Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Ü.Y.

Fotoğraf Albümü

Recommended Posts

yemek nasip olur inşaallah kiara....o ortamda bulunmak yeter insana aslında.birlikte kaşık çalmak birlikte yapılan yemeğe...güzel bir duygu..anlatılmaz yaşanır.. :graduated:

bu fotoğraflar bana ait değil ama süper gözükoyrlar..

1444508956_aed46440f2_o.jpg

gulennur_maklube.jpg

ayrıntı maklube... :)

Esselam..''Ü.Y'' Allah o gören gözlerini esirgesin..ama kıskanmadım desem yalan olur :) Böyle güzel yerlere ayak basman nasip olmuşken(gerçi memleket neredir bilmiyorum ama) bi de benim için Mardin'e uğra olmaz mı :) Somut olarak dokunamasam da ruhen oranın ara sokaklarını çok gezdim..belki bir gün..nasip..

Biz hala istediğimiz ekipmanımızı elimize alamadık..İnşaallah ilerde..Elimdeki ekipmanımla da hep şahsi kareler çekildiğinden, bana ait olmayan kareleri sizlerle paylaşmak istedim..Umarım beğenirsiniz

Baktım en çok modellik yapanlardan biri de sevgili kediler.. :) Bir tane de benden kediseverlere :D

578a6176bda49373e200e45ro1.jpg

"Yanındayım" diyenlere..

yanndaymly9.jpg

adalardanbirkestir7.jpg

iselihavaac6.jpg

31492b88a51be877da3b406gk9.jpg

f02rw9.jpg

Baktım en çok modellik yapanlardan biri de sevgili kediler.. :) Bir tane de benden kediseverlere :D

578a6176bda49373e200e45ro1.jpg

Ayy yerim ben o kediyi şimdi gece gece :D ne tatlı şey bee öle :D

Beğenmek ne kelime teşekkürler postmortem

Şayet bu Makrube değilse, ben de hiç birşey bilmiyorum :) Afiyet olsun diyelim o zaman.

...

ALİ

Adını bağğışlarmısın o fotografı biz Attilla hocamla beraber yapmıştık veya çok benziyor

efendim selamlar,

resimlerinizi gorunce ozendim,dayanamadim bende kendi arsivimi actim.hem biraz memleket reklami yaptim hemde modaya uydum,kedi kopek resmi koydum.galiba biraz abarttim :) ,neyse selam ve muhabbetle

cimg0603kq9.jpg

cimg0586si5.jpg

cimg0614nz5.jpgcimg0689io0.jpg

cimg3525zn5.jpg

cimg3565ax7.jpg

Ben de bir-iki bişeyler iliştireyim dedim. Gerçi cep telefonuyla çektim ama idare edin işte yav. :pc:

picture00247.jpg

Beykoz Sahili

picture00253.jpg

Beykoz Sahili

picture00255.jpg

Kavacık- Fatih Sultan Mehmet Köprüsü

picture00085.jpg

Hamidiye Camisi- Yıldız/Beşiktaş

picture00241.jpg

Eminönü

He bu arada asil düşünce resimlerin baya etkileyici. Özellikle benim en fazla etkilendiğim şu yatay döner oldu. :) Arıca memleketinin neresi olduğuna dair de tahminde bulunmak istiyorum. Çıplak dağlara bakılırsa kurak iklime sahip bir yer olmalı. Karadeniz'e pek benzemiyor, tam doğu da değil, akdeniz ve ege de olamaz o halde İç Anadolu'da bir il olmalı. Bulutlara, dağlara bakılırsa hayli yüksekçe bir yer olmalı. Balıklı bir resim var. Balıklar tatlı su balığına benziyor o zaman sizin oralarda ırmak ya da çay filan olmalı. Denize uzak bir yer. Bebeğin olduğu resme baktığımda ise bir iç anadolulu görür gibi oldum sanki. Kedinin bir özelliği yok, gözlerinin rengi belli olmuyor o yüzden bi çıkarımda bulunamadım. Böğürtlen bizim diyarlarda çortluk denilen daha ziyade kötü ve dikenli topraklarda yetişmesine karşın hemen her yörede yetişir diye biliyorum. Tüm bu çıkarımlar çerçevesinde sivas tahmininde bulunacaktım ki bir de ne göreyim ah o kızarmaya yüz tutmuş et. Sanırım ismine cağ kebabı diyorlardı Erzurum'da. :pc: Ama hiç yemedim.

selamlar,

gonuldasim murid,sayet memleketim olarak sivasi deseydin,cok kizardim.biraz kendime biraz sizlere.o koca cag kebabini gorupte sivas demek olmazdi,ki siz sonunda cok guzel bagladiniz masallah.sizin resimlerde fena degil hani,klasik istanbul resimleri :pc:.sakin bu klasik lafindan alinmayin,istanbulu anlatmaya resimler filan yetemez ama bu baslik altinda bir cok istanbul resmi gormek mumkun,ondan dolayi klasik diyorum.neyse efendim,insallah bir gun yolunuz erzuruma duserde bende sizlere guzel bir kebap ismarlarim,bundan da mutluluk duyarim acikcasi.(bu arada baliklar kirmizi ve kahverengi benekli hakiki alabaliklar.onlari yakalamak,dunyanin en zor gerceklestirilen hobilerinden biri.adamlar cok hizli cook.hemde her derde sifa.)

selam ve muhabbetle.

Evet haklısın, Sivas demek olmazdı cağ kebabını gördükten sonra. :pc: Biz de işte cep telefonumuzla profesyonel fotoğrafçılık yapıyoruz İstanbul'da. :) Erzurumlu bir dostum daha var okuldan, O da çok muhterem bir insandır. Yani şöyle söyliyeyim; cağ kebabı dışında yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez. Yüzsüzlük edip çok dedim bi yedirmedin cağ kebabı diye ama adam bi türlü ısmarlamadı. Cömert de bi insan aslında fakat demek ki taklitlerini yedirip de aslından soğumamamızı istiyo ya da çok beğeneceğimizi bildiğinden dadandırmak istemiyo, bilmiyorum. :D

Kısmet olur da birgün gelirsek Erzurum'a, ki 2-3 sene içerisinde gelmeyi düşünüyoruz, sizin de telefonunuzu çınlatırız. Havadar bir yerde cağ kebabı yemenin keyfi bir başka olsa gerek. (Pek havadar olmasa da olur aslında, sonra donar monarız Allah muhafaza. :D Erzurum soğuğunun methini çok işittik. )

Bizim oralardan 4 resim koyup gidiyorum.

Baki selam...

40560025.jpg

n6104241006718254231.jpg

78133032.jpg

21924697.jpg

(Kelkit Vadisi)

picture00255.jpg

Kavacık- Fatih Sultan Mehmet Köprüsü

İstanbullu değilim, oraları bilmem ama arşivimdeki resmi, sizin çekiminizdeki yere benzettim :pc:

biristanbulmasalotatepe.jpg

yemek nasip olur inşaallah kiara....o ortamda bulunmak yeter insana aslında.birlikte kaşık çalmak birlikte yapılan yemeğe...güzel bir duygu..anlatılmaz yaşanır.. :)

bu fotoğraflar bana ait değil ama süper gözükoyrlar..

1444508956_aed46440f2_o.jpg

gulennur_maklube.jpg

ayrıntı maklube... :pc:

gece gece ağzımın suları aktı. ah ahhhhh olsada yesek :D

Anaaaaaaaa cidden benim resmin aynısı. :pc: O sadece biraz daha geniş açıdan almış. O resim çizme değil mi, ya da çizme mi?

Sizin arşivinizdeki resmi ilk kez gören biri olarak o resmin çalıntı olduğunu rahatlıkla dile getirebilirim herhalde. :) 2mplik cep telefonumla çektiğim resmin hemen hemen aynısını burada görmek beni şaşırttı doğrusu. Dava açıciyim onlara.

ben daha güzel yaparım bikerem maklubeyi :) :pc: