Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
gardenya

Rumuzunuzun Anlamı Ne?

Recommended Posts

Selamun Aleyküm,bakıyorum ilginç nickler sayıca bir halyi arttı.Bana da kullandığınız rumuzların anlamlarını ya da oluşturulma şekillerini sormak düşer.

Tabii önce ben söyleyeyim,gardenya avatarımda görmüş olduğunuz çiçeğin adı ve bir arkadaşın gardenya ile ilgili yolladığı hikayeden sonra bana rumuz oldu(ya da nick ama türkçe kelimelere ağırlık vermek istedim)

Fuzuli: nafile boş .. değil tabii.. erdemli anlamına geliyor.. bu anlamını genelde kimse bilmez..

Fuzuli: nafile boş .. değil tabii.. erdemli anlamına geliyor.. bu anlamını genelde kimse bilmez..

Sizinki Ü.Y değil mi,Fuzuli nerde yazıyor ben mi farkedemedim.

Selamlar

Login olurken Fuzuli_9 ismini kullanıyor üyemiz, fakat görünen kısımda yazan Ü.Y...

Benim nickim açık. Dejenere gençliğiz işte, hem üstad hem fanatik sembolleri...

Saygı ve selamlarımla

Benimkinin anlamını açıklamama gerek yok sanırım. Ama Cile Farsça bir kelime imiş. (TDK sözlük)

54'e gelince :lol: Aslında böyle isimlerin,maillerin sonuna sayılar eklenmesini hiç sevmiyorum, hani benim rumuzdaki gibi trafik plaka kodu, doğum tarihinin son iki hanesi gibi. Ama buraya üye olurken, "Cile" nin kullanılabileceğini varsayıp, garanti olsun diye sonuna 54 eklemiştim. :lol: Aklıma gelmişken, bir ara değiştireyim ben rumuzumu, sadece Cile yapsam, kızmazsını değil mi :D

sami.denizci = adım sami gemi makina mühendisiği öğrencisiyim

gerçi benimki ilginç bir isim değil ama işte yazıyım dedim :D

BENİMKİNİN İKİ NEDENİ VAR. OSMANLIDA SINIRLARDA TÜRLÜ ŞEKİLLERDE DÜŞMANA ANSIZIN

SALDIRARAK KORKULULU ANLAR YAŞATAN AKINCILARI ANLATTIĞI İÇİN VE DE OSMAN YÜKSEL

SERDENGEÇTİ'YE HAYRAN OLDUĞUM İÇİN

BENİMKİNİN İKİ NEDENİ VAR. OSMANLIDA SINIRLARDA TÜRLÜ ŞEKİLLERDE DÜŞMANA ANSIZIN

SALDIRARAK KORKULULU ANLAR YAŞATAN AKINCILARI ANLATTIĞI İÇİN VE DE OSMAN YÜKSEL

SERDENGEÇTİ'YE HAYRAN OLDUĞUM İÇİN

Ben de düşünmüştüm, acaba O.Y. Serdengeçti'ye bir hayranlık beslediğinden mi yoksa Osmanlıdaki Serdengeçtiler için mi bu nicki kullanıyor diye. :D

bende açıklayayım...aslında açıklanacak çok şey yok gibi...rumuzum ilk görünüşte derin bir anlamı olmayan serseri tarz görünüyor ama benim için çok önemli bir rumuz...

bu rumuz bana lise yıllarından kaldı...ilk lise yıllarında iken kullanmaya başladım hani insanoğlu hayatında her zaman bişeylere sevdalıdır...kimi işine kimi eşine kimi davasına vs. vs. işte bende sevdalı olduğum şeyin yolcusuyum...Bunu ifade ediyor..aslında benim için çok daha önemli anlamları var rumuzumun fakat bazı şeyler bazen kelimelere dökülemediği gibi bende şuan kelimelere dökemiyorum.... sizler yine de görünen anlamı ile düşünün SEVDA YOLCUSU......

Bu siteye ilk girdiğim zamanlarda -hatırlayanlar vardır- O.Y. Serdengeçti 'nin resmini avatar olarak kullanıyordum.

Arkadaşlardan gelen tepkiler beni değişiklik yapaya yöneltti.

Yani çok belli oluyordu.

Benim nick i anlatmaya gerek yok aslında. Ama neyi arıyorsun kardeşim diye kafasında soru işaretleri olanlar belki vardır?

Kafanızdan soru işareti eksik olmasın. :D :D

ben üstadın çizgisi ile askerde tanıştım o ana kadar ki sol yaşantımda üstadın adını bile duymamıştım ALLAHA çok şükür şimdi hedefimde belli gayelerimde çanakkale tarafı sol agırlıklı oldugundan bende bizim buralardanda kaliteli insanlar cıkar diye üstad 17 yazdım

üye olduk ama katkı bulunamamıştık.bende diyordum şöle güzel bi konu olsada bende bu yolcuların arasına sıvışsam diye.nasip bu konuya oldu(biraz kolay ya ondan galiba).rumuzumun anlamına gelince sanırım çoğunuz biliyorsunuzdur ama ben bilmeyenler için söyleyeyim; Üstadımızın yasaklandığı dönemlerde dergi veya gazetelerde kullandığı takma isimdi.gerçi tek adıdeğmezi kulanmıyordu ama benimde hoşuma gidince dedim kimse almadan ben alayım iyikide almışım.neyse artık başlangıcı yaptık inş devamı gelir.

Nickimin tek başına bir anlamı yok, iki kelimeyi harmanladım, rüzgarda savurdum böyle oldu :(

trradomir, ortaya taş atıp kaçmak yok... bak herkes rümuzunun anlamını yazmış.. sen de bir yazıver de, akıllardaki soru işaretleri silinsin... mesela en başta ben ve diğer nfk üyeleri eminim ki merak ediyorlardır senin rümuzunun anlamını :rolleyes:

trradomir, ortaya taş atıp kaçmak yok... bak herkes rümuzunun anlamını yazmış.. sen de bir yazıver de, akıllardaki soru işaretleri silinsin... mesela en başta ben ve diğer nfk üyeleri eminim ki merak ediyorlardır senin rümuzunun anlamını :rolleyes:

Evet hele ben çok merak ediyorum çatlayabilecek kadar :P

Evet trradomir söz sende :D

evet, trradomir ben de merak ettim :rolleyes: acaba ne demek bu? bir kehanette bulunup güçlü bir tahminde bulunayım dedim ama sonradan vazgeçtim :D son söz "tr" nin..:P

reyhan, güzel kokulu bir bitki olan fesleğenin diğer adı.

Necip Fazıl'ın İstanbul şiirinde geçen, " gecesi sümbül/türkçesi bülbül kokan istanbul, istanbul..." dizelerini okuduğumda zihnimde oluşan ve burnumda hissettiğim ilk koku reyhan olduğu için, reyhana yüklediğim bir mana var.

Necip Fazıl'ın ruhta lezzet bırakan bu dizesini somut bir kokuya büründürdüğüm ilk kokulu bitkidir. Yeri ayrıdır. :rolleyes:

Şimdi nickimin o kadar deriiiin, o kadar manalı bir anlamı var ki, üzerine ciltler dolusu şerhler yazsam, ansiklopediler karalayıp harf harf gitsem yine de hakkıyla ifadeden aciz kalırım. Denizler mürekkep, ağaçlar kalem olsa ve cile54'ün kılcal damarlarını kağıt edip 0.1 puntoyla yazsak yine de yetmez, bitmez.

(Kurcalamayın kardeşim, söylemiyiciğim, aaaa :rolleyes: )

Şimdi nickimin o kadar deriiiin, o kadar manalı bir anlamı var ki, üzerine ciltler dolusu şerhler yazsam, ansiklopediler karalayıp harf harf gitsem yine de hakkıyla ifadeden aciz kalırım. Denizler mürekkep, ağaçlar kalem olsa ve cile54'ün kılcal damarlarını kağıt edip 0.1 puntoyla yazsak yine de yetmez, bitmez.

(Kurcalamayın kardeşim, söylemiyiciğim, aaaa :D )

Kıvır kıvırr aşağıdan yukarıdan diye bir şarkı vardı galiba :rolleyes:

NFK-Fan şu adamına bi şey söyle, laf bulamayınca terbiyesini de kaybediyor, milletin ortasında dövüciğim yoksa, aaa. :rolleyes: