Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
gece güneşi

Poster yarışması için fikir isteği

Recommended Posts

:) Peki.

Allah Araf'ta yardımcınız olsun efendim, zor iş :) Bakalım netice ne çıkacak.

Sağolun efendim.ben de çok merak ediyorum nasıl birşeyin ortaya çıkacağını.tabi en çokta ilk üçe girip giremeyeceğini :) görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler.

yeni birşeyler aklına gelen varsa ve paylaşırsa çok memnun olurum hayat memat meselesi (en azından benim için :) ) düşünüp akıl yoran herkese teşekkürler...

Bir tavsiye de biz verelim madem. iNş. faydalı olur.

Tüm ayrıntılarıyla bir operasyon sahnesi... Alnından süzülen üç-beş damla ter ve elindeki aletleri ile kahramanımız (doktor)....

Resmin arka planında, bir baloncuk içerisinde de olabilir, müstakil bir resimcik daha... Bu resimdeyse endişeli surat ifadeli ve gözleri asıl sahneye (yani ana tabloya, operasyon sahnesine) dönük bir sürü insan tipi gösterilebilir ya da insanlığı simgeleyen kalabalıklar ameliyat masası üzerinde çizilebilir.

Bir tavsiye de biz verelim madem. iNş. faydalı olur.

Tüm ayrıntılarıyla bir operasyon sahnesi... Alnından süzülen üç-beş damla ter ve elindeki aletleri ile kahramanımız (doktor)....

Resmin arka planında, bir baloncuk içerisinde de olabilir, müstakil bir resimcik daha... Bu resimdeyse endişeli surat ifadeli ve gözleri asıl sahneye (yani ana tabloya, operasyon sahnesine) dönük bir sürü insan tipi gösterilebilir ya da insanlığı simgeleyen kalabalıklar ameliyat masası üzerinde çizilebilir.

teşekkürler.daha aydınlatıcı olması için soruyorum.burda anlatılmak istenen sadece hekime bağlananan umut mu yoksa farklı bir mesaj daha var mı :)

sana bahsettiğim resmi bulamadım, hocama da ulaşamadım. Kafatasıyla oynayan adam var elimde… izini sürmekte oluğum şu birkaç adamın diğer bir adamın midesini açıp inceledikleri olay görünürlerde yok.. ki zaten anladığım kadarıyla sizin bir şeyler yapmanız isteniyor.. belki birkaç resim bir araya getirilerek hoş bir komposizyon oluşturulabilir, ama bütün bir sanat tarihini taramak gerekecek.. :) ve eserlere yöneltilen yorumların iyice araştırılması gerek.. bende iş üstüne iş çıkarıyorum sanırım, iyisi mi susayım.. :) yine de, da vinci, albrecht dürer ve karavaçyo yardımcı olabilirler bu konuda…onun dışında ben saksıyı çalıştırmaya devam edeyim… kolay gelsin, Allah yardımcınız olsun…

sana bahsettiğim resmi bulamadım, hocama da ulaşamadım. Kafatasıyla oynayan adam var elimde… izini sürmekte oluğum şu birkaç adamın diğer bir adamın midesini açıp inceledikleri olay görünürlerde yok.. ki zaten anladığım kadarıyla sizin bir şeyler yapmanız isteniyor.. belki birkaç resim bir araya getirilerek hoş bir komposizyon oluşturulabilir, ama bütün bir sanat tarihini taramak gerekecek.. :) ve eserlere yöneltilen yorumların iyice araştırılması gerek.. bende iş üstüne iş çıkarıyorum sanırım, iyisi mi susayım.. :) yine de, da vinci, albrecht dürer ve karavaçyo yardımcı olabilirler bu konuda…onun dışında ben saksıyı çalıştırmaya devam edeyim… kolay gelsin, Allah yardımcınız olsun…

teşekkür ederim kardeşim.aslında biz hep resimler üzerine yoğunlaştık ama bir araştırma da yapılabilir.yani anket uygulaması yapıp bunun sonuçlarına da posterde yer verebiliriz.tek önemli olan merak uyandıracak birşey olması.hissediyorum az kaldı yakında olacak inşallah :)

teşekkürler.daha aydınlatıcı olması için soruyorum.burda anlatılmak istenen sadece hekime bağlananan umut mu yoksa farklı bir mesaj daha var mı

Hem hekime bağlanan umut hem de "İşte bu yüzdendir ki İsrailoğulları'na şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırı gitmektedirler." (Maide/32) Ayet-i Kerimesi ile sabit olan doktorluk mesleğinin kutsiyetinin remzlendirilmesi olarak telakki edilebilir.