Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mürid

Facebook'un En Çirkin İnsanı..

Recommended Posts

Bu kadar adamı ipe dizmişsin, benim kalem namusum burada, senin aklın nereye gitti be Vakıfım derneğim, hiç mi aklına gelmedi bunun ucunda bir iş olabileceği? Yaygaracı kalemşör haa? Öğrendik hakkımızda ne düşündüğünü, nihahahahaa. Damıtılmış su bile senin kadar saf olamaz. Ahahahaah. Ben de acıyor ve burada bırakıyorum, sıradaki gelsin. :unsure: Ne şeker şey ama di mi Mürid abisi?

/edit

Ya yaa dadından yinmez... :D Bütün yönetimi ve bizleri aynı başlık altında tek sıra yapıp itham etmek için bir insanın evvela izan sahibi olması gerekir. Mahut kişinin vakıfahmet olma olasılığı 1 bölü kaçtır trradomir? Ben hesaplayamıyorum. Ne bu şiddet bu celal...! :)

O ne be vakıfahmet yıkmıssın ortalığı :D kendine bi gel yahu! geldikten sonrada linke bakmayı bi dene :D

Haksız da sayılmaz efendim, Vakıf :D Fikri doğuran kişi de az değil... :D

Yerinde olsam bir daha buraya uğramazdım ayrılırdım, üstelik herkesten bin kere ayrı ayrı özürler dileyerek.. Ha unutma da o sana asla yakışmayan adının önündeki, hakkını veremeyeceğin o sıfatı da öpüp alnına koyduktan sonra bırakmalısın!..

Kendimi tutmamak, sana hakaret etmek isterim aynı senin yaptığın gibi ama o halde sanıyorum senin esfeliyyetine eğilirim hafizanallah!!

Allah' a emanet aklına ve hüsn-ü zanına mukayyet ol!

Ya yaa dadından yinmez... :D Bütün yönetimi ve bizleri aynı başlık altında tek sıra yapıp itham etmek için bir insanın evvela izan sahibi olması gerekir. Mahut kişinin vakıfahmet olma olasılığı 1 bölü kaçtır trradomir? Ben hesaplayamıyorum. Ne bu şiddet bu celal...! :D

Abiciğim şimdi sorunun cevabı şu: bir bölü limit x sonsuza giderken x. Tabii sen yontulmamış odun olduğun için anlamamışsındır bu cevabı müridciğim öyle değil mi? hela kapısı seni. Nihahahahahhaahahahaaa Hala gülüyorum iyi mi? Benim sıfatım daha karizmatik ama, yaygaracı kalemşör. Hey yavrum bee, ahahaha.

Bakıyorumda herkes lokomotif misali, ilk gürleme mürid adlı şahsiyete şimdide vakıf adlı şahsiyete, sıradaki kim acaba, bekliyorum..

Bakıyorumda herkes lokomotif misali, ilk gürleme mürid adlı şahsiyete şimdide vakıf adlı şahsiyete, sıradaki kim acaba, bekliyorum..

Efendim ortalığı sakinleştirmek gibi mülteci bir isteği olan benide üzdüler.

Ben diyorum kardeşim, ortada bir yanlış anlaşılmadan doğan bir takım hatalar var. Vakıf anlayamamış konuyu. Yazmış birşeyler. Diler özrünü o her zaman için. Erdemli olduğuna inanıyorum ben.

Bi sakin olun kardeşim biraz sakinleşin yav. Yaslanın arkanıza derin derin alın oksijenleri içinize. Karşınızdaki insan idamlık birşey yapmadı. Tamam kötü birşey ama idamlık değil efendim. Değil.

Trradomir abi sana kelimeler yetmez ki.

Yetmez Dervish yetmez...

Ne kadar isterdim onu biraz olsun anlayabilmeyi... Yazılarını, yorumlarını hayranlıkla okuduğum, yazdıklarının altına imzamı atmak istediğim Trradomir.. Hey gidi.. Bir elinde iğnesi, bir elinde pamuk şekeri ... Admine yazdığı şiiri ise ezberimde :D

Efendim.. Onu bunu bilmem ama, yaygaracı kalemşör size yakıştı. Özellikle son günlerde... Her neyse... Bunun üzerinde fazla durmak istemiyorum... Aman aman:)

Vakıf'ın ve sizlerin bu sözlerinizden sonra yapacağı bir şeyler olabilir.. Özür gibi.. Nihayetinde ben Vakıf'ı göremiyorum forumda. Bu saatlerde gelmiş olması lazımdı. Akşamları, Balaban, Vakıf, ben burada oluruz...Şuan yok.. Yoksa uzaklaştırıldı mı?? :D Umarım onu özür dilemeden, en azından bir kaç söz söylemeden uzaklaştırmamışsınızdır! Aman ! Yazık olur...

Bir şeyi itiraf edeyim.. Pür Neşenin yazdıklarıyla az kalsın karambole geliyordum... Yazdıklarına öyle inanmışım ki, fotoğrafı görmeden ona arka çıkacaktım neredeyse. O kadar inandım anlayacağınız. Sonra merak ettim, arkadaşımınkinden gireyim dedim. Baktım, kalpler falan var.. Ben de hala anlamıyorum. Orada pür neşenin arkadaşını bekliyorum ya, ondan... Neyse efendim, neşeden sonra yazılan yazılara baktım, olayı halaaa anlamadım, ta ki asyam'a:

- Ya asya yolla şu fotoğrafı. diyene kadar. Durumu anlattı...Ve ben de şakayı anlamış oldum..

Bunun üzerine, "bir şakayı anlamayacak kadar kıt, salak, aptal... diyebilirsiniz... :D Ne derseniz deyin... Fakat ben o an basiretimin bağlandığını düşünüyorum... Zannediyorum Vakıf da böyle bir şey yaşadı...

Rabbim şaşırtmasın..

Dua ile.

Olur böyle vakalar türk polisi yakalar.

Selamlar,

Arkadaşlar, bu meseleyi daha fazla uzatmayalım. Yöneticilerin müdahale etmemesinden ve forumda tanınan pek çok üyemizin yazmamasından da bu halin bir şaka olduğu çıkarılabilirdi belki evet, fakat yine de anlayışlı olmak gerekli. Vakıf Ahmet kardeşimizin üslubu hoş değildi ve tek mesajda 12 kişiyi hedef alarak hepsine çok ağır bir şekilde tepki gösterdi, hududu aştı, doğru. Bu sebeple Vakıf Ahmet arkadaşımızın bir gün evvel aldığı Yüzbaşı rütbesi yeniden teğmene çekilmiş ve foruma girişi 2 gün süreyle engellenmiştir. Verilecek ceza daha büyük de olabilirdi, çünkü bazı arkadaşlarımıza yapılan ithamlar çok çok ağırdı; lakin konuyu açık bıraktık ki hak sahipleri hakkını kendileri alsın. Hal böyleyken yüklenme faslını daha fazla uzatmamak ve hadiseyi ileride gülümseyişlerle hatırlamak üzere rafa kaldırmak en iyisi olsa gerek. Umarım ki Vakıf Ahmet arkadaşımız da özür dileyecektir.

Saygı ve selamlarımla

Şimdi... Asıl meseleye gelelim.

-Gelelim.

Konuyu tüm teferruatıyla ele alalım.

-Âlâlım.

Kim ne yapmış, ne yapmak istemiş görelim.

-Görelim.

Bu konuyu daha fazla uzatmaya gerek görmeyelim.

-Görmeyelim.

Dostlar, mesele şudur: Bir vesile ile rastladığım farklı bir şakayı, forumumuza renk, muhabbetimize muhabbet, birliğimize safvet, beraberliğimize asliyet katacağı mülahazası ile "facebook'un en çirkin insanı.." başlığı altında üyelerin takdirine sunmayı uygun gördüm. Seçimine ihtimam gösterilen konu başlığı kelimelerinin ve bazı üyelerle -isim vermeyi sevmem- (baş harfi pür-neşe) varılan mutabakatların esas amacı bir esrar vücuda getirmek ve tedricen bu esrarın üyeler üzerindeki tezahürünü seyre dalmak idi. Zira; kaçan sazan büyük olabilirdi. Söylediğimiz bütün çirkin sözler kendimize yaptığımız latif iltifatlardan ibaretti, gel gör ki işin mahiyetinin farkına varamayan toplam iki kişiden (uzaktan bakınca kalın 1 gibi de görünebilir) mürekkep n-f-k.com/sazan takımı bir ast (vakıfahmet) ve bir yedek solisti (hasib) ile alay ve görüşlerimize hazır bulunarak bizleri mutlu ettiler.

Netice: Linke tıklayan her facebook üyesi kendi resminin altına imza atma fırsatına nail olabilmekteydi.

Not: Bu başlık dolayısı ile sinirlenen, üzülen, kızan, darılan, alınan üyelerin herbirinden ayrı ayrı özür diliyorum. Maksadımız kimseyi gücendirmek değildi. Ayrıca; vakıfahmet kardeşimin belki haklı fakat kesin ayarsız tepkisini anladığımı beyan ediyor ve bu kardeşime verilen uzaklaştırma cezasının geri alınmasını istirham ediyorum.

Hasib rumuzlu üyenin suç dosyası;

-İşin(enfes latifenin) mahiyetinin farkına varamamak,

-Toplam iki kişiden mürekkep nfk.com/sazan takımının uzaktan bakılınca ''kalın 1 gibi'' görünmesine katkıda bulunmak,

-nfk.com/sazan takımının yedek solisti olmak,

-ve tüm bunları icra etmek ile beraber yapılan enfes şakayı ilgaya teşebbüsten,

Mürid kardeşimizin yine 'makara' geçmesine karar verilmiştir.

NOT:Bu hadise sebebiyle; site sakinlerinden özür dilerim.Binaenaleyh sazanlığım sebebiyle de Mürid'den özür dilerim.

Hasib rumuzlu üyenin suç dosyası;

-İşin(enfes latifenin) mahiyetinin farkına varamamak,

-Toplam iki kişiden mürekkep nfk.com/sazan takımının uzaktan bakılınca ''kalın 1 gibi'' görünmesine katkıda bulunmak,

-nfk.com/sazan takımının yedek solisti olmak,

-ve tüm bunları icra etmek ile beraber yapılan enfes şakayı ilgaya teşebbüsten,

Mürid kardeşimizin yine 'makara' geçmesine karar verilmiştir.

NOT:Bu hadise sebebiyle; site sakinlerinden özür dilerim.Binaenaleyh sazanlığım sebebiyle de Mürid'den özür dilerim.

Tamam, kabul ediyorum, çok da başarılı bir şaka olmadı, belki de olamadı fakat nolur biraz anlayışlı ol be hasib kardeşim. Şunun şurasında bir kere forumda şaka yapalım dedik belki forum olarak eğlenebiliriz dedik sizin şu yaptığınıza bakın. Size diyecek bir kelime bulamıyorum.

Bu alınganlığın sebebini anlayamıyorum. Bir şaka yaptık, siz de şakanın amacına ulaşmasına hizmet ettiniz. Bırakın da ilan edelim sizi, bırakın da şakanın ne olduğunu yazalım, bırakın da şakalananlarla biraz istihza edelim...

Bundan sonra ne latife, ne şaka, ne espri...

Yahu Takmayın kafanıza peruktan başka bişi ( bayanlar baş örtüsü ve tokada takabilir :D )

Espiri bence güzel bir espiriydi. Keşke buduruma gelmeseydi, ozaman uzun uzun gülücükler saçmamızı sağliyacak bir espiriydi. Ama olur böyle yanlış anlaşılmalar işin iyi yanını bulup ordan bakmak lazım.

"Bir şeyi itiraf edeyim.. Pür Neşenin yazdıklarıyla az kalsın karambole geliyordum... Yazdıklarına öyle inanmışım ki, fotoğrafı görmeden ona arka çıkacaktım neredeyse. O kadar inandım anlayacağınız. Sonra merak ettim, arkadaşımınkinden gireyim dedim. Baktım, kalpler falan var.. Ben de hala anlamıyorum. Orada pür neşenin arkadaşını bekliyorum ya, ondan... Neyse efendim, neşeden sonra yazılan yazılara baktım, olayı halaaa anlamadım, ta ki asyam'a : ..."

Ahh ahh!Bana olan inancını kaybetmedin ama değil mi Ü.Y.'ciğim?Bundan sonra da hep arkamda olmaya devam edeceksin değil mi?Evet de,evet de lütfen,aksi bir cevaba tahammül edemem :D Yalancı çobanın işine benzemesin benimki de :D

"Seçimine ihtimam gösterilen konu başlığı kelimelerinin ve bazı üyelerle -isim vermeyi sevmem- (baş harfi pür-neşe) varılan mutabakatların esas amacı bir esrar vücuda getirmek ve tedricen bu esrarın üyeler üzerindeki tezahürünü seyre dalmak idi."

Efendim kafa karışıklığı oluşturur düşüncesiyle gönüllü sazanlığa talip oldum,fakat hangi ruh haliyle onu hatırlayamıyorum inanın,bence ben de oyuna getirildim,ortada bir suç varsa tamamıyla fikrin ait olduğu şahısındır :D

Başlangıç itibariyle hoş bir şakaydı fakat sonra gözlemlediğim kadarıyla iş çığırından çıktı gibi,Vakıf Ahmet kardeşimin tepkisini de sonuna kadar haklı görmekle beraber sadece biraz ölçüyü kaçırmış olduğunu söylemeden geçmeyeyim.

Neyse efendim sonuç olarak hepimiz gülüp geçelim,amaç da buydu zaten :D

Bu öyle bir özür dileyişidir ki, hicabından ve nedametinden özürün ötesinde ''helallik'' istemeyi en canhıraş acıyla bir tutar. Özür dilemeye yüzü bile olmayan ben, arsızlığı bile bozacak mesabede özür diler ve helallik isterim. Adice hedef aldığım kişilerin hepsine özel mesaj çektim ve özürlerimi ilettim. Yazdıklarım diğer arkadaşları da rahatsız etmiştir, onlardan da özür diliyorum. Tüm özürlerim, faziletli olmak şöyle dursun, utanç verici bir zarurettir.

Trradomir'in dediği gibi damıtılmış sudan bile safım. Facebook adlı siteyi çöpçatan sitesi zannediyordum. Adice yazdığım mesajın ana sebebi buydu.

Herkesten özür dileyip siteden gitmeyi düşünüyordum. Evla olanı; siteden çekip gitmem yerine kendimi affettirmek için site için faydalı işler yapmam gerekir diye düşünüyorum.

İçten ve olgun bir tavır. Allah razı olsun, teşekkür ederim. Siz de helal edin.

Gitmek olmaz Vakıf'ım. Sen burda kal ve yaptığın güzel işlere yenileri ekle. Önemli olan o hareketten dönebilmekti ve sen fazlasını da yaptın. Şimdi daha da önemlisi kaldığın yerden devam etmektir.

Biz bu hareketin için teşekkür ediyoruz. Sağolasın.

Höööyyyt. Gidemesen gari biyere oldu bitti. :D

Bu öyle bir özür dileyişidir ki, hicabından ve nedametinden özürün ötesinde ''helallik'' istemeyi en canhıraş acıyla bir tutar. Özür dilemeye yüzü bile olmayan ben, arsızlığı bile bozacak mesabede özür diler ve helallik isterim. Adice hedef aldığım kişilerin hepsine özel mesaj çektim ve özürlerimi ilettim. Yazdıklarım diğer arkadaşları da rahatsız etmiştir, onlardan da özür diliyorum. Tüm özürlerim, faziletli olmak şöyle dursun, utanç verici bir zarurettir.

Trradomir'in dediği gibi damıtılmış sudan bile safım. Facebook adlı siteyi çöpçatan sitesi zannediyordum. Adice yazdığım mesajın ana sebebi buydu.

Herkesten özür dileyip siteden gitmeyi düşünüyordum. Evla olanı; siteden çekip gitmem yerine kendimi affettirmek için site için faydalı işler yapmam gerekir diye düşünüyorum.

Bu takdire şayan davranışınızdan ötürü bir teşekkürü hakettiniz vakıf kardeşim. Hakkımız varsa helal olsun.

Bir anlık insiyakla, insanın tahayyül etmek bile istemeyeceği kadar nahoş bir durumdan, böylesine güzel, anlayışlı ve samimi bir netice çıkıyor. Bu, aramızdaki o görünmez bağın sağlamlığını gösteriyor bir bakıma. Vakıfahmet kardeşimizin samimi pişmanlığından, takdire şayan özründen sonra bizlere düşen bu hadiseyi zihnimizden kazımaktır.

bizlere düşen bu hadiseyi zihnimizden kazımaktır.

Cihat çok iyi bir yere değinmiş. Benim sayemde hiçde hoş unsurlar bulundurmayan bu başlık -sizler de takdir edersiniz ki- topyekün silinse yerinde bir hareket olur. Bunu sizlerin anlayışına sığınarak söylüyorum.

Estagfurullah postmortem. Forumun umumi estetiğine halel geleceğini düşündüğüm için, o resmi buraya koymak gibi bir vicdansızlık örneği sergilemekten imtina ederim. Sakın bir daha bunu benden istirham etmeyiniz. unsure.gif

Ehehe.. Neler kaçırmışız :)