Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Ü.Y.

Fotoğraf Albümü

Recommended Posts

yavrular14xj5.jpg

Buda Mahallenin Panteri :D ( Kralın kardeşi :) )

büyükdoğu kardeşim istanbula yolun düşerse bi msj at beraber olur afiyet biggrin.gif

hee bu arada yaptığım makrube lerde çok kişi gaza gelip kendi kolunu bacağını yedi bence hç yarış yapmayın benle smile.gif

Kısmet diyelim kardeş, kısmet. Yolumuz düşerse Şehr-i İstanbul'a; muhabbette olur, maklubede inşallah.

Harika bir bölüm. Çok hoşuma gitti. Aklına, fikrine sağlık Ü.Y'm İstanbul'a döndüğümde el atacağım inşallah. Şimdilik acıkın güzel fotoğraflarıma...

Allah razı olsun nedamet'im. Beğendiğine sevindim.

Fotoğraflar için istekte bulunabilir miyim? :)

1011917kt8.jpg

Saraybosna

Benzeri başlık açıldı mı bilemiyorum... :D

Çektiğimiz doğa temalı vb. fotoğrafları burada paylaşabiliriz diye düşündüm. NFK forum üyeleri olarak güzel bir albüm oluşturabiliriz.

İlk fotoğraf benden olsun mu ? :)

Sinop'ta çektiğim, güzel bir pazar günüydü. Tarih : Mayıs 2008

sany0081dx8.jpg

Son fotoğraflar Nedamet'imden çıkma olanlar galiba,hepsi çok güzel,hepinizin bakış açısına sağlık :D

Ayrıca makrube ne?Ben hiç yemedim bildiğim kadarıyla :)

Son fotoğraflar Nedamet'imden çıkma olanlar galiba,hepsi çok güzel,hepinizin bakış açısına sağlık :D

Ayrıca makrube ne?Ben hiç yemedim bildiğim kadarıyla :)

Kopyala yapıştırla bir siteden alıntı yaparak tarifini yazıyım :)

Malzemeler:

*4 Su bardağı Pirinç

*1kilo kavurma

*5 bardak su

*4 tane patlıcan

*4 tane havuç

*6 tane patates

*1 konserve mısr

*1 konserve bezelye

*yeteri kadar Tuz

*kızartmak için zeytinyağ(patlıcan havuç patates)

*pilav için 1paket yağ

YAPILIŞI

Önce pirinç pilavını normal şekilde yapılır.pilav pişerken kızrtma tenceresinde patatesler sonra havuçlar sonra patcanlar kızartılır tabi isteğe göre doğranarak kavurma ısıtılır .derin bir tencereye önce pişmiş eti yayarız sonra etin üstünü kapatacak şekilde pilavı koyarız sonra pi

lavın üstüne bezelyeleri dökeriz sonra yine pilavı yayar üstüne patatesleri sonra pilav sonra havuç sonra pilav sonra patlıcan sonra pilav sonra mısır sonra kalan pilavı dökeriz hepsi pasta gibi kat kat olur.tencereye 1kaşıkla basarız tencereyi ya tepsiye yada geniş büyük bi tabağa ters çeviriz yanlarına kıvırcık salatası yaparız afiyet olsun

Ben yaptığım makrubelerde havuç kullanmam bezelyeninde tadı hafif değiştirdiğini düşünürüm.Böyle güzel anlatılmıyo aslında. Anı yaşamak lazım :D Ama makrubeyi şu sözlerle tanımlamak isterim"Gördüğüm en bereketli yemek" :)

Bu iki fotoğraf ufak bir Kudüs olayı niteliğinde.

Kubbetüs Sahra da Cuma namazı kılıyorduk. Erkekler ise Mescid-i Aksa da. Namaz bitmek üzereyken birkaç genç Mescid-i Aksa'ya çıkarak bir iki dakika içinde işte şu posteri asıverdiler:

dsc07273pw8.jpg

Ne olduğunu görebilmek için namazı bitirip Mescid-i Aksa'ya doğru hızla ilerliyorduk ki, Mescid-i Aksa girişinde nöbet tutan İsrail askerleri...

dsc07285tr2.jpg

(Afişin üzerinde duvarın diğer tarafında yaşayan Filistili'lerinde Mescid-i Aksa'ya girme haklarının olduğuyla ilgili bir slogan vardı sanırım, net olarak hatırlamıyorum... Arapça bilenimiz varsa... :)

Müslümanım diyen bukadar millet,

İslam gözü ile kendine baksa,

Esirmi olurdu Mescid-i Aksa....

:Smiley (20): :)

dsci0063io7.jpg

Resimi nerde çektiğimizi hatırlamıyorum ama büyük ihtimalle pendik tir. :)

Kedilere bayılırım :D Nefis bir açıdan çekmişsiniz sevgili nedamet, deklanşörünüze sağlık, bir tane de benim arşivimden gelsin :)

kediigq9.jpg

Aşağıdaki de yavru bir keçi sanırım, yürüyüş esnasında ara sokakların birinde karşıma çıkmıştı :)

keikq6.jpg

Beni görünce hızla uzaklaşan bir kedi :)

kedi2dx1.jpg

dsc04185ow9.jpg

Suriye-Sultan Vahdettin

(Rehberimiz Suriye'li idi. Hiç unutamıyorum, Vahdettin'i anlatırken ağlamıştı...)

dsc04237ji0.jpg

Suriye-Ali Şeriati

Ben çok sevdim burayı. :D Oraları da sevdim de burası da güzel. :) Ü.Y'min içi güzel... :D

000011tm9.jpg

(Suriye)

Bu bilgisayarla aram iyi olmadı gitti, bir ben ekleyemedim biggrin.gif Resim ekle linkine tıklıyorum ama karşıma ''imaj adres girin'' diyor. Yani Gözat cinsinden bildik birşey yokmu?

Birşeyi eksik yapıyorum ama ne?

http://www.imageshack.us/

şu adrese giriyorsunuz. Gözat mevcut. Fotoğrafınızı seçiyorsunuz. 'rezise image' i seçiyorsunuz. 800 600 kıvamına getiriyorsunuz o oku. sonra host it. sonra küçük fotonuza tıklıyorsunuz. büyüyüp kocaman adam oluyor. üzerine sağ tıkla diyip özelliklerden url sini kopyala diyorsunuz. forum sayfasında resim ekle bölümüne yapıştırıp tamam diyorsunuz.

(Ü.Y nin yalancısıyım :) )