Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
nurdan_damlalar

Canınız Sıkıldığında Ne Yaparsınız?

Recommended Posts

evet arkadaşlar merak ediyorum canınız sıkıldığında moraliniz bozuk olduğunda tavrınız ne olur? nete girmek dışında.

ben mesela yalnız kalacağım biyer bulurum vw saatlerce sessizce otururum

1452 sayfalık bir sözlüğüm var. canım ne zaman sıkılsa onu okurum. eğlenceli oluyor. tavsiye ederim.

Lügat , bir isim ver bana halimden ;

Herkesin bildigi dilden bir isim!

Eski esvaplarım tutun elimden

Aynalar söyleyin bana ben kimim?

Ne yalanlarda var , ne hakikatta .

Gözümü yumdukça gördüğüm nakış

Boşuna gezmişim, yok tabiatta.

İçimdeki kadar iniş ve çıkış.

:lol: böyle yanıtlamak istedim.Bozmayın aramızı :) Böyle gelmiiş,böyle gider..

dıııt kral yanlış cevap sevmedim :lol: ya insan bile bile neden hayatını kısaltırki o can size verilen emanet. ha sigara içip yavaş yavaş ölmüşün ha intihar etmişin farkı varmı siz ce ?? ikisindede öldürüyorsun kendini ha yavaş yavaş ha hızlı bence hiç farkı yok.

arkadaşlar bırakmak için gayret edin ve bırakın ALLAHın izniyle!

Bakıyorumda sigara içerim kimse yazmadı bari siftahı ben yapim :lol:

Kral abi..al burdan yak :)

Mesenede site yöneticilerinden veya üyelerinden arkadaşlarla konuşurum (bazı yöneticileri kafaya alır veya aldığımı sanırım, o kendini bilir :lol::))

Eh oda olmazsa çıkıp dolanırım :)

genelde müzik dinlerim ( okulda en cok felsefe dersinde sıkılırdım tabi sınıfta müzik de dinleyemeyeceğime göre , o dersin hemen bitmesi için rabbime dua ederdim :))

Mesenede site yöneticilerinden veya üyelerinden arkadaşlarla konuşurum (bazı yöneticileri kafaya alır veya aldığımı sanırım, o kendini bilir :):))

Eh oda olmazsa çıkıp dolanırım :)

Selamlar,

Bu adamlar da hep beni bulur arkadaşlar...

Hayır ne var bende anlamış değilim. Bir cevher var da onu farkettilerse bize de söylesinler de, fakir de istifade etsin o cevherden.

Benim canım sıkıldığında net dışında yapabileceğim pek bir şey yok. Genellikle kitap okumayı tercih ederim. Nisbeten daha hafif kitaplara temayül gösteriyorum böyle durumlarda. Fazla alternatif yok elde, malum :)

Saygı ve selamlarımla

evet arkadaşlar merak ediyorum canınız sıkıldığında moraliniz bozuk olduğunda tavrınız ne olur? nete girmek dışında.

ben mesela yalnız kalacağım biyer bulurum vw saatlerce sessizce otururum

aklıma gelecek bir kaç dost isimleri arasında birincisi mutlaka levent'tir, bir telefon kadar yakındır bana!

ulaşabilirsem sorun, sıkıntı, stres en aza inmiş demektir.

ikinci alternatifimse yaklaşık yirmi dakikalık mesafeyi katettikten sonra herdaim bana huzur verdiğine inandığım denizkenarı direkt adresimdir

hava muhalefeti olmazsa (yağmur dışında) yürürüm :)

böyle durumlarda eve giden yolu uzattıkça uzatırım..

Ayrıca pencereden insanları izleyip onları tahlil etmeye çalışmakta vazgeçilmez uğraşlarımdandır :)

Şu öss illetinden kurtulduğumdan beri hiçbir can sıkıntısı yaşamadığımı söyleyebilirim. :) Üzerimde büyük bir rahatlık, afiyet, dinginlik, ve bir bünyenin isteyebileceği bütün hoşlukların çoğu var diyebilirim . Devamlı olarak kafamın arka planında bir motor gibi çalışan, zehir zemberek bir ruh halinin bütün beyinsel fonksiyonları da etkilediğini göz önünde bulundurursak, bu halet-i ruhiye çok büyük bir nimet.

Geçmişe dönecek olursam, sıkıldığımda genelde mekân değiştirirdim. Evin içinde kısa turlar düzenlerdim. Ağabeyime takılırdım. :) Ve cihat kardeşim gibi pencereden dışarı bakarak insanları ve tabiatı dinlemek, izlemek, incelemek başlı başına büyük bir zevkti.. İçinde bulunduğunuz ruh halinden uzaklaşmak için mükemmel bir yol..

Önceki gün izlediği dizinin etkisiyle gördüklerini arkadaşı üzerinde denemek isteyen ilköğretim talebeleri, ayağında ayakkabı değil, yırtık bir terlik olan, o yaşta yüzüne büyük bir keder oturtan simitçi çocuğun yanık sesi, şımarık çocuğuyla baş edemeyen ve kendi eliyle yoğurduğu o mahsulü kontrolü altına almak için sadece kaba sesler çıkarmayı becerebilen ebeveynler, sokakların en güzel süsü olan yüzlerinde haylaz bir ifade ile dolaşan kediler- ki bir kedi görmek bütün kederleri dağıtır- kaldırımın üzerine kim bilir ne zaman atılmış, büyük bir sabırsızlıkla yapışacağı ayağı bekleyen bir sakız, kimi zaman çilekeş yalnızlara bile annelik yapamayacak kadar yalnız olan kaldırımlar, sokaklar; kimi zaman ise mahşerden bir kesit. Sokaklar… ve bunlar sadece dış cephelerde kendini gösteren, kırılmayı bekleyen kabuklar..aramızı sadece ince ve saydam bir cam ile ayıran o sokaklarda ne büyük bir dünya var. Ve sadece bir göz atımı uzaklıkta…

Kendimi dışarı atarım, sevdiklerimden uzaklaşırım. Çünkü canım sıkıldığında başkalarına da bunu yansıtmak istemem, ama maalesef illa ki birine amorti vuruyor:)

Canım sıkkınken "ateşle yaklaşmayın"...

Canım sıkıldığında YARADAN I DÜŞÜNÜRÜM. Nefsime uyarak ondan ne kadar uzaklaştığım aklıma elir. TEVBE KAPILARI AÇIKTIR CANIN SIKILDIĞINDA...

Canım sıkıldığında YARADAN I DÜŞÜNÜRÜM. Nefsime uyarak ondan ne kadar uzaklaştığım aklıma elir. TEVBE KAPILARI AÇIKTIR CANIN SIKILDIĞINDA...

Maşallah... Allah doğru yoldan ayırmasın... Karşındaki tüm kapılar ve yollar açık olsun...

yaağmurda yürümek en kuvvetli terapidir benim için iliklerine kadar ıslanacaksın ve göz yaşın yağmura karışacak o zaman kimse anlamıyo ağladığını :)

yurtta olduğum zaman çamaşırhaneye çıkar o küçücük pencereden yurda giren çıkanları ve kaleyi izlerdim :) ama şimdi kale yok o yüzden sıkıldığmda günlüğümü alıp kütüphaneme gidip uzuuuuuuun uzuuuuuuun yazıyorum :) yakın zamanda da yapmam lazım :)

Canım sıkıldığında sigara içerim. Sıkılmadığında da içerim :) Hep içerim. Ahanda avatarımda da içmeye devam ettiğim belli oluyor.

:) Selamlar,

Çok fazla canım sıkılmaz ama sıkılırsa da ya yemek yaparım ya da bulaşık yıkarım(genelde 1-2 bardak da kırılır napim canım sağolsun)Ha unutmadan bir de kendi kendimle kavga ederim :)

Okadar çok uyuyorum ki zavallı canım sıkılmaya bile fırsat bulamıyor.Ender sıkıldığı zamanlarda yüksek sesle kendi yazdığım şiirleri yada üstadınkileri yada günlügümü yada her hangi bir yazıyı okurum okurum okurum.Bağıra bağıra şarkı yada ilahi sölerim.Hatta sesimi kaydederim.Hayli kötü bir sesim var ama evdekilerde komşularda alıştı artık.Ha bide ara sıra benim okulda olmamı fırsat bilip babamın köpeğim Haydarı başkasına vermesi aklıma gelir ve bu haberi ilk aldığımda yaptığım gibi saatlerce böğürürüm ağlarım ağlarım ağlarım.Çok severdim keratayı.Ama kader işte naparsın.

canımmı sıkılıyo açarım en acıklısından ferdi nin bi şarkısını onu dinler dururum baktım iyice efkar bastı telefon elimde tüm arkadaşlara mesaj 'dağıtın ya kafamı içim daralıyo' cinsinden ...

sonra olurda halimi anlayan biri çıkarsa eh duruma göre takılırız baktım ki kimseden tık yok eyvah işte ozaman evde deli danalar gibi dolaşırım :) yani arkadaşlar can sıkıntısı benim için berbat bişeydir hiç yaramaz :)