Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Achar

Enlerimiz ?

Recommended Posts

Ellerin varda bizim yokmu şeysinden bizde seçelim enlerimizi. Kimse kendisini ben en şuyum diye göstermezse sevinirim.

Ben trradomarı peşin peşin en gıcık olarak yazacaktımda şeyoldu zaten siz yazarsınız

En Aktif:

En Alçak Gönüllü:

En Ciddi:

En Çalışkan:

En Düzenli:

En Geyik:

En Gıcık:

En Gizemli:

En Gözü Kara:

En Havalı:

En İçten:

En İlginç:

En İyi Avatar:

En İyi İmza:

En İyi Nick:

En Karizmatik:

En Komik:

En Kültürlü:

En Popüler:

En Sakin:

En Samimi:

En Sevilen:

En Uçuk:

En Yardımsever:

Arkadaş mümkün olduğunca kendimizi yazmayalım diyor ya, o yüzden en gıcık kısmına benim ismimi yazıyor. Aslında onu bile yazamıyor, ona bile cesareti yok ya hadi neyse :D Sen kendi ismini yazabilirsin be achar, seninki bedahet, senden gıcığı yok burada. Ehehe

Durun kendimce bi liste çıkarayım şuraya... (Bu arada bu liste CW'dan aşırma, emeğe saygı emeğine sağlık +10)

En Aktif: Serdengeçti

En Alçak Gönüllü: Nevbahar

En Ciddi: Reyhan

En Çalışkan: Reyhan

En Düzenli: Cihat

En Geyik: Mürid

En Gıcık: AcHaRTavE

En Gizemli: Bu ne ya bunu niye kopyaladın achar? Sil çabuk :rolleyes:

En Gözü Kara: M-B-U

En Havalı: NFK-Fan :(

En İçten: Abdülhamid

En İlginç: BDG (Adamı tanısanız şok olursunuz)

En İyi Avatar: Seninkisi olsun hadi...

En İyi İmza: NFK-Fan

En İyi Nick: Mehmet :P

En Karizmatik: Kılıçkıran (Abi görürse harcar bizi kesin ya neyse)

En Komik: Sami.denizci :(

En Kültürlü: Kim acaba? :)

En Popüler: Bak o benim işte, adım gündemden düşmüyor :(

En Sakin: NFK-Fan (Bazen diyorum nasıl sabrediyor diye)

En Samimi: Nevbahar

En Sevilen: Mehmet

En Uçuk: Achartave

En Yardımsever: Reyhan

Bitti galiba

Aha aha öhö öhö hödödödödö rezil oldum yapma be trra abi bak gıcık ve uçuk olmuşum.

Emeğe saygılıyız emekçiyiz cart curt, doğu perinçekten öğrendim :P diğer konuda CW den aşıracağımı yazmıştım.

En Aktif: Banada serdengeçti gibi şeyoldu

En Alçak Gönüllü: Benim ama kendmimizi gösteremediğimiz için Salihbey

En Ciddi: BDG

En Çalışkan: BDG

En Düzenli: Reyhan

En Geyik: NFK-Fan

En Gıcık: Trra olduğu herkezce biliniyor ama inadına ben :)

En Gizemli: Gizem nickli bir üyemiz vardı :( odur herhal

En Gözü Kara: M-B-U diyorlar :rolleyes:

En Havalı: NFK-Fan sadece imzası bile bunu demem için sebep

En İçten: mehmet

En İlginç: trradomir (neye benzediğini hala kestiremedim)

En İyi Avatar: Benimkisi ama benimkisi demeyeceğim BDG nin :(:)

En İyi İmza: Cihat

En İyi Nick: Kılıçkıran

En Karizmatik: Öhö öhö keşke kimse ben demesin diye şyetmeseydim

En Komik: trra o dalda onunla kimse yarışamaz

En Kültürlü: NFK-Fan

En Popüler: trraymış

En Sakin: NFK-Fan trra gibi bir adamı sitede barındırabilecek kadar sakin olabiliyor

En Samimi: Cihat

En Sevilen: BDG

En Uçuk: inadına trra yazmıyorum :D

En Yardımsever: BDG

Ben niye gözü karayım, halbuki gözlerim elâdır.. :rolleyes:)

trradomir açıklar mısın ??

Selamlar,

Bir liste de biz hazırlayalım o zaman. Seçtiğim kişileri çok sayıda tutmaya çalıştım ama pek muvaffak olamadım sanıyorum.

En Alçak Gönüllü: Mehmet

En Ciddi: Kılıçkıran

En Geyik: Trradomir

En Gıcık: AcHaRTavE

En Gizemli: Salihbey

En Havalı: Trradomir :rolleyes:

En İçten: Abdülhamid (aslında en samimi ile aynı anlamı veriyor gibi, ama iki kişi yazmış oluyoruz bu bahaneyle)

En İlginç: BDG (Evet katılıyorum Trradomir'e, kendine özel alfabesi bile var BDG'nin :))

En İyi Avatar: BDG

En İyi İmza: Cihat

En İyi Nick: *Geçiyordum Uğradım* (Üyeler listesine baktığımda okuyup okuyup gülüyorum)

En Karizmatik: Bana laf düşmez

En Komik: Trradomir

En Kültürlü: Reyhan

En Popüler: Trradomir

En Sakin: Mehmet

En Uçuk: AcHaRTavE

Saygı ve selamlarımla

Ben niye gözü karayım, halbuki gözlerim elâdır.. :rolleyes:)

trradomir açıklar mısın ??

Abi pek bi iğrenç gördüm seni, ne oldu, achar mı bulaştırdı yoksa, söyle?

Sebebini anlatmamı istiyorsan baş üstüne. Ya bu arkadaş farklı bir sitede de yöneticidir ve siteye kayıtlı 100.000 üye isminin yaklaşık %25'lik kısmının bu arkadaşın nicklerinden oluştuğunu zaman zaman düşünmüşümdür. Adam sürekli yönetime çıkıyor, sürekli birilerine laf söylüyor, sürekli atılıyor, sürekli geri dönüyor, sonra yine kavga ediyor, atılıyor, yükseliyor, iniyor çıkıyor geliyor gidiyor, sizin anlayacağınız 'Bizim oğlan bina okur, döner döner yine okur' kabilinden bi durum. Biri buna laf söylerse tacı tahtı bırakır pehlivan olur, öyle bi şey yani. Dellendiği zaman bildiğiniz deli...

Selamün Aleyküm. Bir tane de biz yapalım bakalım. Hadi hayırlısı...

En Alçak Gönüllü: Nevbahar

En Ciddi: Reyhan

En Çalışkan: BDG

En Düzenli: Cihat

En Geyik: ben olabilirm bu.

En Gıcık: Kral

En Gizemli: Kılıçkıran

En Havalı: NFK-FAN

En İçten: Nevbahar

En İlginç: BDG

En İyi Avatar: Reyhan

En İyi İmza:Bdg

En İyi Nick: Achartave

En Karizmatik: NFK-FAN

En Komik: TR radomir

En Kültürlü: NFK-FAN

En Popüler: TR radomir

En Sakin: mehmet

En Samimi: nevbahar

En Sevilen: NFK-FAN

En Uçuk: Kral

Bir listede ben oluşturayım bari. Bedava nasıl olsa :rolleyes:

En Alçak Gönüllü: Gulistan

En Ciddi: Kılıçkıran

En Geyik: Achartave

En Gıcık: -

En Gizemli: Yazanel

En Gözü Kara: Trradomir

En Havalı: NFK-Fan

En İçten: Nevbahar

En İlginç: Rembo

En İyi Avatar: Tutsak

En İyi İmza: Nedamet

En İyi Nick: BDG

En Karizmatik: Abdulhamit

En Komik: Trradomir

En Kültürlü: Reyhan

En Popüler: NFK-Fan

En Sakin: Mürid

En Uçuk: Sami.denizci

En Aktif:nfk-fan

En Alçak Gönüllü:nevbahar

En Ciddi:reyhan

En Çalışkan:serdengeçti

En Düzenli:bdg

En Geyik:achartave

En Gıcık:adı bende saklı

En Gizemli:tutsak

En Gözü Kara:trradomir

En Havalı:gece güneşi

En İçten:mehmet

En İlginç:zizou

En İyi Avatar:bdg

En İyi İmza:L'état, C'est Moi!..(devlet benim) nfk-fan

En İyi Nick:kılıçkıran

En Karizmatik:mürid

En Komik: e.bekir

En Kültürlü:reyhan

En Popüler:nfk-fan

En Sakin:saim38

En Samimi:cihat

En Sevilen:serdengeçti

En Uçuk:m-b-u

En Yardımsever:mehmet

Yahu bunlar boş işler hiç üstad sevenlerine yakışıyor mu zamanı boşa harcamak sizleri ciddiyete davet ediyorum. Bu arada şunu da belirteyim üstadı sevenlerin hepsinin kültürlü, yardımsever ciddi ve alçak gönüllü olmalıdır. Onu sevmek bir ayrıcalıktır, çileleriyle çilelenmek daha bir ayrıcalıktır. Bir hata yaptıksa af ola selam ve dua ile...

Şehit kardeşim, bizler robot değiliz ki?

Yani tamam fikir de olmalı, zaten buradaysak fikir kısmıyla ilgilenmek mecburiyetindeyiz ama arada stres atmak, uhuvveti pekiştirmek, site kullanıcılarının birbirini ne kadar tanıdığını görmek, insanlarda bıraktığımız intibâı izlemek, bla bla bla gibi amaçları da gözardı etmememiz gerekir bence diye düşünüyorum ben şahsen bizzat kendim.

Bir de herkes kültürlü olabilir ama, en kelimesi biraz daha farklı bi şii sanki gibi geldi bana, aa yoksa şüpheniz mi var? :rolleyes:

Bazı kardeşlerimiz ismimizi zikretmişler. Âlicenaplık göstermişler. Allah razı olsun. Ancak hak etmediğimiz sıfatların üzerimize yüklenmesi boğazımızı düğümlemiş, ciğerimizi yakmış, bağrımızı delmiş ve gönlümüzü dağlamıştır. Hiç üzerime alınmadan (özellikle kültür işini) söylenenleri direk kendilerine şutluyorum. Öncelikle çok unutkanımdır. Balıklar benim yanımda Einstein kalırlar. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür akımının en büyük temsilcisiyimdir. ( bir keresinde mercimek çorbasını ateşte unutmuştum da uzunca bir süre eve sinmiş olan yanık mercimek kokusunu soluyup durmuştuk ) Hülasa ayıdan post, düşmandan dost, unutkandan kültürlü olmaz. Ayrıca benim kültür mantarı yetiştirecek kadar bile kültürüm yoktur. ( trradomir ‘ pek bir iğrenç gördüm’ derse kolayını buldum, öncelikle saygılarımı ileteceğim sonra da achar’a yükleyeceğim :rolleyes:) ‘Sezar’ın hakkı Sezar’a, Brutus’ün hakkı Brütüs’e ‘ kelamını düstur bellediğimiz için, kamuoyuna en öz, has, hakiki bilgileri tarafsız, doğru, çağdaş :) , cesur ve ilkeli bir biçimde sunmayı boynumuzun borcu telakki ediyor ve borcumuzu ödemek üzere, göz atmak dışında el vurmayı düşünemediğim fakat beni buna mecbur bıraktığınız bu başlığa damlamış bulunuyorum.

En aktif, en alçakgönüllü, en çalışkan, en yardımsever: NFK Fan

En kültürlü: BDG, kılıçkıran, cihat, Mehmet ve kültür kelimesinin kifayetsiz kaldığı, kütüphanelik çapta insan NFK Fan.

En kültürlü karizmatik gizemli komik :trradomir

En samimi: serdengeçti, nevbahar, gece güneşi.

En alçak gönüllülerin içinde cihat kardeşim de vardır.

İşte böyle site sakinleri. Şehit kardeşimize de destek çıktığımı belirtiyor, en içten saygılarımı sunuyorum.

Edit: yazmayı unutmuşum, şimdi aklıma geldi, yazmazsam olmaz. Okuduğumun yarısından fazlasını da unuturum.

ben tebdil-i konuda ferahlık vardır diye düşünüyorum.o yüzden Üstad'ın sitesinde (benim için) eğlenceli sıfatına layık bir konunun olması çok güzel.ayrıca her ne kadar ciddi işlerle uğraşmak güzel ve sonuna kadar gerekli olsa da yüz kaslarımız açısından düşünürsek: arada bir ciddi ifade dışında gülümseme için bir birlikte çalışma işine girmelerinin yararlı olacağı kanaatindeyim :rolleyes: az önce minareye kılıf uydurma işinde pik yaptım galiba :)

velhasıl abdülhamid in ne havamı gördüğünü anlayamamış olma duygusu içerisinde,reyhan kardeşimin son yazdıklarını kendime rehber edinerek yeni bir en daha ekliyorum

en eli ve gönlü bol : reyhan :(

Bazı kardeşlerimiz ismimizi zikretmişler. Âlicenaplık göstermişler. Allah razı olsun. Ancak hak etmediğimiz sıfatların üzerimize yüklenmesi boğazımızı düğümlemiş, ciğerimizi yakmış, bağrımızı delmiş ve gönlümüzü dağlamıştır. Hiç üzerime alınmadan (özellikle kültür işini) söylenenleri direk kendilerine şutluyorum. Öncelikle çok unutkanımdır. Balıklar benim yanımda Einstein kalırlar. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür akımının en büyük temsilcisiyimdir. ( bir keresinde mercimek çorbasını ateşte unutmuştum da uzunca bir süre eve sinmiş olan yanık mercimek kokusunu soluyup durmuştuk ) Hülasa ayıdan post, düşmandan dost, unutkandan kültürlü olmaz. Ayrıca benim kültür mantarı yetiştirecek kadar bile kültürüm yoktur. ( trradomir ‘ pek bir iğrenç gördüm’ derse kolayını buldum, öncelikle saygılarımı ileteceğim sonra da achar’a yükleyeceğim :rolleyes:) ‘Sezar’ın hakkı Sezar’a, Brutus’ün hakkı Brütüs’e ‘ kelamını düstur bellediğimiz için, kamuoyuna en öz, has, hakiki bilgileri tarafsız, doğru, çağdaş :) , cesur ve ilkeli bir biçimde sunmayı boynumuzun borcu telakki ediyor ve borcumuzu ödemek üzere, göz atmak dışında el vurmayı düşünemediğim fakat beni buna mecbur bıraktığınız bu başlığa damlamış bulunuyorum.

En aktif, en alçakgönüllü, en çalışkan, en yardımsever: NFK Fan

En kültürlü: BDG, kılıçkıran, cihat, Mehmet ve kültür kelimesinin kifayetsiz kaldığı, kütüphanelik çapta insan NFK Fan.

En kültürlü karizmatik gizemli komik :trradomir

En samimi: serdengeçti, nevbahar, gece güneşi.

En alçak gönüllülerin içinde cihat kardeşim de vardır.

İşte böyle site sakinleri. Şehit kardeşimize de destek çıktığımı belirtiyor, en içten saygılarımı sunuyorum.

Edit: yazmayı unutmuşum, şimdi aklıma geldi, yazmazsam olmaz. Okuduğumun yarısından fazlasını da unuturum.

Efendim ansiklopedi olmak başka şey, irfan sahipliği başka şey. Flashdisk gibi neyi atarsanız onu belleyen bir yapınızın olmaması çok da önemli değil. Fikir fabrikalığı daha mühim olsa gerektir. İrfan için elzem olan malumata sahip olduğunuzu zaten gösteriyorsunuz, merak etmeyiniz. Üretim meziyetini de ziyadesiyle haizsiniz, ayrıca belagatteki kabiliyetinizi de reddedebilecek ademoğlu yoktur zannediyorum. Yalnız mercimek meselesi biraz tehlikeli gibi geldi fakire, aman diyeyim bunlar mücerret mefhumlar gibi içten içe tesir göstermez, şakaya gelmezliğini anında gösterir de bir tencere bozuntusu bir keyfiyet deryasına mal olabilir. Valide Sultan hazretleri zaman zaman seyahate çıkanda fakire yemeğin altını söndürmek olarak tabir ettiğimiz mukaddes vazifeyi tevdi eder ve bendeniz de epeyce tehir ile bu işin üstesinden gelirim. Bu mukaddes vazifelerimden birisinde şemailini değiştirdiğim ve altına kül sosu yaptığım bi zavallı tavuk hayvanı geçti elimden, yüreciğimi parçalamıştı onun o cismi küçülmüş hali fakat nevi şahsına munhasır bir tad elde etmiştik. Velhasıl böyle şeyleri denemek zaman zaman iyi olabilir. Evin havası değişiyor vesselam.

Girizgah gevezeliğimi burada kesiyor ve bonkörlüğünüzden dolayı teşekkür ediyorum.. Yeri gelmişken, şahsımıza mültefit davranan herkese müteşekkirim.

Not: Achar işte sen tam da yukarıda iktibas edilmiş olan mesaj yazıldığında bittin... Nihahaha

Not: Achar işte sen tam da yukarıda iktibas edilmiş olan mesaj yazıldığında bittin... Nihahaha

Bana Erol TAŞ amca muamelesi yapmasanıza ağbi halbuki rahmetli reelde nede iyi insandı. :rolleyes:

vaaybee okadar EN lerin içinde bitane site sakini arkadaşımın aklına gelmemişim demekki. madem öyle arkadaşlar bende

hiç alçalma duygusuna kapılmadan ve kimseye gönül koymadan kendimi EN İŞE YARAMAZ olarak belirtmek istiyorum!

boşver kardeşim beni de kimse yazmamış ne yapalım.Acaba biraz daha mı kendimizi gösterip tanıtmalı daha sık uğramalı mı diye düşünüyorum kendimce :)

ıkınızıde benımle beraber EN hatırlanamayanlar.EN tanınmayanlar.EN unutulanlar olarak secıyorum...herkes kendı payına dusenı alsın :)

HAKKINIZDA EN BİLMEM NE DENMESİ KADAR DENMEMESİNE ÜZÜLMEKTE SAÇMALIK BENCE

SALLAYIN GİTSİN ARKADAŞLAR

bence de ne sallayın nede üzülün arkadaşlar çünkü bu adil bi oylama olmuş sonuçta.

bunun nedenini anlamanın en kolay yolu ise siteye kayıt tarihiniz ve tarihleri gayet açıklayıcı olur zannımca... :)

HAKKINIZDA EN BİLMEM NE DENMESİ KADAR DENMEMESİNE ÜZÜLMEKTE SAÇMALIK BENCE

SALLAYIN GİTSİN ARKADAŞLAR

En gıcıklığa terfi eden: göktaşı

En arızalı: o da göktaşı

En terbiyesiz: hep göktaşı, yine göktaşı

En saygısız: Yine o, daima o...

İnsanların hakkınızdaki fikirlerini dikkate almak kaale alınacak bir şey değil ve hatta saçmalık madem, söylediklerimi kendinizle çelişmeyerek sallamanızı rica ediyorum şu halde... :) Gelecek bir cevap için, en kaale alınmayacak arkadaş ilan edeyim sizi peşinen, malum çelişen birisini dikkate almak pek de mantıklı bi şey değil. Ehehe

De hadi sallayın bakayım şimdi :)

Selamlar,

Eee bi tane listede ben çıkarayım bari :)

En Aktif:Serdengeçti

En Alçak Gönüllü:Reyhan

En Ciddi:Abdülhamid abi, saygılar...

En Çalışkan:Reyhan

En Düzenli:Cihat

En Geyik:trradomir ve AcHarTavE

En Gıcık:?

En Gizemli:?

En Gözü Kara:trradomir

En Havalı:trradomir

En İçten-samimi:serdengeçti ve nevbahar

En İlginç:?

En İyi Avatar:Reyhan

En İyi İmza:hafakan

En İyi Nick:isyanlı sükut

En Karizmatik:NFK-Fan

En Komik: trradomir ve AcHaRTavE(Ya çok güldürüyorsunuz beni :) A.R.O)

En Kültürlü:NFK-Fan

En Popüler:trradomir

En Sakin:NFK-fan

En Sevilen:AcHaRTavE

En Uçuk:AcHaRTavE

En Yardımsever:NFK-Fan

Dua ve muhabbetle...

en yalnız: dervish

bir kedim bile yok, anlıyor musun? :D

en yalnız: dervish

bir kedim bile yok, anlıyor musun? :D

dervısh kardes bende ıkı tane kaplumbaga var bırını verebılırım,ınsanın hayatını yavaslatıyo :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...