Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
EŞREF

Tesettür

Recommended Posts

( BERAT kardeşim bu yazdıklarım sana değil, şiiri okuyunca aklıma gelen ilk şeylerdir, dolayısıyla tepkim şairedir. )

"Madem nefsim emmaredir. Nefsini ıslah etmeyen, başkasını ıslah edemez. Öyle ise, nefsimden başlarım.?

Böyle şiirleri yazan vatandaşlar yoldan geçen kızlara bakmıyomu acep onu merak ediyorum. Hiçmi toplum içinde yaptığı bir günah yoktur.

Ya kardeşim ya BBBRRRAaaaaahhhhhh yaaaaaaa

bırakın bu işleri ,fırçalayın dişleri ,baksın devlet su işleri. Böyle herşeyden emin şekilde yazılmış şiirler hep itici gelmiştir bana. Bir önceki şiirdede böyle bir eminlik vardı, Üstad hangi şiirinde böyle derin bir konuda böyle emin konuştuki. Bence onun şiirleri ile bu tür şiirlerin karşılaştırılmaması lazımdır. Yani yazdılarında kendini okadar haklı görüyoki sanki derdin devası yazdığıymış gibi şiirin ismide REÇETE. Bzzzzzzzzzzzz ( sinek vızıltısı)

Yani bunu yazarken hiç düşünmemiş herhalde okumak için açılmak zorunda kalan bacılarımızı. Nedense mısralarda göremedim. ALLAH ALLAH hayırdır İNŞALLAH. Sanki açık olan bütün bacılarımızın 15 tane keş sevgilisi var. orda burda şarap içiyo, mayo giyip juri önüne çıkıyo. Böyle dicek adamı ümüğünden sıkar taksime asarım.Benim kız kardeşimde açıktır. Bu onun böyle pis işler yaptığını göstermez. Günahını aldığın birton açık kardeşimizinde günahları hedie sana al doya doya yan. (" Haddinden çok açılmak soysuzun modasıdır." Gerçi burda bi U dönüşü görüyorum.azda olsa aklı başına gelmiş gibi. )

"Binkez kürtaj yaptır sana yine kız derler" lafına ise ( mısra diyemiyorum içim kaldırmıyo demeye ) koskoca bir YUH ve SANANE demek zorundayım, milletin derdi senimi gerdi :unsure:

( BERAT kardeşim bu yazdıklarım sana değil, şiiri okuyunca aklıma gelen ilk şeylerdir, dolayısıyla tepkim şairedir. Ha yazdıklarım eleştirilirse başımın üstünde.)

Ah sıfatlandırmanız için müteşekkirim Berat beyciğim, onure ettiniz fakiri, sağolun, var olun. Berata yüklediğim kalın kafalılık sıfatı, Ahmet Çakarvari bir şark kurnazlığıyla tarafıma yönlenen haksız sıfatın mahalline matuf hale getirilmesinden ibaretti, elimden başka birşey gelmezdi hakikat adına, yani sırf sizi mutlu edebilmek için bu sıfatı sahiplenirdim de olmuyor işte, uymuyor, hatta 'eğreti duruyor' diyeyim de modern edebiyata selam çakayım. :unsure:

Ben mesajlar boyunca o farklı, bu farklı demeye çalışırken çelişki avcılığına çıkan rahmetli ninem değildi herhalde, her iki konu için de aynı yorumu yapmamı bekleyen ve bu meyanda yazan da ebem değildi. Bu halde nasıl olup da 'her ne olursa olsuncu bir yaklaşım' sahibi olduğumu, malum tasvirlerin gerektiği zaman ve şartlarda gerekli amaçlara hizmet koşulu ile de olsa tarafımdan hüsnükabul görmeyeceğini ima edici konuştuğumu uydurabildiniz, merak ve şaşkınlıklar içerisindeyim. Beni bu hale itmek arzusunda olan ve bu meyanda konuşmamı isteyen sizdiniz, siz kendinizde misiniz? Sizin bu mesajınız, 'Kendi uydurduğum bir noktadan hareket ederek meseleyi şahsi plana aktardım' manasına gelir yalnızca. Benim ne dediğimi de siz objeden bağımsız olarak kafanızda uyduruyorsanız benim yapabileceğim ne olabilir ki? Beyin hücrelerinizin çalışmasına ben müdahale edemem ki, bu nörolog ve psikiyatrların işi... Ben niyetin her zaman için meşrulaştırma aracı olmayacağı ve bazı durumlarda kullanılan metodun amaca hizmet etmekten ziyade zarar verdiği iddiasındayım, ayrıca her meseleyi kendi içerisinde değerlendirme ve aynı şemaya hapsetmeme lüzumuna inanıyorum. Mesela A.Karakoç'un şiirinin, Modern Müslüman fotoğrafıyla aynı kefede değerlendirilemeyeceğini savunuyorum... Burada Balaban'ın yaptığı eleştirilerin de çoğuna katılamadığımı, mesela kürtaj mevzuunda başkalarının derdinin de bizi 'gerebileceğini' belirteyim... El'an vakit sıkıntısı çektiğimden detaya inemiyorum...

'Sakın beyaz bir fil düşünmeyin!'

Yukarıdaki cümleyi okuduğunuzda aklınıza gelen ilk şey ne? Beyaz bir fil değil mi?

Gülmek gülmek geliyor içimden, zorluyorum olmuyor. Bu arada zihin özürlü de olduk :unsure:

Herneyse...

Balaban kardeş,yorum yok:) Artık üstüme vazife olmayan şeylere burnumu sokmamaya gayret sarfetmek mecburiyetindeyim. Ben kim, entellektüel kültürlü bir zümreyle tartışmak kim...

Biraz daha zorlarsanız, Uğur Dündar-Saadettin Teksoy tandanslı çalışmaya devam ederseniz gülücük dahi çıkarabilirsiniz, ben umutluyum sizden, ışık var harbiden.