnek veriri vurun kafire, biri Erdoğan canım başbakanım der vurun münafığa, biri Mirzabeyoğlundan bişey söyler vurun teröriste... Yahu kimse kendini sorgulamaz da hep başkasına saldırır.

Biz Allah ve Resulünün Yolundan gitmeye çalışan müslümanlar değil miyiz?

En evvel biz insan değil miyiz? Herkes hata eder ama tahammül sıfır!..

Sebeb ne biliyor musun Gönüldaş, şu kahrolası klavye! Bir yaz şöyle hep beraber bir istişare etsek kimse burda olduğu gibi dayı kesilmez.

Ne enterasan ya...

Bu arada şunu da söylemeyi borç biliyorum:

Bu sitede kiminle cedele girmişsem hepsinden özür diliyorum!

Haklarını helal etsinler.

Vesselam...

• Like 1

Sayın Hacegan o mantık oyuncağını biir kenara bırakalım da her başlıkta Sokratlık yapan şol şahsa lafım var benim. Tek işi münakaşa/münazara olan başlıklara gelip ya Cüneyt Çakır gibi hakem kesiliyor yahut Sokrat gibi fırlayıp "düşündünüz mü madam neden varsınız, nereye gidiyorsunuz bayım?" tarzı komikliklerine bir son vermesini istirham edeceğim. Ayrıca kendi cedelleşmelerinin de günahını burada çıkartmasın lütfen.Ki biz burada fikir çatıştırıyoruz ama bir yerde öfkeden tutar bir yerde cedelden, tahammülümüzü zayıf görür falan filan. Her ne ise biraz fikir ederken azıcık ucundan eğlenmeyi de kendine reva gören biz şahıslar, bence gayet işi güzel ifa ediyoruz. Öfkeye gelince, inançlarına af buyurun sövülen adamın öfkelenmemesi anormaldir. O adam hamur tarzı her kalıba girer. Ben ona sinir hücresini yani nöronlarını kaybetmiş insan muamelesi yaparım. Bize lazım olan belki de öfkedir. Buraya dikkat. Ama cahilin cesareti kabilinden değil. Öte yandan, "ümmetimin ihtilafı rahmettir" hadisini ele alınca ki bunun müçtehidlere işaret ettiğini biliyorum ama bundan yola çıkacak oluırsak herkesin kısmi bir münakaşaya düşmesi, kendi görüşlerini müdafaa etmesi kadar tabii ne olabilir? Varsa görüşleriniz hani hakemlikten öte, buyurunuz geliniz. İki laf aldıktan sonra peki diyen Bekçi Murteza rolü pek sarmıyor efendi. Kaleye mi oynuyorsunuz tribüne mi çözemedim.

Tek lafınıza yetmez ama evet diyorum o da "fıkıh"! Elbet istifade edeceğimiz taraflarınız vardır, ama rica ederim şu moddan çıkınız artık. Hayır Hacegan ağabeye sitem yok, da diğerlerini bunu hak ediyor yani, diğerleri fasülyeden mi? Şimdiye kadar bu bile yoktu, yani sitede tartışma adına bir şey, günü birlik cüce mesajlarına neden tepkiniz olmadı merak halindeyim, anladınız siz onu.

Neyse Hacegan hocam bugün mantık falan yok, eğlenecek heves kalmadı. Ama demeden edemeyeceğim kaplumbağanın tavşanı yenme ihtimali daha yüksek gibi.

dipnot:klavye başında yahut sosyal hayatta ne isem o'yumdur Allah'ın izniyle başka yüzüm de yoktur benim.

Çok değişik bir yaklaşım. Fatih kalksa mezarından gülerdi herhalde. Ayrıca Menderes Erdoğan ve FAtih Sultan'ı aynı kafaye koymak nasıl bir adalet. Onlar nerde Fatih nerde...

Ben bir İmam Hatip Mezunuyum.Her zaman her yerde bağıra bağıra da söylemekten çekinmiyorum.Bize İmam Hatip sıralarında anlatılan şey hep aynı.Biz sadece İmam Hatip'te (şimdiki nesli saymıyorum) milli bir ruha ve iradeye inandık.O milli irade Fatih'in beynindeki o azimli dehada,Menderes'i Şehid kılabilen o asil kanda ve Başbakanı dipsiz kuyulardan zirveye atan bu aziz millette fazlasıyla vardır.Sizce tesadüf müdür Fatih'in İstanbul'u fethi?Sizce tesadüf müdür Menderes'in adeta katledilmesi?Ya da başbakanımızın dipten tepeye çıkabilmesi.Herşey Cenab-ı Hakk'ın hikmet örnekleri.Tabiiki aynı kefeye koyarken onun gibi çağ açıp kapatmak değil ama benzer vasıflarla vasıflandırıldığının göstergesidir.

Bir de ufak dip not;

Başbakanımızın Medrese-i Yusufiyeye girdiği zamanda ben yine yeni filizlenen bir İmam Hatip genciydim.Kendisine sayısız mektuplar yazmıştım.Hemen hemen hepsine cevap verdi sağolsun.Halen saklarım.Başbakanımız cidden muhteşem bir lider.ALLAH zeval vermesin...

“Haydaa!"

“Bu şimdi nereden çıktı be birader” diyesi geliyor insanın.

İstirham ediyorum lafımızın nere vardığını ve varacağını biraz ölçüp öyle telaffuz edelim. Hani belki herkesin kendine göre bir yolu yöntemi vardır...

Hiç kimse ne söylenirse söylensin kayıtsız kalırım hatta ve hatta mukaddesatıma küfredilsin “-bu ne yea swh” diyerek gülüp geçeyim tiynetinde değil. Bunu asabiyet hasebiyle sehven yazılmış bir cümle olarak kabul edip üzerinde durmuyorum.

Konuya dönecek olursak; bunun gibi yüzlerle çıkış var bu sitede.

Şöyle dönüp arkaya baktığı zaman insan; bunlara verilen cevaplar ne kadar boşluk bırakmasa da konunun çok konuşulması ve pirim yapması sayesinde menfi görüşün (kabul ettirilemese de) bir şekilde duyurulduğunu fark ediyor. Beklide olması gereken her zaman bu çıkışları olduğu an yok etmek değildir…

Beklide olması gereken bazen dikkate almamaktır.

Bunu bir düşünün isterseniz.

Ve fasulye; birçoklarından iyidir... mesela maydanosdan.

• Like 1

Beklide olması gereken bazen dikkate almamaktır.

Bu cümlenizi dikkate alıyor ve yazdığınız mesajı dikkate almıyorum. Zira fasih anlatımdan mahrum.

Uzatmayalım lütfen.

(Bu arada tavşan ve kaplumbağa yarışını hakikaten merak ediyorum.)

Bu cümlenizi dikkate alıyor ve yazdığınız mesajı dikkate almıyorum. Zira fasih anlatımdan mahrum.

Uzatmayalım lütfen.

(Bu arada tavşan ve kaplumbağa yarışını hakikaten merak ediyorum.)

Pekâlâ uzatmayalım. Hatta kısaltalım da akılda kolay kalsın;

Buradaki hiç kimseyi, size katılmıyor yada katılamıyor diye fütursuz bir üslup ile eleştiremez hele hele hakaret hiç edemezsiniz.

Edersem n’olur? Ben, “Herkeste siz de olan ağız var” deyim, siz anlayın.

Ve anlatımın fasih olması, fikri fasih yapmaz.

…belki anlamayı zorlaştırır.

• Like 1

Pekâlâ uzatmayalım. Hatta kısaltalım da akılda kolay kalsın;

Buradaki hiç kimseyi, size katılmıyor yada katılamıyor diye fütursuz bir üslup ile eleştiremez hele hele hakaret hiç edemezsiniz.

Edersem n’olur? Ben, “Herkeste siz de olan ağız var” deyim, siz anlayın.

Ve anlatımın fasih olması, fikri fasih yapmaz.

…belki anlamayı zorlaştırır.

Selmanbey bey ve şimdi de siz...

Yani sizden de hiçbir şey anlamadım...

Şu başlığa tekrar tekrar baktım, öyle hakaret, küfür filan göremedim...

Lütfen şu başlığa gölge etmeyin de bir mesele üzerinde tartışalım... Lütfen...

Varsa bir gariplik, hakaret filan, herhalde bu sitenin yöneticileri var... Onlar gereğini yapar...

Ebkem kardeş;

Çok özür dileyerek aklıma bişey geldi de onu seninle paylaşmak istiyorum.Bir gün Mecidiyeköy Meydanı'ında bu metrobusun kalktığı istikamete doğru yürüyorum.2 tane genç ellerine almışlar broşürleri dağıtıyorlar.Dedim acaba bunlar ne dağıtıyor.Kesin dedim "Yine bir kuaförün güzellik merkezinin reklamını yapıyorlar."Yaklaştım yanlarına kağıdı bana uzatmadılar taa en arkadaki kelli felli abiye verdiler.Dedim elimi uzattım tam alacağım kağıt uçtu bir başka birinin eline ,derken bir diğerine..Bu şekilde biraz vakit kaybettikten sonra elinden çektim kağıdı baktım komünist manifestodan başlamış adamlar,leninci partilerinin bilmem kaçıncı yıl dönümü toplantısının kutlamasını yapıyorlar.Yeni bir yüzle de karşımıza çıkıyorlar(Komünizmin değişeni yenisi nasıl oluyorsa)Üstünde bir sürü ıvır zıvır gereksiz yazı."..direnmek,yaşama azmini ilerletmek ve bir politikayı yaşatmaktır."sözü çekti dikkatimi.Gence döndüm dedim ki;"Ne anlıyorsun direnmekten?"Gelen cevap tatmin edici değildi"Af buyur!"dedi.Gülmemek için kendimi zor tuttum.Çocuğu süzdüm kulağında küpesi,üstünde şeklini çözemediğim saçma bir ti-şort,üstünde paspal bir koyu oy yeşili mont,omzunda bir çanta üstünde bir sürü çengelli iğne var,boncuklar döşenmiş,pantolonu belinden düşüyor kemer tutmamış ya da parası yetmemiş sanırım bedenine uygun almaya..Tekrar gözlerine baktım boş boş bakıyor.Dedim ki "Sen ne anlıyorsun şu sizin manifestodan,direnmekten,yaşama azminden,politikadan.Hakikaten bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum.(Oysa ki işletme okuyorum neyin nerden geldiğinde günde 500 kişiden dinliyorum ben)Bana neye inandığını niçin inandığını anlatırsan o gece orada bende olacağım." dedim.Önce bana baktı,sonra da elindeki kağıda.Cevap Türkiye şartlarında olması gereken bişey bence"Bacım ben aldığım paraya bakıyorum,bana ne.Parayı sen ver sosyal demokrat olurum,bunlar versin komünist bir diğeri versin solcu ya da sağcı olurum.Önemli olan aldığım para.Elektrik faturasını ödüyorum ya,gerisi boş bence.Biz öğrenciyiz bacım.Makine okuyorum ben.İş bulamadım ne yapayım,al bunları dağıt 50 TL verelim dediler.Soğukta veriyoruz önüne gelene" dedi.Aldığım cevaba güleyim mi ağlayayım mı şaştım kaldım:)Zaten "Komünizm iyi bişey olsaydı,devlet getirmez miydi?"mantığı hakim zaten hepimizde.Bundandır ki cevaba da hiç şaşırmadım.

Uzun lafın kısası kıssadan hisse;Kervan böyle yürüyor arkadaşım.Biz ne yaparsak yapalım yürümeye de devam edecek.Sebepsiz neye inandığını bilmediğimiz adamları seçmiş durmuşuz şimdiye kadar.Tamam ama düzen böyle gitmez..Gitmemeli.Bu haklk artık koyun değil.Neyin ne olduğunu biliyor.Önüne otunu suyunu verince susmuyor.Konuşması gereken yerde konuşup adamı yerin dibine vuruyor.Bakın kaçıncı seçimler oldu.Her 2 kişiden biri muhakkak AK PARTİ dedi.(Halen Kılıçtaroğlunun ne dediğini merak ediyorum ama neyse)

Siz bana Başbakanın oğlunun gemisinin gayrı meşru olduğunu,başbakanın otel zincirindeki halkaların hangi bürorasi temeline göre yuvarlatıldığını,usulsüzlük olup olmadığını ve sözü geçen hastanelerde bir cürüm var mı yok mu bunu belgeleriyle getirin bana önüme koyun bende tamam diyeyim.Şapkamı çıkarır önünde diz çöker bükemediğim bileği öperim..

Cumhurbaşkanının oğlu da hatırlarsanız organik yumurta üretmek için bir fabrika almıştı kendisine.O dönemde isim aranıyordu yumurta fabrikası ismine.Bayağı meşgul etmişti hatırlarsanız gündemi.O dönemde Mehmet Ali Birand,Uğur Dündar vb dinden uzak gazeteci ve yazarlar "Sayın seyirciler,gün geçmiyor ki..."diyerek yumurta fabrikası hakkında görüşlerini açıklamış ve o fabrikanın aslında usulsüz olduğunu iddia etmişlerdi.Sonuç mu?Kuş gribi o yıl ülkeyi sarmıştı:D))

Yani zenginin malı züğürdün çenesini yorar misali ağzı olan konuşuyor arkadaş.Bu ne böyle bilende bilmeyen de aynı yerde.Madem biliyorsunuz bişeyler açıklayın getirin "Budur bunun delili ispatı deyin de biz de bilelim.Ama nerdeee hep sansasyon hep sansasyon.Dedim ya biz halk olarak asparagas haberleri seviyoruz işte.O ona bu buna şu suna...Ama artık devir değişti tabi..Sanki roman yazıyorlar gibi hep aynı şeyler.Başbakanın gemisi mossad ajanı,israil oyuncağı,sem amcanın yeğeni.Yahu bu adam muhtar bile olamaz derken ülke yönetiyor.Bir one minute diyor yer yerinden oynuyor.Artık Türkiyemizin önünde adamlar ceket ilikliyor ve iliklemeye de devam edecek.Bir bakmışsınız o sam amcalar da ayakkabımızın bağını çözecek..

Birde ben böyle şöyle yapmış böyle yapmış diyen adamlara bakıyorum da.Acaba kendileri devletin başında olsa ne olacaktı ben bunu çok merak ediyorum.Siz olsanız emeklilik yasasında %100 maaş istemeyecek miydiniz kendinize?Dokunulmazlığa hayır mı diyecektiniz?Yeri geldiğinde yalandan Ankara'ya deniz getirmeyecek miydiniz?Ya da Urfa'ya Oxford?Akadaşlar iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmayalım.Yada batıralım.Herkes eteğindeki taşı döksün bakalım kim başbakan yetkileri kendinde olsa ne yapardı?

• Like 1

Estağfurullah ne özürü gülbeyaz gönüldaşım. Şu mesaj itibariyle bir yanlışımı izale etmek istiyorum. Daha öncesi bir kaç mesajda tarafınıza sivri çıkışım olmuştu. Ve siz de bana mukabelede bulunmamıştınız. Hani az biraz taşkın ifade de vardı. Onun için ben çok çok özür diliyorum. Genelde vaziyeti eleştiririm ama şahıslar kreşten fırlamış oldukları için mevzu şahıslara indirgenir, admin dalar mevzuya, konu kilitlenir falan filan. Neyse, karşıma çıkıp bir kelime etmekten aciz olup karşıtlarımın mesajını repleyerek havalara zıplama densizliğine düşen kişilere lafım yok. Selmanbey gönüldaşımızın burada başlatmış bulunduğu bu furyayı devam ettirerek sizden onbinlerce üyenin gözü önünde özür beyan ediyorum. Alicenaplık edip bana laf da çarpmadan üstelik kardeşim diye hitap ettiniz. Valla fena mahcup oldum. Size bir hal ile şerefdar eylemek istiyorum. Allah nasip ederse tanışalım ha? :) Ben kimseyi tanımadım buradan, pek de hevesliyim de hiç bayan gönüldaşım ile sağlam irtibat kurmak nasip olmadı. Hatta şimdi düşündüm de sırf bayanlara has bir toplantı dahi tertip edebiliriz.

Sayın yöneticimiz Leyl bizi okuyorlar mı acep? :)

GÜlbeyaz hanım özele buyrun. :)