Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Ü.Y.

Fotoğraf Albümü

Recommended Posts

Efendim makinenin markası sonny. Modelini bilmiyorum. Bu koyduklarım genelde rastlantı sonucu ortaya çıkmış kareler. Ve farkebileceğiniz derecede bilgisayarda üzerinde oynanmış durumdalar. Diğer türlü analog makinemden vazgeçemem. İyi fotoğraf çekmek istiyorsanız öncelikle yaptığınız işin adını güzelce bellemelisiniz. Yani 'resim çekiyorum' gibi iğrenç bir anlatım bozukluğu yapmamalısınız. :) Fotoğraf farklı bakış açısıdır. Diğer insanların göremediklerini görmenizi gerektirir. Lüzumsuz detayları farkedip, olayın dışına atmalı, özneye odaklanmalısınız. Diyafram, enstantane ve diğer teknik unsurları adam akıllı öğrenilmelisiniz... Ancak her şeyden önce samimiyet, cesaret ve güven gelir. Adamın makineyi tutuşundan karakterini çözebilirsiniz. En son da makinenizin markası ve modeli söz konusu. İyi, pahalı bir makinenin fotoğraf üzerinde bana kalırsa yüzde onluk etkisi vardır. Gerisi yürek işidir... Ve yeni makine alacak olanlara önerim, digital kullanmayın. Aslında en güzeli bileğinizde bir digital, boynunuzda analog. :D Tabi ki her şeyden önce cebe uygun kısa süreli fotoğraf kursuna gidilmeli, uzmana başvurmadan makine alınmamalı.

Saygı, sevgi..

Maşallah maşallah Allah gayretlerinizi boşa çıkarmasın inşAllah resimler süperr

çok güzel yakalamışsınız görüntüleri

Aman Allahım, bu ne muhteşem bir güzellik tablosu. Anne ve yavrusu arasındaki muazzam bağın hayvanlar âlemindeki tecessümüne ne şahane bir misal olmuş bu fotoğraf. Nedamet kardeşim, Allah onları kendi mekânlarında okşamayı nasip eylesin bana :) Ah kediler, kediler bana mesrûriyet veriyor. :D Ayrıca Ü.Y, size de teşekkür ederim, fotoğrafçılar çektikleri fotoğraflara isim verirler, o fotoğrafınızın adı da uyuyan güzel olsun :D

maklubecc6.jpg

olay budur :unsure:

manzara dediğin böyle olcak arkadaş , en lezzetli manzara :D :)

Böyle manzaraya can kurban afiyet olsun kardesim....

Dedemin evinde yaklaşık 7 8 adet bu huysuz hayvanlardan mevcut. Bir ana, gerisi evlat. Sofraya oturamıyorum onlar yüzünden. İnadıma benim sandalyemin altına yatıyorlar her seferinde. Hissediyorlar. Dün az kalsın eziyordum bir tanesini. Ayakkabımın tabanıyla kuyruğu arasında iki üç cm kala sıçradı uyuz tüylü şey. Fotoğraflarını çekerken resmen poz veriyorlar. Bir şey zannediyorlar kendilerini. Hele bir tane kahverengi var, hem nazlı hem şımarık. Bütün bunlar yetmezmiş gibi gece de mahalleden arkadaşlarını çağırıyorlar. Mama yetiştiremiyoruz. Rahmetli ananemin hatrı olmasa bir gece ansızın gelip, poşete dolduracağım hepsini. Sonra en yakın üst geçitten uçuracağım. niha haa :D

Latife efendim, yapar mıyım hiç? :unsure:

Buyrunuz, geliniz, bekleriz.. :) Hatta yarısını yollarız sizinle. :D

O kadar arkalarından konuştuk, koyalım bir tane. Gerçi bu bizimkilerden değil, mahallenin sosyete kedisi.. :) Hoş... Garibimi araba ezmiş geçenlerde. Yazık oldu. En azından diğerlerine göre ağırbaşlıydı...

dsc09094pk4.jpg

Kıskandım ben de asoşeytipresimin fotosunu ekledim. :unsure: Cannım benimm.

Eski türk filimlerinden bir kare sanki :)

aso01ub5.jpg

Asoşeytipresim ne kadar da sevimli bişeymiş öyle...! Bidi bidi, mürid abin yesin seni :unsure:

Yanlız anlamadığım nokta, o arkadan görünen el arabası tutacağıda neyin nesi? Asoş elarabasının içinde desem diğer tutacağı yakalayamıyorum, yakın çekim fotograf desem yine olmuyor gibi, elarabasını ikiye bölmüşler desem çok mantıksız oluyor, elarabasının sadece sapını arkaya süs olsun diye koymuşlar desem tamamen alakasız oluyor....

Acaba o arkada görünen elarabası tutacagı değil mi...!??

Asoşeytipresim ne kadar da sevimli bişeymiş öyle...! Bidi bidi, mürid abin yesin seni :unsure:

Yanlız anlamadığım nokta, o arkadan görünen el arabası tutacağıda neyin nesi? Asoş elarabasının içinde desem diğer tutacağı yakalayamıyorum, yakın çekim fotograf desem yine olmuyor gibi, elarabasını ikiye bölmüşler desem çok mantıksız oluyor, elarabasının sadece sapını arkaya süs olsun diye koymuşlar desem tamamen alakasız oluyor....

Acaba o arkada görünen elarabası tutacagı değil mi...!??

Yok efenim diğer sapı çocuğun eline verdiydik :D

Bir nostalji yapmaktı hedefimiz. Biz küçükken amcaoğu bizi el arabasına koyar bayır aşağı bayır yukarı dolanıp dururduk tabi bacaklarımızda yürüyecek derman kalmaz ama kuzenin tehdidiyle anamızın sorusuna cevap veremezdik, veirirsek el arabası maceramız püf olurdu.. İşte anasının ısrarı üzerine Asoşumu el arabasına koyduk ama içinde çocuğu yüksek tutacak alet edevard vardı o yüzdendir sizdeki haklı kafa karışıklığı..

Ama gülmekten öldüm burada itiraf edeyim :)

Kedileri ben de pek severim :unsure: Çocukluğumun korkulu ve esrarlı bir dekorudur kediler, özellikle gece parıldayan gözleri...

Şu resmi ben çekmedim ama kendisi sevimli bir van kedisidir :D Bu kadar güzel kedi resimlerinin olduğu bir yerde van kedisinin de arz-ı endam etmesini istedim. :)

093nl0.jpg

Bu da Lessing'in Kedilere Dair adlı kitabından bir parça...

"Bej renkli, ... ön ayakların bitiminde gümüşe çalan patiler. Kenarları beyazla çerçevelenmiş olduğu için simli gibi duran kulaklar dikilip, öne arkaya oynardı; dinleyerek, algılayarak. ... Kuyruğu, ucu sanki diğer organlarının alamadığı mesajları alıyormuş gibi, bir başka boyutta oynardı. Hava kadar hafif, pür dikkat oturur, tüyleriyle, bıyıklarıyla, kulaklarıyla, bütün varlığıyla, bakar, işitir, hisseder, koklar, içine çekerdi. Eğer balık sudaki hareketin somutlaşmış, şekillenmiş haliyse, endamına bakılırsa kedi de hissedilmeyen havanın çizgiye dökülmüş ve biçimlenmiş hali.

Ah kedi; derdim, daha doğrusu tapınırdım: Güzeeeel kedi! Nefis kedi! Zarif kedi! İpek kedi! Tüylü baykuş gibi yumuşacık kedi, kelebek patili kedi, süslü kedi, inanılmaz kedi! Kedi, kedi, kedi, kedi."

Kedi resmi değil o, yanlış görmüşsünüz.

Alın size Kıyamet Kilisesi fotoğrafı.

dsc07200ue9.jpg

Hayret bir şey..

:unsure:

Yok efenim diğer sapı çocuğun eline verdiydik biggrin.gif

Bir nostalji yapmaktı hedefimiz. Biz küçükken amcaoğu bizi el arabasına koyar bayır aşağı bayır yukarı dolanıp dururduk tabi bacaklarımızda yürüyecek derman kalmaz ama kuzenin tehdidiyle anamızın sorusuna cevap veremezdik, veirirsek el arabası maceramız püf olurdu.. İşte anasının ısrarı üzerine Asoşumu el arabasına koyduk ama içinde çocuğu yüksek tutacak alet edevard vardı o yüzdendir sizdeki haklı kafa karışıklığı..

Ama gülmekten öldüm burada itiraf edeyim biggrin.gif

:unsure: :) yAww ben de diyorum bir ilginçlik var bu resimde. Açıklamanız iyi olmuş yoksa iç buhranlara müptela olabilirdim bu kafakarışıklığı yüzünden. :) Bizim de vazgeçemediğimiz tutkularımızdan dı elarabası ile gezintiye çıkmak. Biz tur hesabı yapardık abimle. Mesela 3 tur o beni sürüyor ,3 tur da ben onu süreyordum. Onu el arabasında taşırken en büyük motivasyon kaynağım sıranın bana gelecek oluşuydu. Hey gidi günler... İlk binip son inmek de ayrı bir keyifti tabii :D

dsc01759ea5zs4.jpg

cep telefon ile çekildiğinden çok kaliteli durmuo ama,,

bu şeker şey 24 saat hatta belki daha fazla bu demirin üstünde durmuştu, :unsure:

gelen giden fotosunu çekmişti :)

Oralarda bir yerlerde bana da fotoğraf gelmiş (nasıl geliyorsa :unsure: ),sağolasın Ü.Y'ciğim :D

Ayrıca tüm fotoğraflar görülmeye değer,bakalım benimkiler ne zaman görücüye çıkacak?.. :)

"Nasıl geliyorsa mı?" Aşk olsun ya :unsure: Hem fazla naz aşık usandırır derler, artık görsek şu fotoğrafları :)

img0235mv2.jpg

:unsure: :D yAww ben de diyorum bir ilginçlik var bu resimde. Açıklamanız iyi olmuş yoksa iç buhranlara müptela olabilirdim bu kafakarışıklığı yüzünden. :) Bizim de vazgeçemediğimiz tutkularımızdan dı elarabası ile gezintiye çıkmak. Biz tur hesabı yapardık abimle. Mesela 3 tur o beni sürüyor ,3 tur da ben onu süreyordum. Onu el arabasında taşırken en büyük motivasyon kaynağım sıranın bana gelecek oluşuydu. Hey gidi günler... İlk binip son inmek de ayrı bir keyifti tabii :D

Demek siz de o şanslı çocuklardandınız. Herkes eğlenmesini iyi bilmez efendim :) Ama işte bizim işin civcivli kısmı taşıma sırasının bize hiiiç gelmiyor oluşuydu malum nezaketlik var serde :D

nedamet sizin fotoğraflara hayran kaldım bence çok başarılı kareler. Fotoğraflarınız sayesinde seyyahlık bir tarafınız olduğunu da öğrenmiş olduk böylece :unsure: İlginç ülkeler...?

Bişi sormak istiyorum, kimse köpek sevmiyor mu bu site de yahu :)

Allahuekber! O nasıl bir güzelliktir. Gözlerine, ellerine sağlık Ü.Y :unsure:

dsc05392yu9.jpg

dsc05395nb2.jpg

dsc05397zw2.jpg

e boğaz... :)

Gezmeyi severim. Fotoğraf çekmeyi de. İkisi harmanlanınca böyle oluyor işte... Benim pek katkım yok anlayacağınız. :unsure: Yine de teşekkür ederim. Ayrıca köpek severim. :D En azından sinsi kediler gibi yemek yememe engel değiller. :)

Anaaaam,bu da pek tatlıymış,maşallah,anlaşılan abiciği bu güzel kardeşi için kendisini sivrisineklere siper etmiş :unsure:

Ü.Y'ciğim sen benim odunluğuma bakma,o 'nasıl geliyorsa :)' kısmı kendimle eğlenmek içindi :)

Bu arada köpekleri çok seven biri var burada :D

Odun mu ?! Bir daha duymayacağız. Sen bu damla kadar yumuşak, nadide, özelsin :unsure:

img0025cy8.jpg