Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
serdengeçti

Bakalım Bunu Kim Bilecek?

Recommended Posts

Aşağıdakilerden hangisi, pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de, içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi, en marjinal kulvarlarda, ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahiptir?

a) Soruyu tekrarlayabilir misiniz acaba? :D

b)Yoğurt :)

c) Salatalık :)

d) b+c = cacık :)

e) Valla artık ben ne desem boş. :D

ablacım sen beni güldürdün ALLAH ta seni güldürsün :)

Ödül yoksa cevapta yok :)

Ne yalan söyliyim ben de içinden çıkamadım arkadaşlar! Onun için siz değerli aydın seçkin ve bir o kadar da mütevazi olan gönül dostlarıma danışmak da buldum çareyi.İyi yapmışım değil mi? :)

Evet, Türkçeye sonradan giren kelimeler karşısında zorlanan bir gençlik görüyorum... :)

pragmatist bir manifestonun edimsel olarak imgelendiğinde buna mütemadiyyen kuramların karakterize edilmiş tümünü, bilahare bu kuramların olgusal süreçler bazında izlemci ve belirli kıstasları göz önünde tutarak yapmış olduğumuz girişimler neticesinde zuhur bulan ve kat-i bir şekilde aşikar görünen şu netice-i kıssayı açarsak

mevzunun türevinin 4 lü permutasyonunu alıp eşkenar üçgenin 3 iç açısından çıkan doğruların G noktasındaki bileşimi ile kombinasyonunu alıp doğrusal uzantısını çizerek çıkan değerin ,santifuj pompa ile 3.5 gr/L yoğunluğundaki sıvının 12 metre yukarı pompalandığını farz edersek ,tüm bu işlemler sonucunda çıkan sayının Pi sayısı ile oranını bulup sorunun başındaki 4 lü permutasyon işleminin sonucu ile çarpıp tüm bunların kare kökü alındığında sonuç çıkmaktadır ; Yani kısacası cevap (E) şıkkı " Valla nedesem boş"tur

:) :) :D

Sağolun arkadaşlar !Sizlere ne kadar teşekkür etsem azgelir beni büyük bir yükten kurtardınız. :)

Hazır başlamışken şu soruya da bir el atar mısınız?

Burası Muş'tur, yolu Yokuş'tur, Muş'taki yokuşun eğimi kaçtır? (tan(a) =cos(:) )

a) Diktir

:D Kektir

c) 250 TL

d) Bilmiyom.

e) Doğru cevap b seçeneği olabilir.

bikere cevap (a) şıkkı olamaz çünkü tan(a)=cot(B ) ise süreyya ayhan patlıcandan daha hızlı koşar.

(B ) şıkkına gelince eğer eğim kek olsaydı petrolün fiyatı bukadar yükselmezdi

©250ytl şıkkı doğru olabilme ihtimali yüksek, fakat asgari ücret 250 ytl olmadığı için iki kanadı koparılmış sineğin uçma olasılığının 10. kökünün oranı ile çarpılırsa sonucun doğru olmadığı anlaşılıyor

cevap (d) seçeneği "bilmiyom" :)