Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
serdengeçti

****flaŞ****flaŞ****flaŞ****

Recommended Posts

İhracat kalemlerine baktığımızda, 'Dokuma ve Giyim Ürünleri'nin (%30-%35) ile en fazla paya sahip kalem olduğunu görürüz.Dolayısıyla ihracatta ilk sırada dokuma ve giyim gelir diyorum herhalde galiba sabursam.

İhracat kalemlerine baktığımızda, 'Dokuma ve Giyim Ürünleri'nin (%30-%35) ile en fazla paya sahip kalem olduğunu görürüz.Dolayısıyla ihracatta ilk sırada dokuma ve giyim gelir diyorum herhalde galiba sabursam.

Senelik paya baktığımızda dediğiniz doğru, dokuma ve giyim sektöründe , kumaş pazarımız önde ama genel olarak baktığımızda yanlış cvp :D

evet cevap otomotiv olabilir mi balaban beyler ? :D

Doğru Cvp otomotiv :D Çok şaşırtıcı olduğunu bilyrm ama ne güzeldirki doğru :D İhracatta otomotiv sektöründe parça ihracatı ile 1. sıradayız. Bir diğer şaşırtıcı şey ise ithalattada ilk sıralarda yer alıyor otomotiv :D

Aynı şeyi hem pazarlıyoruz hemde alıyoruz :D

Doğru Cvp otomotiv :D Çok şaşırtıcı olduğunu bilyrm ama ne güzeldirki doğru :D İhracatta otomotiv sektöründe parça ihracatı ile 1. sıradayız. Bir diğer şaşırtıcı şey ise ithalattada ilk sıralarda yer alıyor otomotiv :D

Aynı şeyi hem pazarlıyoruz hemde alıyoruz :D

Parça ihraç edip bütün ithal ediyoruz...

Yalnız ve güzel ülkemden bir tenakuz daha...Dünyada petrol fiyatları almış başını gidiyor, ülkemizde benzini en pahalı kullanan ülkeler sıralamasında top tıride, buna rağmen araba almak hususunda kimseden geri kalmıyoruz.Helal bize abi helal...

Hakikaten ilginç. Şaşırdım ihraç birincisi ürüne/malzemeye smile.gif Ben gıda ürünlerinden zannediyordum ama (fındık, incir veya narenciye) değilmiş, hayret. Ben yine de biraz ders çalışayım :shiny: , kesin bilgiye ulaşınca tekrar döneceğim bu yarışma işine.

(Cevap otomotiv parçası olamaz demiyorum ama, yinede araştırma yapayım)

Aşağıdaki linkin ilk bölümünde en fazla artışın tarım ürünlerinde olduğunu yazıyor. Fakat tek ürün bazında ne olduğu yazmıyor. (TÜİK verileri) Neyse yahu, hiç ilgilenmediğim ekonomik göstergeler konusunda nedir bu hassaslığım :Smiley (159): Pas diyorum ve başka sorular bekliyorum. 2008 Ocak-Mart ihracat dönemi

SORU: "Kırk ikindi" yağmurları adı ile bilinen yağmurların diğer adı nedir?