Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
yunuscoskun

Yakında Sınavı Olan Arkadaşlarımıza Lütfen Dua

Recommended Posts

arkadaşlarımız kardeşlerimiz etrafımızda bir çok kişi sınav telaşında onlara en büyük yardımı ancak dua ile edebiliriz lütfen eller semaya rabbimizden onlara yardımcı olmasını dileyelim hadi tüm öğrecinler için eller semaya allah yardımcıları olsun inşallah.... AMİN

İnşallah kazanamazlar derdim geçen sene olsaydı :) Ee malum rakiptim onlara geçen sene.

Allah onlara yardım etsin sadece bu sene için. Ama önümüzdeki sene değil :) Seneye ben bidaha girecem nasipse.

ne bencil insanlar var yahu! :) ben de seneye gircem, rakip değil de kader arkadaşı desek daha güzel olur. :) Allah cümleten yardımcınız olsun. bu pek iğrenç eğitim sisteminde en hoş şekilde kurtulursunuz inşallah.

Selametle.. :)

Heyy sen :) Sırf sana kader arkadaşlığı yapmak için seneye ben de giriyorum bir kez daha :) O sınava öylesine girmenin nasıl bir duygu olduğunu tartacağım :)

Gereksiz cümleler bir yana,her ne sınavına her kim girecekse şimdiden başarılar :) Allah yardımcımız olsun :)

Benim sınavlarda(mesela yakındaki vizeler) başarılı olmam için edilen duadan önce,bir an evvel notları alıp,çalışma şevkini bir kez olsun duyabilmek için duaya ihtiyacım var,bilgilerinize :)

Selametle :)

konu çok güzelmiş...ve çook önemli bence..tabi bunu söylememin asıl sebebi pur nese kardeşim ve aynı kaderi paylaşan bir çok kardeşlerim gibi bir hafta sonra vizelerin başlayacak olması... ama ben daha şanslıyım pur neşe kardeşimden:).. çünkü bende ders çalışma hevesi aşırı derecede mevcut durumda ve bi çok sınava hazırlanmış bulunuyorum ama bizim hocaların neler yapacağı nelerden not kırıp nelere not vereceği hiç belli olmadığı için benimde sizin dualarınıza çook ihtiyacım var....rabbim sınavları olan tüm öğrencilere zihin açıklığı versin inşaallah...

Benim sınavlarda(mesela yakındaki vizeler) başarılı olmam için edilen duadan önce,bir an evvel notları alıp,çalışma şevkini bir kez olsun duyabilmek için duaya ihtiyacım var,bilgilerinize :)

Bana da bana da aynı duadan lazım :) :) :)

Bana da bana da aynı duadan lazım :) :) :)

:) :) :)

size bir tavsiye arkadaşlar eğer ders çalışma şevkinizin olmasını veya artmasını istiyorsanız alttan dersi kalan yada yıl veya dönem uzatan öğrencilerle o

dersleri vermekte çektikleri zorluklar ve sitres hakkında biraz sohbet edin eminim faydası olacaktır..:) ben yapıyorum bana faydası oluyor... ;)

Önümüzdeki hafta başlayacak olan vizeler ve 6 ay sonra hayatımı belirleyecek olan sınav için benimde dualarınıza ihtiyacım var arkadaşlar..İnşallah cümlemiz istediğimiz notları alır, istediğimiz yerlere gelebiliriz..Allah yardımcımız olsun..

"Size bir tavsiye arkadaşlar eğer ders çalışma şevkinizin olmasını veya artmasını istiyorsanız..."

Aslında o şevk gelince ve ben çalışınca ne olacak,bilmiyorum,bir aralar bilirdim ama uzun zaman oldu,hatırlamıyorum :)

Şimdiye kadar son dakika çabalarıyla hallettik,inşallah bundan sonra da halledebiliriz,çünkü alışkanlıklardan kolay kurtulunmuyor :)

Kurtulmak zorunda kalmam umarım :) Böyle güzel,tabi şimdilik :)

Bu arada sağolun :)

konu süper olmuş,sınav dönemlerinde hepimizin durumu malumm,,

inş dualarımızı eksik etmeyelim,,

gayret arkadaşlar az kaldı hadi devam edelim dualara kardeşlerimizin zamanı azalıyor belki içimizden duası muteber biri çıkar da tüm kardeşlerimizin işi kolaylaşır allah dualarınızı karşılıksız bırakmasın allah hepinizden razı olsun

İnşallah kazanamazlar derdim geçen sene olsaydı :) Ee malum rakiptim onlara geçen sene.

Allah onlara yardım etsin sadece bu sene için. Ama önümüzdeki sene değil :) Seneye ben bidaha girecem nasipse.

bu duayla biraz zor gibi geliyo bana ama..hadi hayırlısı :) kime neresi ne zaman nasipse o zaman girecektir nasılsa..

Bir latife aklıma geldi konu ile uygun.

Nakşi Sofu'nun birinin bir sınavı varmış ve çalışmamış. Sofu, Sınav esnasında Gavs'dan dua ister:

Gavsım hikmet!

O an bir ses duyar:

Sofu gayret :) yunuscoskun ve diğer sınavları olan arkadaşlar gayret (benimde zor vizelerim var şu sıralar. Hiç dert etmiyorum, her zamanki gibi çalışmıyorum :))

Çalışmadan dua bir işe yaramaz demek istiyor herhalde :)

Bu forumda bulunan tüm arkadaşların başarılı olmasını gönülden istiyorum..

B.D. davasının başarılı insanlara ihtiyacı var.

Özellikle vizeleri gelen arkadaşlara dua ediyorum, öss, ales, kpss..vb. girecek olanlar varsa sınava yakın bir zamanda hatırlatsınlar, ayrıca dua edelim..

şahıs şahıs edilen duanın daha makbul olmasından,

vizelerim için hususi dua etmenizi isterim..

(etmesenizde canınız sağolsun.)

benim sınavım yok ama etrafımda çok sınava girecek var benim yerime onlara dua edin ben esnaf adamım o konuda dua alabilirim :) haydi kolay gelsin arkadaşlar

Bir latife aklıma geldi konu ile uygun.

Nakşi Sofu'nun birinin bir sınavı varmış ve çalışmamış. Sofu, Sınav esnasında Gavs'dan dua ister:

Gavsım hikmet!

O an bir ses duyar:

Sofu gayret :) yunuscoskun ve diğer sınavları olan arkadaşlar gayret (benimde zor vizelerim var şu sıralar. Hiç dert etmiyorum, her zamanki gibi çalışmıyorum :))

Çalışmadan dua bir işe yaramaz demek istiyor herhalde :)

"Gavsım hikmet" dememiştir, "Gavsım himmet" demiştir. Arada dağlar kadar fark var..

ALLAH, rakibim olsun olmasın sınavı olan tüm öğrenci kardeşlerimin yardımcısı olsun, hepsine zihin açıklığı versin... Gavsın himmeti üzerlerinde olsun...

bende dua istiyorum arkadaslarr ne olur unutmayın beni de dualarınızda :)

2. defa öss için hazırlanan biri olaraktan dularınız ve dualarımız inşallah kabul olur diyorum...

Allah'ım sınava hazırlanan,okuyan herkese zihin açıklığı versin inşallah.

Rabbimden herkes için "İLİM" istiyorum...

Ebu Cehilin torunlarının bitmek tükenmek bilmediği,kol gezdiği bu asırda bizim Hakk'a ve ilme daha fazla sarılmamız gerektiğini düşünüyorum.

*Başımıza ne geliyorsa cehaletten geliyor...

salı sınavım,ama netten bi türlü çıkamıorum:((

sonum hayır olur inş..

dua,dua,dua...

Sadece sınavlar boyunca değil, her an, her dem tüm kardeşlerimizin başarılı olmasını; en ufak sıkıntı dahi olsa o sıkıntının ileride genişliğe gebe olmasını ve müferrih bir manaya ircasını Yüce Yaratandan istiyoruz. Yaratanımız bizlere iyilikler ve güzellikler ihsan etsin. Kalblerimizi açsın, gönlümüzü genişletsin, anlayışı derin, bakışı feraset dolu ve gerçek anlayış sahibi etsin. Amin. güzel kardeşlerim, gönüldaşlarım.

Saygılarımızla...

Lütfen duada beni de unutmayın ! Sınav yüzünden ot gibi yaşar oldum.O kadar yoğunum ki.Artık azad olmak istiyorum.Bu arada başta BDG kardeşim olmak üzere dua eden tüm arkadaşlardan Allah razı olsun.

Vizeler yaklaştıya ufaktan ufaktan bu konuya yanaşayım :)

Ayın 21 inde başlayacak, çalışacağım ama (yalan yaklaşık 1 haftadır ha bugün ha yarın diyorum), siz bakmayın paranteze evet çalışacağım, eminim, son kararım :)