Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
yunuscoskun

Yakında Sınavı Olan Arkadaşlarımıza Lütfen Dua

Recommended Posts

"Gavsım hikmet" dememiştir, "Gavsım himmet" demiştir. Arada dağlar kadar fark var..

ALLAH, rakibim olsun olmasın sınavı olan tüm öğrenci kardeşlerimin yardımcısı olsun, hepsine zihin açıklığı versin... Gavsın himmeti üzerlerinde olsun...

Pardon kardeşim yazarken daha dikkatli olmam gerekiyor.

Ya Rabbi yakın, orta ve uzun vadede sonu S ile biten ne kadar sınav varsa; girmeye teşebbüsü olan, teşebbüse yeltenen, teşebbüsü amaca çeviren bütün eş, dost, arkadaş, cemiyet, cemaat mensubu sınav adaylarına kolaylıklar ve zafer nasip eyle smile.gif

Ya Rabbi yakın, orta ve uzun vadede sonu S ile biten ne kadar sınav varsa; girmeye teşebbüsü olan, teşebbüse yeltenen, teşebbüsü amaca çeviren bütün eş, dost, arkadaş, cemiyet, cemaat mensubu sınav adaylarına kolaylıklar ve zafer nasip eyle :)

...

ALİ

Aminn kardeşim..Komik ve güzel bir duada bulunmuşsun.. :)

Allah'a şükür vizelerimi güzel notlarla atlattım..Final ve Kpss kaldı :) Ahh onları da bi atlatsam hayırlısıyla.. :)

Allah sınavı olan tüm kardeşlerimize zihin açıklığı versin..

Vizeler bitti çok şükür,benim için şükürlük kısmı nasıl geçtiği değil,bitmiş olması :)

Kurtulduk şimdilik tabi ama nasıl kurtulduğumu bir ben bilirim,bir de Allah :) Hala hangi konulardan sınav olduğumu kestirebilmiş değilim,bu kadar vasatım,fakat olsun idare ediyorum :)

Dua eden kardeşlerden Allah razı olsun,tabi devam ediyoruz :)

muronun deyimiyle nalet olsun bu emperyalist kapitalist sistemin ürünü feodal burjuva seçme sınavına.iki yılımı heder etti.doğru düzgün kitap okuyamıyorum.türev integrali biter sistemleri başlar o biter elektrik akımı gelir o biter organik gelir.sonra unutursun dön başa.Allah bütün kardeşlere kolaylık versin ama başta össye girenlere.nalet olsun insanın içindeki yaşama sevincini devrime olan inancını çürütüyor kompradör uşağı kapitalist köpek öss.

sağlıkla kalın

sınav bitti bende bittim,,sağlık olsun... :)

hayır olur inş,, :)

Benim bu sene için sınav derdim yok. Arkadaşlarımın 1 vize 1 final dertleri var :)

Devamsızlıktan kalmak güzel bir duygu. Artık sabahtan akşama kadar canımın istediğini yapmakta özgürüm. Olmalı mıyım? Hayır. Kendimden nefret ediyorum aslında. Bir işe girmem lazım. Babam çalışssın aylık para yollasın ben devamsızlıktan sınıfta kalayım. İyi bir dayağı hak ettim biliyorum. Evdekilerinde haberleri yok üstelik.(Belkide vardır. Emin değilim) Yemiyor ki söyleyeyim.

Pişkin pişkin "baba ben sınıfı geçtim, vizelerim çok iyidi" dedim üstelik.

Bu kadar itiraf yeter. Rahatladım biraz.

Derviş harbi olmak, açık sözlü olmak, net olmak iyidir iyi olmasına. Lakin sen eskilerin tabiriyle keçeyi suya salmış gibisin? Yani biraz vurdumduymaz, ciddiye almaz, işi akışına bırakmış bir halin var sanki smile.gif

Bak demedi deme büyükdoğu kardeşin: Ah edip ağlamadan, çalışıp çabalamadan uzun yollar aşılmaz haa smile.gif

Çok haklısın buyukdogu biliyorum. Böyle biri olmak hiç istemiyorum. Düzenli bir hayatım olsun, derslerime çok çalışayım ve başarılı olayım, iyi bir iş sahibi olayım gibi isteklerim de oluyor arada bir -herkeste olduğu gibi-. Hatta bazen aşırıya kaçıyorum bu isteklerime ulaşmak için çabalarımda. Fosss en fazla 1 gün sürüyor o ruh hali. Dershanedeyken bazen seminer düzenlerlerdi. Kaçırı mıyım hiç? En ön safta yer tutardım hemde. Seminer nihayete vardığında kendimi tamamen farklı bir insan olarak görürdüm 2 saatliğine ama.

Aslında bir zamanlar yaptığım işin hakkını veriyordum. Gerçekten çalışıyordum yani. Bana ne oldu bilmiyorum. Düzelmek için çabalamam gerektiğini biliyorum. Gerçi hangi işe elimi atsam kurudu ya. Asıl korkum bu. Çalış, didin sonra olması gereken gibi olmasın yaptıkların.

Kimin yüzünden oluyor bunlar biliyorum üstelik. O beni terk etmiyor bir türlü :) Bi ayrılabilsek, kontrolümü yeniden elime alabilsem herşey düzelecek biliyorum.

Annem msn de şimdi benimle konuşmak istiyor :) En iyisi cevap yazmamak.

Bu dediklerin bize yabancı değil. Hemen hemen herkesin belli dönemlerde yaşadığı ruh halidir bunlar. Onun, bunun telkinleri ve içi boş nasihatlarıyla düzelecek şeylerde hiç değil. Aklın var, fikrin var, tesbit ve teşhis yeteneğin var ve bu işi sen çözümleyeceksin. Bilmiyorum, yapamıyorum, işin içinden çıkamıyorumla olmaz bu işler Derviş :)

ben öss den kurtuldum ALLAH 'a sükür:)

ne diyim ALLAH allah kurtarsın :)

yine sınav,yine sınav, :)

bit artık yaaaa........

A :(Artık bitse de şu çile kurtulsak ! öleceksek ölelim ya da olsun birşeyler. Ey Allahım duy sesimiziiiiiiii ! Çok bunaldık!

Finallerrr ...

Sınavları seviyorum da onlar beni sevmiyor... :) Dua ile..

Finaller,öss ,yds,oks vs...Allah herkesin yardımcısı olsun ....

arkadaşlarımız kardeşlerimiz etrafımızda bir çok kişi sınav telaşında onlara en büyük yardımı ancak dua ile edebiliriz lütfen eller semaya rabbimizden onlara yardımcı olmasını dileyelim hadi tüm öğrecinler için eller semaya allah yardımcıları olsun inşallah.... AMİN

Evet çok ihtiyacımız var , o sıcaklarda finallere çalışmak (tabi yapabilirsek :) ) hiç kolay olmayacak . Allah hepimizin yardımcısı olsun .Selam ve dua ile

sahi öss ye kaç gün kaldi bi bilgisi olan varmı?

bende bidaha giricem bakalım paslanmışmıyım :)

S.A arkadaşlar serbest kürsü ya bakıyorum da herkes mizahi ağırlıklı konuları seçiyor hoş güzel.........

bilindiği gibi öss yaklaştı inşallah hayırlısıyla bu seneki çalışmalarımızın neticesini alacağız......

dualarınızı eksik etmemenizi umuyorum.....

giren ve hak eden herkes inşallh kazanır....

ben remletüllll ayşe

isim isim dua etmenin önemini herkes biliyodur inşallah....

selam ve dua ile....

MEVLAYA EMANET OLUNNN

İnşallah kazanamazlar derdim geçen sene olsaydı :unsure: Ee malum rakiptim onlara geçen sene.

Allah onlara yardım etsin sadece bu sene için. Ama önümüzdeki sene değil :) Seneye ben bidaha girecem nasipse.

selamun aleyküm kardeş ben bu sene öss adayıyım geçen sene bende girdim anladımki sen biraz bencillik yapıp bizim kazanamamıza biraz da olsa vesile olmuşşun neyse şimdi bu sitede olmandan anlaşılıyoki birşeyler değişmişşşşşş

inşallah edecegin dualarda birazda biz ögrencileri düşünürsün (gerçi sen hala bi ögrencisin seninde duaya ihtiyacın var)

ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah hayırlısıyla yerleşelim

sahi öss ye kaç gün kaldi bi bilgisi olan varmı?

bende bidaha giricem bakalım paslanmışmıyım :unsure:

şafak 12

öss yaklaşıyo inşallah duanızda benide unutmazsınız

selam ve dua ile

ALLAH seninde yardımcın olsun her öss adayı gibi

Rabbim tüm ümmet-i Muhammed'in (s.a.v) başta büyk sınav olmak üzre kaşılaşacağı tüm sınavlarında yar ve yardımcısı olsun girdiği tüm sınavlarda onları muavvafak etsin

ah öss ah senin kıymetini bilememişim :) şimdi ne bela sınavların eline düştük. tabi öncelik öss ye girecek arkadaşların ama finalleri olan özellikle benim gibi bütünlemeleri olan arkadaşları da unutmazsanız sevinirim :unsure: