Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Achar

Enlerimiz ?

Recommended Posts

En meraklısı : birnida.....

kendimi En'lemek kötü bişiy yaa.. :D

neyse beni tanıyınca siz yaparsınız inşallah.... :D

dervısh kardes bende ıkı tane kaplumbaga var bırını verebılırım,ınsanın hayatını yavaslatıyo :D

Ham-hum vede kem-küm :D

Onları alırsam eminim artık hiç yaşlanmam. Oldukça durağan bir hayat yaşamaya başladım. Uyku sürem oldukça arttı. Kaç gündür düzensiz uyku yüzünden sulu bir yemek bile yiyemedim :D Ne zaman yemeye gitsem aşçı diyor; bitti canım git yarın bidaha uğra : ))

Neyse tatil bittide en azından oda arkadaşlarım gelir ve onlara uyarım bende.

Ben sana akrep yollayayım efendim istersen. Buralarda oldukca fazla var.

Birşeyler daha yazmak isterdim ama konu oldukça dağılır -ki dağılmış dağılacağı kadar :D-

En gıcıklığa terfi eden: göktaşı

En arızalı: o da göktaşı

En terbiyesiz: hep göktaşı, yine göktaşı

En saygısız: Yine o, daima o...

İnsanların hakkınızdaki fikirlerini dikkate almak kaale alınacak bir şey değil ve hatta saçmalık madem, söylediklerimi kendinizle çelişmeyerek sallamanızı rica ediyorum şu halde... :D Gelecek bir cevap için, en kaale alınmayacak arkadaş ilan edeyim sizi peşinen, malum çelişen birisini dikkate almak pek de mantıklı bi şey değil. Ehehe

De hadi sallayın bakayım şimdi :D

Hakarette son noktada sissiniz heralde.Şu hakaretlerinize aynı şekilde cevap verme gereği bile duymuyorum.Hakkınızda Allah'tan hayırlısını diliyor sizi başka fikirlere ve düşüncelere tahammüllü kılmasını arzu ediyorum.Siz fikirlerinizi yazarken sitenin diğer üyelerini dikkate almazken ve bunda hiç sorun görmezken bende aynı şeylerin hiç kaale alınmaması gerektiğini kaale alan arkadaşlarada bunun hiç sorun edilmiycek bişiy olduğunu söylediğimde küplere biniyor ağzınıza geleni söylüyor her türlü hakareti ediyorsunuz.Sallanmamak size hayli koydu anlaşılan.Sizin muhalefete tahammülünüz yok bence.Rabbim hidayet versin inşallah.Benim hakkımda yazdığınız enlerinizde hala hiç umurumda değildir haberiniz ola.

SAYGILAR.

Ahahah.. hahahah.. muahahah

Samimiyet, sen ne kadar az bulunur bir şeymişsin öyle? :D

Saldırılan şahsımı, amacıma ulaştığım ve meselemiz bu olmadığı için müdafa etmeyeceğim...

Neymiş? Yoksaymak o kadar da kolay değilmiiiş...

Eski açık cevap verseneee... Verseneeee... Verseneeeee {Loop*300} :D

bu siteye yeni üye oldum ve diğer sitelerden daha farklı olacağını düşünmüştüm fakat daha farlı olduğuna kanaat getirdim.burda gereksiz yere insanlara farlı bi tavır sergilemiyor.yani kim ne en olduğu zannediyorum ki biliniyor.dolayısıyla yapılan bazı saçma enler daha çok hakaret bazında ve insanları aralarında paylaşım yerine kızgınlık ve laf çatışmasına sürüklüyor bilmem bunun farkında mı acaba birileri yani yazanlar.neyse ilk okuduğum yazılardan insanların birbirlerine olan saygıları pek az geldi.kişi hakkında düşünülenler bu kadar açık ve genele özel kullanılmamalı diye düşünüyorum

bu siteye yeni üye oldum ve diğer sitelerden daha farklı olacağını düşünmüştüm fakat daha farlı olduğuna kanaat getirdim.burda gereksiz yere insanlara farlı bi tavır sergilemiyor.yani kim ne en olduğu zannediyorum ki biliniyor.dolayısıyla yapılan bazı saçma enler daha çok hakaret bazında ve insanları aralarında paylaşım yerine kızgınlık ve laf çatışmasına sürüklüyor bilmem bunun farkında mı acaba birileri yani yazanlar.neyse ilk okuduğum yazılardan insanların birbirlerine olan saygıları pek az geldi.kişi hakkında düşünülenler bu kadar açık ve genele özel kullanılmamalı diye düşünüyorum

Konu tamamen geyik içerikli olduğu için kişi hakkında düşünülenlerin genele açık belirtilmesinde mahsur görmüyoruz.

:D Acharla biz geyik yapmayı severiz, sağolsun, geyiği saran bir arkadaştır. Bizim burada birbirimize göndermeler yaptığımızı da anlamak basit olsa gerek. Karagöz ve Hacivat'ı seslendiren şahıslar aslında kavga etmiyor. Bizim aramızdaki mesele haricine bakarsak, arkadaşlar ya gönderme yapmış, yahut da yazılan özelliğinin isabeti bedahet kabilinden olan birkaç isimden bahsetmiş. Neden böyle yapmışlar? Eh, bunun için de olayların akışını, arkaplanını bilmek gerekiyor efendim.

Diğer mevzuyu kastediyorsanız, onda da arkadaşlarımızdan birisinin göstermiş olduğu ilginç tavra selam çakmıştım. Velhasıl tam da beklediğim şey oldu neticesinde :D ehem..

Bu sitede hiç geyik olmasın diyorsanız da, şahsen katılamayacağım. İtidal muhafaza edildikten sonra o da olmalı, o da lazım.

Bence de dozunda olduktan sonra herşey tadında güzeldir.İşte bu güzelliğin sitemizde olması kadar normal ve gerekli birşey yoktur. :D

Selametle...

en süvari: süvari

En Trradomir Trradomir, en Mürid Mürid, en Abdülhamid Abdülhamid, en Reyhan Reyhan...

Aaah ahh, ver elini dumanlı dağlar...

bana yazılan yazıları özellikle bazı arkadaşların yazılarını okudum ve yapılan geyik muhabbeti dediğin şeyin şahsa özel hakaret içerikli yazı olduğunu anlamayacak kadar geyik olduğunu anlamamış olması gerek.ben sadece belli saygı çerçevesinde yapılması gerektiğini düşünüyorum.bunlar çok saçma tamammı?yani böyle şeyler yazarak yapılan şeyin geyik olduğunu zannediyorsa yanılıyor ve sadece aman vakit dolsun birilerine sataşayım arada da edebi söz yazarak kendimi bişey sandırayım yapan tipleri görüyorum. B)

Karagöz ve Hacivat kendi aralarında çevreye ciddi mesajlar vermek için mizahi oyun sergilediler.fakat senin yazdığın ve yapmak istedğin şey bilmem farkındamısın mesaj değilde daha çok başkalarını kızdırmak olmuş.buda karşı tarafın hoşuna gidecek bi durum değil sanıyorsam. ve burası aman ben buna mesaj vermek için iki kıllanacağı şeyler söyleyeyimde bana yazı yazsın yada çevreden iki geyik dediğin yazı alayım yeri değil sanıyorsam. ;)

Beni insanların muhabbeti alakadar eder , geyiklerinki (hayvandır kendisi) değil.Beklenen gayet ciddi ve insancıl cevabım hakaretler karşısında takındığım tavırsa evet amacınıza ulaşmışsınız.Birileri üstada atfen hazırlanmış önemli bir sitede yaptıkları önemsiz işler kale alınmadı diye kale almayan kişiye ağız dolusu hakaret ediyor sonra kendisine hitaben kendi tarzında cevap alınca bu beklenen birşey oluyorsa eyvallah.Ayrıca benden arkadaş diye bahseden şahıslar arkadaşlığın ne demek olduğunu öğrenip ,kelimeleri bu doğrultuda seçerlerse memnun olurum.Bu konuyu daha fazla uzatmam gerektiğini düşünüyorum.Diğre şahıs karakterine uygun olarak beni arkadaş diye adlandırıp hangi hakaretleri sıralıycak aldığı cevaplarla hangi önemli amacına ulaşacak RABBİM bilir.

'bana yazılan yazıları özellikle bazı arkadaşların yazılarını okudum ve yapılan geyik muhabbeti dediğin şeyin şahsa özel hakaret içerikli yazı olduğunu anlamayacak kadar geyik olduğunu anlamamış olması gerek'

Anlamadım? B)

Biz acharla kendi aramızda atışmamızı yaparken birbirimize saygısızlıkta bulunmadık, sadece ortaya hem kendimizin zevk alacağı, hem de bizi tanıyan forum müdavimlerinin hoşuna gidecek muhabbetler çıkmasını istedik. Ayrıca dikkatli bir okur burada latife yapıldığını rahatlıkla anlayabilirdi. Başardık mı? Evet, zira bizim bu muhabbetimiz hiçbir müdavimin tepkisini çekmediği gibi bazı arkadaşlardan da hayli olumlu tepkiler aldı. Tammılı mamammılı bi üslupla girmeden önnce yazmakta olduğunuz mekanın şartlarını gözönünde bulundurun ve insanları önce bir tanımaya çalışın. Sizin boş muhabbet diye küçümsediğiniz şey de üçüncü kişileri geliştirebilir, ayrıca samimiyeti arttırıcı bir tesiri de vardır. Karagözle Hacivat oyununda her daim öğretici bir yan yoktur, tamamıyla eğlence olsun diye bir kelimenin yanlış anlaşılması temelinde yükselen pekçok Karagöz ve Hacivat oyunu var. Ayrıca bir kısım tuluatçının yaptığının bugün stand-up'çıların yaptığından pek bir farkı yoktu (hatta bazen çok daha bayağısıydı). Neyse bu konumuz değil, sırf cevap verebilmek, sırf bi şeyler söylemek için bir gerçeği tersinden, işinize geleceği gibi göstermenize gerek yok, buna gerek duymadan da düşüncelerinizi anlatabilirsiniz. Her neyse...

'böyle şeyler yazarak yapılan şeyin geyik olduğunu zannediyorsa yanılıyor ve sadece aman vakit dolsun birilerine sataşayım arada da edebi söz yazarak kendimi bişey sandırayım yapan tipleri görüyorum.'

Hahahaha ;) Şimdi bu lafın bana söylendiğini varsayacağım ve cevap vereceğim kendi açımdan bakarak ('yarası olan gocunur, üstüne alındığına göre sensin' kurnazlığını peşinen bertaraf edelim). Girdiğim bütün tartışmaların sebebini açıklayabilirim, durup dururken birisine sataşmayı sevmem, tercih etmem B) Yaptığım şey ise geyiktir (dikkat edilsin ben üretici mevkiindeyim, bu açıklamayı neden yaptığım görülecektir), çünkü karşımdaki de bunu anlıyor, çünkü sitede bizi tanıyanlar biliyor, tanımayanlar da anlayabiliyor. Yapılan şeyin geyik olmadığını iddia eden kişi buyursun açıklasın bakalım, müddei ispatlasın iddiasını, ben kendi açımdan yeterli açıklamayı yaptım, rahatım. Velhasıl dikkatsiz bir nazarla yeni girdiğiniz bir mekanda böyle çıkışlar yapmanızı bir müdavim olarak hoş karşılamadım ben. Atılmadığım sürece de kurallar dahilinde muhabbetimi ve latifemi tanıdığım ve sevdiğim insanlarla yapmaya devam edeceğim, kimse burun sokamaz buna. Birisi gelip bizim yaptığımız şeyin dikkate alınmayacağından bahseder, insanlar hakkında ileri sürülen fikirleri kaale almamak gerektiğini söylerse kendi samimiyetini denemek de hakkımdır.

Geyik muhabbetinin geyik nam hayvanlar tarafından yapılacağını ima eden öküzü ahırında böğürmeye bırakıyorum. Hayvanların lisanını bilmiyorum, veteriner de değilim. Bilseydim oturur neyin önemli neyin önemsiz olduğunu, samimiyetin ehemmiyetini, ayrıca öküzden arkadaş olarak bahsetmenin ne gibi bi hata olduğunu anladığımı uzuun uzun anlatırdım vesselaaaam. Şimdi aşağıdaki resme bakarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz, benim elimden bu gelir, arkadaş olarak dahi bahsedilmeyi hak etmeyen göktaşı hazretleri. Kıyağım olsun, hadi iyisin yine. Hehehehe.

tren-01.jpg

• Like 1

Hayli güzel başlayan fakat sonradan minvali bozulan konumuz kitlenmiştir. trradomir adlı üyemiz tavırlarından ötürü yönetimimiz tarafından siteden bir hafta uzaklaştırılma almıştır. Göktaşı adlı üyemiz ise yine tavırlarından ötürü uyarı almıştır...

Lütfen mesajlarımızda saygıyı ve itidali elden bırakmayalım.

saygılarımla...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...